България завърши годината със загуба от Украйна (+СНИМКИ)

България загуби втори мач при Любослав Пенев, но и този път срещата бе приятелска. След поражението от Турция през май с 0:2 във Виена, днес националният ни отбор падна с 0:1 от Украйна в София последния си мач за 2012 г. Голът на стадион „Васил Левски”, който беше слабо посетен, вкара Гармаш в 33-ата минута, а Валери Божинов пропусна най-чистото положение за България в началото на втората част. Така „трикольорите” завършват годината с 3 победи, 4 равенства и 2 загуби, но нямат поражение в световните квалификации,NOVSPORT.BG
Нашите започнаха по-добре мача, но бързо отстъпиха инициативата на гостите. Въпреки че действията на „жълто-сините” не вещаеха опасности, Петър Занев сбърка на няколко пъти и при една от грешките му украинците се възползваха и откриха резултата. Освен гола си гостите пропуснаха още едно чисто положение, неутрализирано от Стоян Колев. През втората част нашите „лъвовете” потърсиха изравняване, но Валери Божинов на два пъти изпусна добри ситуации.
Дебют за България през втората част направи Иван Цветков. Той ще се запомни с атрактивен удар от ждроп в последните 10 минути, ненамерил очертанията на вратата.
Посещаемостта беше драстично по-малка в сравнение с мачовете срещу Италия и Дания, когато на „Васил Левски” имаше най-малко 15 000 зрители. Днес на националния стадион дойдоха около 1000 души.
На вратата за България започна Стоян Колев вместо контузения Николай Михайлов. Пред него защитната четворка съставляваха отдясно наляво Йордан Минев, Николай Бодуров, Иван Иванов и Петър Занев. За разлика от предишния мач – срещу Чехия, опорните халфове Владо Гаджев и Светльо Дяков отстъпиха местата си на Георги Сърмов и Георги Илиев. Тогава в предни позиции самотен беше Ивелин Попов, но днес той бе използван на обичайната си позиция зад централния нападател, който беше Валери Божинов. Футболистът на Верона беше подпомаган и от Станислав Манолев и Георги Миланов.
Българите започнаха мача с подчертано владеене на топката, пресиране и търсене на пролуки в украинската отбрана. Гостите обаче бяха дисциплинирани и трудно даваха пространства на нашите. Веднъж обаче Попов и Миланов взаимодействаха по левия фланг, успявайки да пробият гостите, но футболистът на Литекс стреля неточно вътре в наказателното поле.
После отстъпихме инициативата на украинците, но за разлика от момчетата на Любо Пенев те осъществиха само няколко анемични центрирания, бързо ликвидирани от българската отбрана.
В 24-ата минута обаче Украйна създаде първото реално голово положение в мача. Федецкий изведе Селезньов сам срещу вратаря Колев, но стражът на Черноморец бързо скъси ъгъла и блокира навреме удара на футболиста на Днипро.
Последваха няколко опасни центрирания от зоната на Петър Занев, но останалите български защитници свършиха своята работа, пречейки на гостите да завършат головите си подавания.
Но при поредна грешка на Петър Занев „жълто-сините” откриха резултата. Той не успя да опази Денис Гармаш, който се беше включил при изпълнение на ъглов удар. Футболистът на Динамо Киев засече топката с глава, пращайки я в обратния на Стоян Колев ъгъл за 1:0.
Изобщо, футболистът на украинския Волин (Лутск) Занев плачеше за смяна на почивката. От неговата зона дойдоха още няколко центрирания, но или Данчо Минев чистеше, или един измежду двамата централни защитници Бодуров и Иванов пречеха на нападателите на гостите да стрелят качествено.
На полувремето Любо Пенев извърши три смени, като една от тях бе изваждането на Петър Занев и пускането на Веско Минев на неговото място. Другият, който разочарова – Георги Сърмов – отстъпи мястото си на титуляря Светослав Дяков. Натурализираният бразилец Маркиньос пък замени Георги Миланов.
България натисна и в 49-ата минута Светльо Дяков осъществи ювелирен пас към Божинов, извеждайки го сам срещу вратаря. Пятов обаче блокира удара на нападателя с крака. В 53-ата минута Валери беше изпуснат във вратарското поле, но след това затворен бързо.
Като цяло 10-ката в състава на България беше тромав и си заслужи смяна в 61-ата минута, когато на неговото място влезе Димитър Рангелов. Две минути по-късно Иван Цветков направи дебюта си с националната фланелка, появявайки се на мястото на Георги Илиев.
Последваха удари на Ивелин Попов и Иван Иванов, които не намериха очертанията на вратата.
В 82-ата минута резервата Цветков пробва удар от ждроп от точката за изпълнение на дузпа, но за съжаление не намери очертанията на вратата.
Така срещата приключи с успех за гостите от Украйна.

