Пета поредна победа за Черноморец на Херо (+СНИМКИ)

Черноморец постигна пета поредна победа в „А” група, след като победи с 2:1 слабака Етър на своя стадион в Бургас. Двата гола за бургазлии отбеляза Венци Христов, съответно в 11-ата и 42-ата минути. Николай Петров вкара почетния гол за гостите от Търново, които записаха 8-о поражение този сезон и второ поред, оставайки на 15-ото място с едва 7 точки,NOVSPORT.COM

След равностойно начало Черноморец откри резултата в 11-ата минута. С помощта на рикошет в крака на Такак Христов направи 1:0.
В 15-ата минута Етър можеше да изравни резултата от свободен удар. Вратарят Стоян Колев със сетни усилия обаче спаси сигурен гол при шута на Хикмет.
В 28-ата минута се откри втора възможност за гостите. Саидходжа бе изведен от дълбочина съвсем сам срещу вратаря, но бранител го застигна и успя да блокира удара му.

Ролите се размениха. В 31-ата минута Черноморец изтърва чист гол. Уатара стреля след пас на Гаел, но дебютантът Велимирович спаси блестящо.
В 42-ата минута обаче нямаше пропуск и домакините покачиха преднината си. Русев отне и пусна бързо към Христов, който се възползва по най-добрия начин от предоставената му възможност за втория си гол в мача – 2:0.
За началото на втората част старши треньорът на Етър Сердар Даят извърши две смени. Хикмет и Макенджиев отстъпиха своите места на Пивати и Тихомир Трифонов.

Пивати можеше да върне един гол в 56-ата минута, но си поведе дълго топката, въпреки че изпревари вратаря Стоян Колев. В ответната атака Тико направи несполучлив опит за изкуствена засада, но и домакините не успяха да се възползват от своята ситуация.
В 60-ата минута сякаш всичко за гостите приключи. Тогава Тихомир Трифонов получи директен червен картон за нарушение срещу противников състезател, изведен сам срещу вратаря.

В 72-ата минута Венци Христов можеше да оформи своя хеттрик. Той беше изведен от Николаев, но стреля над вратата.
Десет минути по-късно пък Уатара тресна гредата.
Етър все пак стигна до почетно попадение в 90-ата минута, когато Пивати центрира отдясно, Саидходжа с пета прати топката към голлинията, където Николай Петров притича и я довкара за крайното 1:2.

15 Етър 12 2 1 9 7:23 -16 7
16 Миньор Пк 12 1 3 8 4:23 -19 6

Сердар Даят

90+2′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90′ Гол Етър вкарва почетно попадение! Пивати центрира отдясно, Саидходжа с пета прати топката към голлинията, където притича и я довкара Николай Петров – 2:1
85′ Смяна за състезател влизащ в игра Преслав Йорданов влиза
85′ Смяна за състезател излизащ от игра Героят за акулите Венци Христов излиза
82′ Греда Уатара излиза на скорост отляво и с диагонален удар стреля в дясната греда.
80′ Смяна за състезател влизащ в игра Лула влиза
80′ Смяна за състезател излизащ от игра Гаел излиза
72′ Bнимание Грешка този път на Николаев извежда Христов срещу вратаря и той може да вкара хеттрик, но решава да стреля прибързано и топката минава над гредата
70′ Удар Удар по земя на Паланков е уловен от вратаря Велимирович
67′ Удар “Етър” прави продължителна атака, макар и в намален състав, но поредната бърза контра на домакините завършва с опасен удар на Венелин Филипов, отново избит отлично от Велимирович
63′ Удар След корнер Пламен Димов стреля с глава, но Велимирович отлично спасява удара му
61′ Смяна за състезател влизащ в игра Румен Трифонов влиза
61′ Смяна за състезател излизащ от игра Балтанов излиза
61′ Смяна за състезател излизащ от игра Красен Трифонов излиза
61′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в “Етър” – Николаев влиза
60′ Червен картон Червен картон за Т. Трифонов. Христов триково с пета извежда свой съотборник сам срещу вратаря, той е застигнат на границата на пеналта от Т. Трифонов. Съдията преценява, че нарушението е за червен картон и гони защитника на “Етър”.
56′ В ответната атака Тико направи несполучлив опит за изкуствена засада, но домакините също пропиляха атаката.
56′ Bнимание Мачът стана двуостър, и двата отбора изпуснаха по един гол. Садула проби отдясно и пусна зад гърба на защитата на Пивати, който изпревари вратаря, но отиде прекалено встрани
54′ Удар Без опасни положения след почивката, далечен удар на Пивати встрани от вратата.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Макенджиев излиза
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Тихомир Трифонов влиза
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Хикмет излиза
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Две смени в “Етър” на почивката. Пивати влиза
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45′ Край на мача Край на първото полувреме!
42′ Гол ГОЛ – 2:0 за Черноморец! Топката е отнета от Русев и следва бърз пас към Венци Христов, който бележи втория си гол в мача.
31′ Bнимание “Черноморец” изпуска чист гол. Гаел напредва на скорост отляво и намира Уатара, чийто удар е блестящо спасен от Велимирович.
28′ Bнимание Саидходжа е изведен от дълбочина съвсем сам срещу вратаря и докато напредва е застигнат от бранител, който блокира удара му.
27′ Удар Саидходжа с глава стреля в долния десен ъгъл и вратарят Стоян Колев отново с последни сили вади топката.
26′ Удар Черноморец” продължава да оставя “Етър” трайно да разиграва в половината му и да залага на контри. При една от тях Паланков със силен удар стреля до гредата.
18′ “Етър” атакува непрекъснато, домакините разчитат на контри. Херо е много невъздържан и непрекъснато репликира съдията.
15′ Bнимание Фаул за “Етър” на границата на пеналта. Хикмет стреля, вратарят Стоян Колев с последни сили вади от ъгъла топката и спасява сигурен гол
11′ Гол 1:0 за “Черноморец”. Христов напредва и стреля, топката се отклонява от крака на Такак и подлъгва вратаря Велимирович.
4′ Напълно равностойно начало, по един лек удар към двете врати.
3′ Удар Саидходжа сваля топката с глава към непокрития Хикмет, който от воле стреля над гредата.
1′ Начало на мача Начало на мача!
0′ Дебют на черногорския вратар Павле Велимирович (Етър), който вчера бе картотекиран в БФС