Четите на Ботев не успяха да си вкарат

Отборите на Ботев (Враца) и Ботев (Пловдив) не успяха да си отбележат голове в дерби-мач от 13 кръг на “А” група. Двата тима с еднакви имена в паметта на революционера Христо Ботев демострираха открит футбол през всичките 90 минути, но пропуските в предни позиции лишиха сблъсъка от най-пикантното – попаденията. По този начин оцеляващият врачански Ботев успя да открадне точка от съперника си-адаш, който е на 3-та позиция в класирането,NOVSPORT.COM

Двубоят на стадион „Христо Ботев“ във Враца бе белязан от агитките на двата тима, които не спряха да подкрепят своите любимци. В първите минути на срещата гостите сякаш бяха малко по-активни, но бързата игра на врачани трябваше да бъде като сигнална лампичка за бранителите в жълто-черно.

Най-активен по левия фланг на домакините бе Романов, докато за гостите се отличи Иван Цветков, а Тодор Неделев не бе на познатото високо ниво. В 11-та минута точно Романов проби и центрира добре, но Станчев успя да изчисти с мъка. Топката дори мина близо покрай вратата на гостите и можеше да се стигне до автогол.

Само три минути по-късно дойде и най-спорната ситуация в двубоя. Тогава Варела пробва да стреля, но топката бе спряна от ръката на централния защитник Бобан Грънчаров. Домакинският щаб скочи и бурно претендира за дузпа, но главният рефер Стефан Спасов запази мълчание.

Малко по-късно пред вратата на врачани настъпи суматоха и Иван Цветков остана на абсолютно чиста позиция. Опитният играч, който от няколко дни вече е и национал, можеше да открие за своите, но нацели горната греда с глава.

Около 10 минути преди края на първата част Цветков отново се отличи с пропуск от чиста позиция, а домакините се измъкнаха от тежка ситуация за втори път. Последваха силни моменти за ботевистите в зелено. В 39-та минута капитанът на тима Илия Илиев стреля много хубаво от границата на наказателното поле, но стражът на Ботев Христо Иванов отрази. Кълбото отново попадна в Илиев, който не чака и миг преди да пробва отново да вкара, но на голлинията бе застанал Бобан Грънчаров, който успя да избие.

Откритата игра продължи да властва на съоръжението във Враца, но до голове така и не се стигаше. Наставникът на гостите Ферарио Спасов извади Паласуелос и Артур, като на тяхно място влязоха Мариян Огнянов и Бамого. И двамата бяха много активни в предни позиции, което обаче не доведе до числен резултат. До края не се случи нищо интересно пред двете врати и срещата завърши при началния си резултат.

Събития

90+3′ Край на двубоя! Ботев (Враца) и Ботев (Пловдив) завършиха при нулево равенство сблъсъка си от 13 кръг на “А” група!
90+1′ Жълт картон за Вандер Виейра
90′ Три минути продължение
88′ Василев на мястото на Николов
88′ Николов напуска
85′ Амендола на мястото на Илиев
85′ Илия Илиев е заменен
83′ Дяков на мястото на Тошко Неделев
83′ Пасивният Тодор Неделев е заменен
81′ Играта е подновена
79′ Играта е спряна, за да бъде оказана лекарска помощ на играч от Ботев (Пд)
70′ Якимов на мястото на Варела
70′ Варела е заменен
67′ Цветков центрира след изпълнението на корнера, но никой в жълто-черно не успя да играе с топката
66′ Гостите центрираха от корнер, но играчите в зелено избиха
65′ Тодор Неделев стреля, но покрай вратата
64′ Мариян Огнянов на мястото на номер 10 от Ботев (Пд)
64′ Паласуелос е заменен от треньора Ферарио Спасов
62′ Илия Илиев центрира от пряк свободен удар, стражът на гостите улови
60′ Жълт картон за Паласуелос за реплика към съдията
56′ Бамого на мястото на Артур
56′ Артур напуска игра
54′ Жълт картон за Стефан Станчев за груб фаул срещу Висенте
52′ Капитанът на домакините опитва да пресира сам играчите от пловдивския тим
46′ Начало на втората част!
45+1′ Край на първото полувреме във Враца!
45′ Тодор Неделев стреля от пряк свободен удар, вратарят на домакините спаси
39′ Илия Илиев стреля много добре от границата на наказателното поле на гостите, Христо Иванов отби, но тя се върна в капитана на врачани, който отново стреля, но Бобан Грънчаров изби от голлинията
34′ Иван Цветков с невероятен пропуск от малкото наказателно поле на врачани!
28′ Варела центрира към Романов, но бранителите на “жълто-черните” се справиха
27′ Куанг проби много добре по десния фланг и върна топката към дъгата на пеналта на гостите, откъдето Андрей Атанасов стреля, но стражът на гостите Христо Иванов улови
26′ Жълт картон за Илия Илиев
26′ Илия Илиев центрира, но без успех
20′ Иван Цветков е много активен в предни позиции
18′ Вандер центрира много добре, Иван Цветков стреля с глава и удари горната греда!
16′ Андрей Атанасов стреля неточно от границата на наказателното поле на гостите
14′ Домакините имат претенции за дузпа след удар на Варела, който срещна ръката на централния бранител на пловдивчани Бобан Грънчаров, но съдията е безмълвен
14′ Тодор Неделев центрира в пеналта на врачани, но Артур се размина с кълбото
13′ Домакините центрираха от ъглов удар чрез капитана Илия Илиев, “канарите” се справиха без проблем
12′ Удар на Варела, но топката срещна тялото на бранител на “канарчетата”
11′ Романов проби отляво и центрира много хубаво, но Станчев изчисти в ъглов удар, като беше близо до отбелязване на автогол
9′ Гостите сякаш владеят повече, но пред двете врати няма чисти положения
8′ Много активният Романов атакува силно по лявото крило, успя да влезе в пеналта на пловдивчани, но се спъна в топката и я изгуби
5′ Равностойна игра от началото на срещата, агитките създават добра атмосфера за игра на стадион “Христо Ботев” във Враца
1′ Начало на мача във Враца!
0′ Началото на срещата се забави с 1-2 минути поради дима от хореографията на домакинската агитка