Галерия от мача вижте ТУК!

(Фенка на България 30 минути преди мача)

(Едва малко над 1000 зрители дойдоха да гледат мача на живо)

4. Занев
16. Сърмов Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за състезател излизащ от игра
6. Гармаш Гол
11. Селезньов Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за състезател излизащ от игра
16. Мандзюк Смяна за състезател влизащ в игра
17. Михалик Смяна за състезател влизащ в игра Смяна за състезател излизащ от игра
18. Назаренко Смяна за състезател влизащ в игра
20. Ракицкий
25. Шиндер Смяна за състезател влизащ в игра
Александър Заваров

90+3′ Край на мача Край на мача!
90′ 3 минути добавено време
90′ Смяна за състезател влизащ в игра Селин влиза
90′ Смяна за състезател излизащ от игра Ротан напуска
90′ Удар Сватбарски шут на Сашо Тонев извън наказателното поле
87′ Удар Силен шут на Рангелов от непряк свободен удар нокаутира футболист на гостите, застанал на стената, който ще получи медицинска помощ
82′ Bнимание Данчо Минев центрира на дузпата, откъдето Иван Цветков стреля атрактивно от ждроп, но не намери очертанията на вратата
78′ Удар Цветков проби през центъра, пусна успореден пас към Тонев, който стреля от чертата на наказателното поле, но над вратата
77′ Смяна за състезател влизащ в игра Сашо Тонев влиза
77′ Смяна за състезател излизащ от игра Ивелин Попов излиза
76′ Безус премина последователно през Бодуров, Минев и Дяков, влезе в пеналта, пусна пас към Шиндер, но там Иван Иванов подложи крак и топката излезе в корнер
75′ Смяна за състезател влизащ в игра Шиндер влиза
75′ Смяна за състезател излизащ от игра Селезньов излиза
74′ Жълт картон Шевчук получава жълт картон
74′ Жълт картон Центрирана топка в наказателното поле към Манолев. Той скочи и се сблъсъка с вратаря, фаулирайки го неволно, но Шевчук тръгна да се разправя с него и двамата получиха жълти картони
72′ Центриране Селезньов проби отдясно, пусна във вратарското поле към Безус, който обаче беше изпреварен от вратаря Колев
71′ Удар Иван Иванов засече с глава центриране, но защитник застана на пътя на топката
70′ Удар Центрирана топка пред пеналта беше овладяна от Безус, който пусна къс пас към Селезньов, той стреля от движение, но над напречната греда
69′ Удар Рангелов проби отляво, пусна успореден пас на линията на наказателното поле, откъдето Попов стреля встрани от вратата
67′ Центриране Маркиньос центрира от свободен удар в пеналта, гостите чистят
63′ Смяна за състезател излизащ от игра Георги Илиев излиза
63′ Смяна за състезател влизащ в игра Иван Цветков влиза в България
62′ Смяна за състезател влизащ в игра Назаренко влиза
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Михалик получи контузия и напусна
61′ Центриране Бодуров се разминава с топката при центриране от ъглов удар
61′ Смяна за състезател влизащ в игра Рангелов влиза
61′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на България. Излиза Божинов
60′ Божинов пое топка от дълбочина, влезе мощно в наказателното поле, но се засуети и Селезньов му изби топката
58′ Bнимание Селезньов проби мощно, финтира Иван Иванов и от линията на пеналтерията стреля фалцово, но покрай сглобката на вратата на Колев
56′ Удар Удар на Маркиньос извън наказателното поле минава високо над напречната греда
55′ Смяна за състезател влизащ в игра Мандзюк влиза
55′ Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна в състава на Украйна. Федецкий излиза
54′ Удар Удар на воле на Г. Илиев пред наказателното поле, Пятов лови без проблеми
53′ Bнимание Минев пуска пас от дълбочина в наказателното поле, до нея пръв достига Божинов, но той е блокиран от защитник и не успява да нанесе удар
49′ Bнимание Божинов е изведен от дълбочина сам срещу вратаря, но стреля слабо и Пятов блокира с крака. Извеждащият пас бе на Дяков
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Кучер е излязъл
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Михалик също в игра
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Тимошчук в игра
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Две смени и в състава на Украйна. Степаненко е излязъл
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Маркиньос дебютира при Любо Пенев
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Георги Миланов също е останал в съблекалнята
