Берое върна в първи клас децата на Стоичков

Отборът на Литекс допусна грешна стъпка в борбата си за класиране за евротурнирите през следващия сезон, след като днес отстъпи изненадващо с 0:1 пред тима на Берое.
Срещата се игра на стадион “Берое” и бе от програмата на 12-ия кръг на родната “А” група. Единственото попадение в мача бе дело на Давид Каядо в 49-ата минут,NOVSPORT.COM
С поражението “оранжевите” вече изпускат третото място, от което се намират на 3 точки. Заралии пък започват да набират скорост при Петър Хубчев, като това бе втори пореден мач за тях без загуба.
Двубоят започна много скучно, като първият удар към една от двете врати дойде чак в 33-ата минута, когато Бодуров засече с глава едно центриране, но прати кълбото над вратата.
Иначе домакините бяха добре групирани в половината си, което принуждаваше ловчанлии да търсят развръзка с дълги подавания и центрирания, които в повечето случаи не водеха до нищо опасно.
За цялата първа част беройци нямаха нито един шут към вратата на Пиргов, освен един такъв на Елиаш в 25-ата минута, когато топката срещна ръката на Божиков в пеналта, но Ставров остана безмълвен.
Иначе “оранжевите” имаха само още две положения да вкарат гол. При първото Йеленкович шутира силно над вратата от фаул, а при второто Илия Миланов засече с глава центриране от корнер, ала Акалски спаси.
Попадение до края на полувремето обаче е падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.
При напускането на терена обаче, Йеленкович се сдърпа с играчи на Берое, след което се строполи на земята. Иса и Божиков също се включиха в мелето и полицаите трябваше да успокояват ситуацията.
Втората част стартира приказно за “зелено-белите”, които още с първия си удар към вратата на Пиргов излязоха напред в резултата. Тогава Лоузейро пусна към Каядо след един фаул, португалецът премина покрай двама играчи на Литекс и с бомбен шут с десния крак препарира Пиргов за 1:0
След гола “оранжевите” отново овладяха инициативата и започнаха опитите си за превземане на противниковата врата.
В 69-ата минута Йеленкович намери Цветанов на левия фланг, младокът центрира остро в пеналта, кълбото стигна до Ваюши, който стреля с левия крак, ала покрай вратата.
Само 120 секунди по-късно Георги Миланов изведе Цветанов на левия фланг, крилото отново пусна остър пас в наказателното поле, където Иса засече в мрежата на беройци. Голът обаче е отменен заради засада на Цветанов.
Атаките на Берое в края обаче също бяха много опасни и в 82-ата само късметът остави ловчанлии в мача. Тогава Мартинс проби добре отляво, навлезе в пеналта и върна за Елиаш, който засече с левия крак, ала кълбото разтресе напречната греда на Пиргов.
До края на двубоя “оранжевите” все пак имаха една добра възможност да стигнат до изравнителен гол. В 87-ата минута след разбъркване в пеналта на “зелено-белите” топката стигна до Иса, който от 7-8 метра не успя да преодолее Акалски.
Така Берое изненадващо победи Литекс 1:0 и отдалечи ловчанлии от третото място в “А” група.

