Славия не се даде на Лудогорец в скучен мач

Славия и Лудогорец завършиха при нулево равенство сблъсъка помежду им от 12-ия кръг на родната „А” група. Срещата се игра на стадион „Славия” в столичния квартал „Овча купел”, а двата тима не успяха да си отбележат попадения и взеха по точка от мача,NOVSPORT.COM

Двубоят не бе особено вълнуващ и чистите голови положения пред двете врати не бяха много на брой. Това бе шести пореден мач за Славия без победа в „А” група и също така шести пореден двубой, в който „белите” не достигат до попадение. Равенството пък бе второ за Лудогорец в първенството от началото на сезона.

Първата по-вълнуваща ситуация пред една от двете врати дойде в 13-ата минута, когато Здравко Лазаров се опита да намери с центриране Иван Коконов, но Козмин Моци изчисти с глава в корнер и предотврати опасността. Лудогорец отвърна с изстрел с глава на Мирослав Иванов след центриране на Йордан Минев, но след удара на полузащитника на гостите, топката се отби в играч на „белите” и излезе в корнер.

Малко след като изтече половин час игра от началото на срещата, Лудогорец достигна до най-чистата си възможност за отбелязване на гол до този момент. Кълбото бе центрирано в наказателното поле на Славия от корнер и след кратко разбъркване, попадна в Мирослав Иванов, който стреля, но топката премина покрай дясната греда и излезе в аут. Козмин Моци също получи шанс да се разпише, но ударът му не попадна в целта. До почивката двата тима не успяха да си отбележат голове и след края на първото полувреме резултатът бе 0:0.

Лудогорец бе по-активният тим в началните минути на втората част, но така и не успяваше да създаде нещо по-опасно пред Георги Петков. Малко преди да изтече час игра от първия съдийски сигнал, влезлият като резерва за Славия – Акиоши, получи отличен шанс да открие резултата, след като нанесе опасен удар към Иван Чворович, но стражът на гостите изби в корнер.

В 73-ата минута Мирослав Иванов можеше да се разпише, но изпълнението му от пряк свободен удар от границата на наказателното поле срещна стената. В заключителните минути от редовното време Лудогорец осъществи натиск в опит да се добере до победата. В 84-ата минута Мирослав Иванов центрира кълбото, а малко преди Йордан Минев да го засече, Радослав Димитров с решаваща намеса изчисти в корнер. Малко след това Минев центрира отлично в наказателното поле, но след удара на Франк Гела, топката премина над напречната греда. В последната 90-ата минута Мирослав Иванов изпълни по страхотен начин пряк свободен удар от далечно разстояние, но Георги Петков спаси. До края на срещата двата тима не достигнаха до попадение и последният съдийски сигнал дойде при резултат 0:0.

След това реми Лудогорец остава на върха и вече е с актив от 29 точки, като има 1 повече от Левски, който обаче е с мач по-малко. Славия е на 9-ото място с 15 пункта.

