Локо (Пд) надигра Монтана като гост (+СНИМКИ)

Локомотив (Пловдив) се върна на победния път след победа 2:1 над Монтана като гост. Головете за гостите от Пловдив вкараха Мартин Кавдански и Димо Атанасов във всяко едно от полувремената, и двата паднали след грешки на вратаря на домакините Веселин Цветковски. Почетният гол за Монтана отбеляза капитанът на тима Мирослав Антонов от дузпа в края,NOVSPORT.COM

Успехът изкачва Локо (Пд) с една позиция. Тимът на Стефан Генов вече заема 8-ото място с актив от 15 точки. Монтана пък допусна трета поредна загуба и се свлече до 13-ата позиция, която от този сезон води към изпадане, с 11.
Локомотив (Пд) наложи надмощие от самото начало. В 9-ата минута два последователни удари на Атанас Курдов бяха спасени от вратаря на Монтана Веселин Цветковски. Малко по-късно и шут на Стефанов в долния ляв ъгъл бе избит от стража, който до скоро се лекуваше от комоцио и счупен нос.
В 17-ата минута Монтана създаде първата си по-смислена атака. Но центрирането на Воденичаров не бе оползотворено.
В 26-ата минута Абушев падна на границата на наказателното поле, просейки си дузпа, но съдията Иван Кирилов от Варна не уважи претенциите му.
Натискът на гостите даде резултат в 40-ата минута, когато Златински центрира от дълбочина, Цветковски изпусна топката и на добавката Мартин Кавдански направи 1:0 от непосредствена близост.

На почивката старши треньорът на Монтана в днешната среща Дилян Иванов, който заместваше наказания Атанас Джамбазки, извърши две смени. Петър Петров и Деян Христов замениха съответно Георги Пашов и Димитър Петков.
Това се отрази върху играта на домакините, които станаха по-активни. В 51-ата минута Мечечиев центрира отдясно, топката попадна у непокрития Воденичаров, чийто удар с глава обаче мина над вратата.
Въпреки че домакините стояха по-добре на терена, те допуснаха втори гол в 79-ата минута. Тогава при контраатака на Локо (Пд) Цветковски излезе да пресреща противников състезател и успя да стигне първи до топката, напускайки наказателното поле. Но вместо да изчисти в тъч, той реши да комбинира със свой съотборник в отбрана и сбърка фатално при подаването. Вместо в защитник, кълбото попадна в краката на Димо Атанасов, който на празна врата предреши крайния изход.
Почетният гол за Монтана вкара Мирослав Антонов, който си изработи дузпа в 85-ата минута и сам я реализира.

Стефан Генов

90+3′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА! Победа за Локомотив!
90′ 3 минути добавено време
86′ Гол от дузпа Миро Антонов прави 1:2 от дузпа! Капитанът на Монтана сам си спечели дузпата, а нарушението бе на Валери Георгиев
79′ Гол Втори гол за Локо Пд – 2:0. Димо Атанасов вкарва на празна врата след грешка на Цветковски
78′ Bнимание Съдията отменя правилно втори гол на Локо Пд, след като топката напусна аутлинията. Стефан Генов недоволства
73′ Жълт картон Мартин Кавдански получава жълт картон
72′ Жълт картон Даниел Георгиев получава жълт картон
71′ Жълт картон Жълт картон за Павел Ковачев
71′ Жълт картон Жълт картон за Кирил Котев за разправии със съдията
66′ Смяна за състезател влизащ в игра Димо Атанасов влиза
66′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Локо. Курдов излиза
64′ По-активни са домакините през втората част
64′ Смяна за състезател влизащ в игра Атанас Чепилов влиза
64′ Смяна за състезател излизащ от игра Трета смяна в състава на Монтана. Йордан Тодоров излиза
62′ Жълт картон Петър Петров бе спънат от Валери Георгиев на дъгата на наказателното поле. Но главният рефер дава жълт картон за симулация на Петър Петров
62′ Личков чисти топката при атака на Локо Пд
61′ Монтана упражнява натиск през втората част
52′ Центриране Господинов лови центриране в пеналта на Локо
51′ Bнимание Мечечиев центрира отдясно, топката попадна в непокрития Воденичаров, чийто удар с глава мина над вратата
48′ Центриране Корнерите вече са 5 срещу 0 за Локо Пд
46′ Смяна за състезател влизащ в игра На неговото място се е появил Деян Христов
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Димитър Петков също е излязъл
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Петър Петров е влязъл
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Две смени и в състава на Монтана. Георги Пашо е излязъл
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Серафим Михайлов влиза за втори път като резерва за Локо
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна на почивката в състава на Локо. Стефанов е останал в съблекалнята
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+1′ Край на мача Край на първото полувреме!
45+1′ Жълт картон Йордан Тодоров получава жълт картон
45′ 1 минута добавено време
43′ Корнерите вече са 4 за Локо Пд срещу 0 за Монтана
40′ Гол ГОЛ – 1:0 за Локо (Пд)! Златински центрира, вратарят Цветковски изпусна топката и на добавката Кавдански открива резултата
36′ Центриране Коце Марков центрира, Цветковски излиза и лови
35′ Ковачев спира контраатака на гостите, в основата на която бяха Курдов и Златински, корнер за Локо
35′ Лахчев комбинира с Димитър Петков, който се освободи от един футболист, но Даниел Георгиев чисти в тъч
34′ Удар Шут на Йордан Тодоров от дистанция минава встрани от вратата на Господинов
34′ Жълт картон Димитър Петков също е предупреден официално
34′ Жълт картон Златински получава жълт картон
26′ Абушев пада пред наказателното поле, претендирайки дори за дузпа, съдията изобщо не дава нарушение
23′ Удар Далечен шут на Станислав Маламов, Цветковски спасява
20′ Удар Златински потърси Даниел Георгиев, той към Маламов, центриране наляво, Абушев пое и пусна към Стефанов, но Лахчев парира шута на Абушев
17′ Центриране Димитър Петков намери Воденичаров в пеналтерията, последният центрира отляво, но безадресно
10′ Центриране Локо Пд изпълни втори безрезултатен ъглов удар
9′ Удар Абушев центрира отдясно, Стефанов стреля в долния ляв ъгъл, вратарят избива в корнер
9′ Удар Златински изпълни корнер отдясно, Курдов на два пъти бие, вратарят на Монтана Цветковски обаче спасява опитите на нападателя
6′ Контузия или получаване на медицинска помощ Втори футболист на Монтана се нуждае от медицинска помощ
5′ Контузия или получаване на медицинска помощ Йордан Господинов се нуждае от медицинска помощ, след като той и Стефанов се сблъсъкаха. Но и двамата ще продължат
1′ Начало на мача Начало на мача!