15 Етър 12 2 1 9 7:23 -16 7
16 Миньор Пк 12 1 3 8 4:23 -19 6

Събития

90+4′ Край на мача Край на мача, Берое победи Литекс 1:0
90+3′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Ливраменто
90+3′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Хубчев, напуска Каядо
90′ 4 минути продължение на мача
89′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Райнов
89′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Берое, излиза Тодор Христов
89′ Жълт картон И Еуженио е декориран в жълто
87′ Bнимание Исмаил Иса получава топката в опасна близост до вратата на домакините, но ударът му е спасен от Акалски
87′ Жълт картон Жълт картон за Елиаш да Силва за игра с ръка
85′ Хубав пробив на Тодор Христов отдясно, но пасът му бе пресечен от бранител на Литекс
84′ Удар Неточен шут от дистанция на Александър Цветков
82′ Греда Страхотен пробив на Елио Мартинс отляво, резервата премина покрай Илия Миланов и върна за непокрития Елиаш, който засече с левия крак, ала кълбото срещна напречната греда
79′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Герасим Заков
79′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за гостите, излиза Ваюши
76′ Играта се понакъса в последните минути, това определено е добре дошло за Берое
73′ Жълт картон Жълт картон за Елио Мартинс
71′ Засада Георги Миланов изведе Цветанов на левия фланг, крилото отново пусна остър пас в наказателното поле, където Иса засече в мрежата на беройци. Голът обаче е отменен заради засада на Цветанов
69′ Bнимание Йеленкович намери Цветанов на левия фланг, младокът центрира остро в пеналта, кълбото стигна до Ваюши, който стреля с левия крак, ала покрай вратата
67′ Удар Неточен шут с левия крак на Каядо
65′ Литекс продължава да владее инициативата, но така и не може да създаде чисто голово положение пред Акалски
62′ Удар Много неточен удар от далечна дистанция на Елиаш
60′ Жълт картон Жълт картон за Зафиров
56′ Жълт картон Динков бе изведен добре в наказателното поле, но е извършил фаул, след което разкара топката и затова получи жълт картон
54′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Момчил Цветанов
54′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна и за “оранжевите”, напуска Симеон Славчев
52′ След гола гостите отново овладяха инициативата в центъра на терена
49′ Гол Гол за Берое! Лоузейро пусна към Каядо след един фаул, португалецът премина покрай двама играчи на Литекс и с бомбен шут с десния крак препарира Пиргов за 1:0
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Елио Мартинс
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Една смяна на почивката в тима на домакините, излязъл е Родолфо Невес
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+1′ При напускането на терена Йеленкович се сдърпа с играчи на Берое, след което се строполи на земята. Иса и Божиков също се включиха в мелето и полицаите трябваше да успокояват ситуацията
45+1′ Край на мача Край на полувремето. Литекс и Берое се оттеглят на почивка при нулево равенство
45′ 1 минута продължение на първата част
44′ Силен и неточен изстрел на Славчев
43′ Удар Илия Миланов засече с глава центриране от корнер, Акалски спаси
42′ Удар Силен шут на Йеленкович от фаул, топката рикошира в бранител на Берое и прелетя над напречната греда
39′ Поредица от неточни подавания в центъра на терена
36′ Домакините са добре групирани в половината си, което принуждава Литекс да търси гола с дълги подавания и центрирания, които до момента не водят до нищо
33′ Удар Бодуров засече добре с глава центриране в пеналта на Берое, но топката прелетя малко над напречната греда
31′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Илия Миланов за фаул срещу Родолфо
30′ Литекс продължава да владее повече топката, но продължават и безуспешните опити за превземане на противниковата врата
28′ Центриране Няколко центрирания в наказателното поле на Берое, които не доведоха до нищо по-опасно
25′ Елиаш стреля силно от границата на наказателното поле, топката рикошира в ръката на Божиков, но реферът не отсъди дузпа
23′ Контузия или получаване на медицинска помощ Лекарска помощ и за Георги Миланов, изправя се и ще продължи
21′ Битката в центъра на терена продължава, все още няма голови положения
18′ Извеждащо подаване за Георги Миланов, но Акалски успя да го изпревари и изчисти
16′ Контузия или получаване на медицинска помощ Еуженио получава медицинска помощ, но няма да има проблеми да продължи
15′ Скучни първи 15 минути на стадион “Берое” в Стара Загора, нищо интересно на терена
13′ Агитката на Литекс опъна плакати, които гласят: “Цензурата слага окови, оковите си носят роби”
11′ Постепенна атака на Берое, която завършва с неточен пас на Елиаш
9′ Центриране Центриране на Тодор Христов, право в ръцете на Илко Пиргов
5′ Центриране Центриране на Георги Миланов от левия фланг, отбраната на Берое се справи със ситуацията
3′ Малко по-активна игра за гостите в началото на мача, все още няма положения пред двете врати
1′ Начало на мача Начало на мача