91. Чворович
25. Минев Жълт картон
Ивайло Петев

90+3′ Край на мача Край на мача! Славия и Лудогорец завършиха наравно – 0:0.
90+2′ Удар Удар с глава на Франк Гела, топката не попада в очертанията на вратата и излиза в аут.
90′ Три минути добавено време на мача.
90′ Удар Страхотно изпълнение на Мирослав Иванов на пряк свободен удар от далечно разстояние, Георги Петков улавя кълбото.
87′ Натиск от страна на Лудогорец в последните няколко минути.
86′ Bнимание Страхотно центриране на Йордан Минев в наказателното поле на Славия, топката бе засечена от Франк Гела, но премина над напречната греда.
84′ Bнимание Страхотно центриране на Мирослав Иванов в наказателното поле. Точно преди Йордан Минев да засече кълбото, Радослав Димитров се намеси решаващо, изчиствайки в корнер.
80′ Жълт картон Жълт картон за Йордан Минев за нарушение срещу играч на Славия.
79′ Жълт картон Жълт картон за Георги Петков за бавене на времето.
77′ Смяна за състезател влизащ в игра Сандански влиза на терена.
77′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Славия. Альошев напуска.
76′ Жълт картон Жълт картон за Здравко Лазаров.
73′ Удар Слабо изпълнение на Мирослав Иванов на прекия свободен удар, топката срещна стената.
71′ Отлична възможност за Лудогорец да достигне до гол. Гостите получават възможност да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле.
70′ Центриране Опасно центриране на Мирослав Иванов в наказателното поле на Славия, Георги Петков с решаваща намеса избива.
69′ Жълт картон Жълт картон за Александър Барт за нарушение срещу играч на Славия.
68′ Силни последни няколко минути за Лудогорец. Шампионите владеят топката повече от своя съперник, но не успяват да създадат чисти голови ситуации пред Георги Петков.
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Коконов напуска.
62′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна за Славия. Златинов влиза.
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Марселиньо напуска.
62′ Смяна за състезател влизащ в игра Последна трета смяна за Лудогорец. Димо Бакалов влиза в игра.
61′ Контузия или получаване на медицинска помощ Иван Коконов получава медицинска помощ, след като получи някаква контузия.
59′ Удар Много опасен изстрел на Акиоши към вратата на Лудогорец, Чворович избива в корнер.
57′ Смяна за състезател влизащ в игра Франк Гела се появява на терена.
57′ Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна в състава на Лудогорец. Иван Стоянов напуска.
55′ Жълт картон Жълт картон за Даниел Златков.
55′ Жълт картон Жълт картон за Козмин Моци.
54′ Смяна за състезател влизащ в игра Акиоши се появява в игра.
54′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Славия. Попара напуска терена.
53′ Жълт картон Жълт картон за Павле Попара за нарушение срещу Иван Стоянов в средата на терена.
51′ По-активно започва отборът на Лудогорец през второто полувреме. Все още няма опасности пред нито една от двете врати.
48′ Засада Безяк е изведен зад отбраната на “белите”, има обаче отсъдена засада.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Безяк е влязъл в игра.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Има извършена смяна в състава на Лудогорец на почивката на мача. Кишада е напуснал.
46′ Начало на второто полувреме.
45′ Край на първото полувреме. Славия и Лудогорец се оттеглят на почивка при резултат 0:0.
44′ Удар Здравко Лазаров изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в противников играч и излезе в корнер. След неговото изпълнение не се стигна до нищо по-опасно пред Чворович.
43′ Жълт картон Жълт картон за Светослав Дяков за нарушение срещу Иван Коконов.
41′ Центриране Две последователни опасни центрирания в наказателното поле на Славия, и в двата случая обаче “белите” успяха да се справят.
38′ Силни последни няколко минути за Лудогорец. Резултатът обаче все още продължава да е 0:0.
35′ Удар Центриране в наказателното поле на Славия от корнер, Моци отправи изстрел, но кълбото не попадна в целта.
32′ Bнимание Пропуск за Лудогорец! Кълбото бе центрирано в наказателното поле на Славия от корнер и след кратко разбъркване, попадна в Мирослав Иванов, който стреля, но кълбото премина покрай дясната греда и излезе в аут.
30′ Половин час игра от началото на двубоя. Лудогорец е по-настоятелният тим в последните няколко минути, но не успява да създаде нещо по-опасно пред Георги Петков.
26′ Центриране Играта бе подновена. Малко след това се стигна до опасно центриране на Мирослав Иванов в наказателното поле на Славия, но бранителите на Славия успяха да изчистят.
24′ Удар Удар на Марселиньо, топката срещна главата на Живко Желев, а малко след това играта бе спряна, за да бъде оказана медицинска помощ на бранителя на Славия.
23′ В средата на първата част резултатът продължава да е 0:0. Все още няма 100%-ови голови ситуации пред двамата вратари.
23′ Играта е подновена.
22′ Контузия или получаване на медицинска помощ Играта е спряна, за да бъде оказана медицинска помощ на Богомил Дяков.
20′ Удар Страхотно центриране на Минев в наказателното поле на Славия, където Мирослав Иванов отигра кълбото с глава, то се отби в играч на “белите” и излезе в корнер.
17′ Центриране Центриране в наказателното поле на Лудогорец, в крайна сметка топката отиде в Чворович, който улови без проблем.
16′ Силни последни няколко минути за Славия, действията се развиват предимно в половината на Лудогорец.
13′ Bнимание Страхотно центриране на Лазаров към Коконов, Козмин Моци предотвратява опасността, чистейки с глава в корнер.
5′ Спокойно начало на срещата. Двата отбора продължават да играят при резултат 0:0.
1′ Начало на мача Начало на срещата между Славия и Лудогорец!