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Вместо него Дяков в игра
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Сърмов е излязъл
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Веско Минев на неговото място
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Три смени на почивката в състава на България. Занев е напуснал
46′ Начало на мача Начало на втората част
45′ Край на мача Край на първата част!
45′ Удар Колев спасява без проблеми слаб удар на Безус вътре в наказателното поле след многоходова акция на гостите
43′ Центриране Занев отново е оголил зоната си, откъдето Степаненко центрира, а Селезньов стреля с глава, ала неточно
42′ Центриране Бутко центрира в наказателното поле, където Данчо Минев избива в ъглов удар. След изпълнението Манолев чисти
41′ Центриране Георги Илиев центрира, но в обсега на Пятков, който боксира
41′ Минев е фаулиран на тъчлинията по дясното крило. Добра възможност за България
34′ Жълт картон Жълт картон за Степаненко за нарушение срещу Георги Миланов
33′ Гол ГОЛ – 1:0 за Украйна! Занев изпуска Гармаш, който засича с глава центриране от ъглов удар и открива резултата с фалцов удар в обратния ъгъл
32′ Десетина фенове от Украйна подкрепят своите сънародници на терена
31′ Греда При центриране от ъглов удар за Украйна топката среща страничната греда, но едва ли щеше да влезе в мрежата, тъй като български футболист пазеше плътно близкия ъгъл на вратата
30′ Удар Внимание: Ротан стреля с левия крак от дъгата на наказателното поле, Бодуров подлага крак и отбива топката в ъглов удар
28′ Центриране Ново опасно центриране отдясно във вратарското поле на Стоян Колев, Бутко се опитва да засече с шпагат, но и той не успява да завърши успешно головия пас
27′ Центриране Опасно центриране в наказателното поле на България, Федецкий се хвърля да засича с летящ плонж, но Минев го натисна и му попречи да го направи навреме
26′ Грешка на Стоян Колев при изнасянето на топката бе поправена от българската отбрана
25′ Удар Несериозен удар на Безус минава встрани от вратата на Колев
25′ Центриране Бодуров избива центриране в наказателното поле на България
24′ Bнимание Първа опасност в мача! Тя обаче е за Украйна. Федецкий изведе Селезньов сам срещу вратаря Колев, но стражът на Черноморец скъси ъгъла и блокира удара на футболиста в жълто
23′ Футболистът на Динамо Киев се завърна в игра
21′ Контузия или получаване на медицинска помощ Гармаш (Украйна) се нуждае от лекарска помощ
20′ Центриране Ниско центриране отляво в нашето наказателно поле, Иван Иванов чисти с левия крак
18′ Божинов и Хачериди се посдърпаха за фланелките в единоборство, като главният рефер трябваше да помирява двамата и те си стискат ръцете
18′ Засада Федецкий е изведен зад гърба на българската защита, но помощник-реферът Милован Ристич маркира засада
15′ Центриране Федецкий центрира отдясно, но Данчо Минев чисти с глава. В последните минути гостите владеят по-често кълбото и атакуват
11′ Манолев пробива мощно през центъра, но бе задържан от Гармаш от Динамо Киев, който получи само устно предупреждение от сръбския рефер
10′ Българите непрестанно търсят път към вратата на Украйна
9′ Удар Удар на Георги Миланов с левия крак по тревата от далечна дистанция минава встрани от вратата на Пятов (Шахтьор Д)
8′ Удар Взаимодействие между Ивелин Попов и Георги Миланов по лявото крило завършва с неточен удар по земя на последния по диагонала вътре в наказателното поле. Това бе първия удар към една от двете врати
7′ Удар Блокиран удар на Ивелин Попов извън наказателното поле
4′ Неуспешен опит на Валери Божинов да стреля вътре в наказателното поле
4′ Българите продължително владеят топката в първите минути. Когато атакуваме, Ив. Попов играе като дясно крило, докато Станислав Манолев като дясно, Божинов е централен нападател
1′ Начало на мача Начало на мача!
0′ На око зрителите за първия съдийски сигнал са не повече от 1000
0′ Зрителите по трибуните се увеличиха, но посещаемостта остава ниска. 10 минути преди началото на срещата на националния стадион има не повече от 500 души. Страничните сектори – “Б” и “Г” – са най-слабо посетени. По 50-ина са запалянковците там
0′ 35 минути преди началото на мача на стадион “Васил Левски” има не повече от 100 човека