Шеста победа за Пирин (ГД)

Пирин (ГД) записа шеста победа от началото на сезона. Момчетата на Тенчо Тенев победиха с 2:0 Локомотив (Сф) с голове през втората част. С основна заслуга за успеха в Гоце Делчев бе Веселин Марчев, вкарал едно от двете попадения и спечелил дузпа за второто,NOVSPORT.COM

Пирин натисна от самото начало. В 7-ата минута Марчев проби отляво и центрира опасно, но Хазуров се размина с топката. Две минути по-късно Лазаров стреля силно в долния ъгъл, но Галев внимаваше и улови. В 23-ата минута коварен удар на Лапантов мина встрани от вратата.
Първата опасност за вратата на домакините дойде в 24-ата минута, когато шут на Дани Пеев профуча покрай вратата. Минута по-късно пък скамейката на Локо (Сф) скочи, претендирайки за дузпа за падане на Борносузов в наказателното поле, но реферът Станислав Тодоров от Шумен не посочи бялата точка. В 32-ата минута пък шут от воле на Георги Христов от границата на наказателното поле мина встрани от вратата.
Така, след размяна на инициативата почивката дойде при 0:0.
Второто полувреме започна скучно. В 58-ата минута старши треньорът на домакините Тенчо Тенев извърши дежурната си смяна, като Алба замени Хазуров.
Четири минути по-късно Пирин поведе. Драги Коцев и Дреновички комбинираха помежду си, последният центрира и Веселин Марчев от воле вкара красив гол за 1:0.
Само минута по-късно неврокопчани получиха право на дузпа, след като Марчев бе фаулиран в наказателното поле. Петър Лазаров беше точен от бялата точка за 2:0.
До края Марчев отправи още един удар, минал застрашително над напречната греда.
Така Пирин спази традицията или да печели, или да губи. Хитът на „А” група запази 7-ото си място в класирането с актив от 18 точки. Локо (Сф) се свлече до 12-ата позиция с 11.

Антон Велков

90′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА! Шеста победа за Пирин от началото на сезона
84′ Смяна за състезател влизащ в игра Киров влиза
84′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Пирин. Коцев излиза
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Димитров влиза
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Трета смяна в състава на Локо. Дюлгеров излиза
81′ Жълт картон Жълт картон за Дюлгеров
77′ Удар Параболичен удар на Марчев минава застрашително над напречната греда
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Павлов влиза
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Пеев излиза
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Манолов влиза
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Двойна смяна в състава на Локо Сф. Велков излиза
66′ Гол от дузпа Петър Лазаров реализира дузпата и прави 2:0
63′ Bнимание Дузпа за Пирин (ГД)! Нарушението бе срещу Веско Марчев
62′ Гол ГОЛ – 1:0 за Пирин (ГД)! Веселин Марчев открива резултата, като рикошет му помага в ситуацията. Преди това Дреновички и Драги Коцев направиха двойно подаване, като първият асистира за попадението на Марчев, което бе от воле
58′ Смяна за състезател влизащ в игра Алба влиза
58′ Смяна за състезател излизащ от игра Хазуров излиза
52′ Контузия или получаване на медицинска помощ Дани Пеев и футболист на домакините се нуждаят от медицинска помощ
51′ Центриране Центриране от свободен удар в наказателното поле на Пирин, Абдиков спокойно лови
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45′ Край на мача Край на първото полувреме!
41′ Центриране Ъглов удар за Локо. Дани Пеев центрира високо, куп играчи се разминават. Борносузов отново центрира, но неточно и Абдиков ще изпълнява удар от вратата
40′ Без чисти положения до момента
39′ Центриране Галев лови центриране от ъглов удар
36′ Удар След изпълнение на ъглов удар гостите избиха лошо, последва силен удар на Марчев, Галев лови сигурно
32′ Удар Шут от воле на Георги Христов от границата на пеналта, топката минава встрани от вратата
28′ Центриране Дани Пеев центрира ниско, Пиргов обаче внимава и чисти
24′ Bнимание Футболист на гостите падна в наказателното поле, съдията обаче не дава дузпа, въпреки претенциите от щаба на железничарите. Замесеният играч беше Борносузов
24′ Удар Георги Христов и Борносузов комбинираха помежду си, после топката бе разтеглена към Дани Пеев, чийто удар минава встрани от вратата
23′ Удар Коварен удар на Лапантов минава встрани от вратата
13′ Коректен мач в първите минути
11′ Центриране След изпълнението локомотивци се справят
10′ Марчев центрира прострелно, гостите чистят във втори ъглов удар за домакините
10′ Домакините натиснаха от самото начало
9′ Удар Силен шут на Лазаров от свободен удар в долния десен ъгъл, но Галев внимава и лови
7′ Центриране Марчев проби отляво и центрира опасно, Хазуров се разминава с топката
1′ Начало на мача Начало на мача!