Славия се отпуши, но серията без победа продължи в 7-ми мач

Славия сложи край на серията си от шест мача без отбелязано попадение, но не и на поредицата без победа от 23 септември насам. Днес „белите” завършиха 1:1 като гости на аутсайдерите в „А” група Етър. Столичнаи поведоха през първото полувреме чрез Златинов, но през второто можеше да бъдат обърнати, като Саидходжа изравни резултата в 71-ата минута, а след това пропусна и на празна врата,NOVSPORT.COM
Етър натисна в първите минути. Пивати бе изведен в 4-ата минута, но ударът му от малък ъгъл бе спасен от вратаря Петков.
Ролите се размениха. В 13-ата минута бранител на Етър едва не си отбеляза автогол. Велимирович обаче внимаваше и спаси.
Минута по-късно Здравко Лазаров се просна в наказателното поле на Етър, просейки си дузпа. Реферът Таско Тасков не уважи претенциите му, но не му извади и картон.
Славия доминираше от 15-ата минута нататък и прекъсна черната си серия от 6 мача без отбелязан гол с откриващо попадение. В 21-ата минута след остро центриране топката рикошира във „виолетов” бранител и удобно отиде у Владислав Златинов, който от воле направи безпомощен Велимирович.
В 31-ата минута Етър можеше да изравни. Николаев стреля от фаул, топката коварно се насочи към вратата на Петков, който със сетни усилия успя да я избие в корнер.
Две минути по-късно обаче Славия бе близо до втори гол, но ударът на Петър Димитров срещна левия стълб.
Дойде ред и на Етър за положение. След ъглов удар Касъл стреля във вратата, но защитник изчисти от голлинията на Славия.
Така почивката дойде при минимална преднина в полза на Славия.
С подновяването на играта домакините можеха да изравнят щастливо. Садула отправи далечен шут, а Гошо Петков изпусна топката, но все пак успя да я докопа.
След нова размяна на положения настървеността на Етър бе възнаградена в 71-ата минута, когато Нери проби отдясно и центрира отлично за Саидходжа, който бе безпощаден за 1:1.
Две минути по-късно домакините едва не осъществиха пълен обрат, когато Саидходжа бе изведен перфектно и изпревари Петков, но не уцели опразнената врата, шутирайки над напречната греда.
В оставащите минути Етър усили натиска си, но не успя да стигне до ново положение, а и страничният рефер Пл. Георгиев вдигна няколко спорни засади в ущърб на „болярите”.

15 Етър 13 2 2 9 8 : 24 -16 8 Изпадане
16 Миньор Пк 12 1 3 8 4 : 23 -19 6 Изпадане
В състезание, в което два отбора завършат с равен брой точки, класирането ще се определи по следният начин:

1. Велимирович
21. Тико Жълт картон Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Мартин Кушев

90′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90′ 4 минути добавено време
90′ Засада Тъчреферът Пл. Георгиев отново вдига абсурдна засада на Муши и цялата публика скандира “Мафия, мафия”. “Етър” с всички сили търси победен гол
89′ Удар Нери бие, Петков лови
87′ Засада Хикмет извежда Муши и Пл. Георгиев вдига засада
86′ Удар Лазаров стреля от фаул, Велимирович вади в корнер
82′ Жълт картон Жълт картон за Макенджиев
79′ Смяна за състезател излизащ от игра Генев излиза
79′ Смяна за състезател влизащ в игра Чипев влиза за Славия
78′ Щурм на “Етър”, “Славия” чисти панически
77′ Смяна за състезател излизащ от игра Златинов излиза
77′ Смяна за състезател влизащ в игра Калоянов влиза на мястото на голмайстора за “Славия” Златинов
73′ Bнимание Саидходжа е изведен перфектно, изпреварва вратаря Петков и стреля в опразнената врата, но топката минава до гредата
71′ Гол ГОЛ за Етър – 1:1! Пробив на Нери отдясно и отлично центриране към Саидходжа, който е безпощаден и бележи
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Николаев излиза
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Хикмет влиза на мястото на Николаев
69′ Жълт картон Жълт картон за Сандански
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Такак излиза
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Махамат заменя Такак
66′ Смяна за състезател излизащ от игра Уго Мартинес излиза
66′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в състава на Славия. Янко Сандански влиза
65′ Жълт картон Жълт картон за Нери
62′ Удар Удар на Петър Димитров, вратарят лови
59′ Жълт картон Жълт картон за Пивати
58′ Жълт картон Жълт картон за Мартинес
56′ Смяна за състезател излизащ от игра Тико излиза
56′ Контузия или получаване на медицинска помощ Тико е контузен
56′ Смяна за състезател влизащ в игра Нери влиза
56′ Удар Лазаров стреля силно по земя, Велимирович чисти с крак
55′ Центриране Чудесен пробив и центриране на Николаев, но Пивати остава под топката
50′ Удар Садула отправя далечен удар, гошо Петков лови и изпуска топката, но отново я докопва
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+2′ Край на мача Край на първото полувреме!
45′ Две минути добавено време
43′ Bнимание След корнер Касъл стреля във вратата, защитник чисти от голлинията на “Славия”.
39′ Жълт картон Жълт картон за Тико
33′ Греда Петър Димитров стреля в левия стълб.
32′ Удар След корнера мощен удар на Николаев минава на метър над гредата
31′ Bнимание Николаев стреля от фаул, топката изненадващо минава през целия куп от играчи и Петков с последни сили я избива в корнер
30′ Жълт картон Жълт картон за Дяков от “Славия”
28′ Пълно надмощие на “Славия” след 15-ата минута.
26′ Удар Атака на “Славия”, Велимирович лови далечен удар на Лазаров
21′ Гол ГОЛ за Славия! Центриране отляво и грешка в защитата, Владислав Златинов бие от въздуха и бележи за 1:0
17′ Здравко Лазаров пада сам на тъчлинията и отново иска фаул, като за пореден път си навлича гнева на публиката
16′ Жълт картон Жълт картон за Такак, “Славия” натиска в последните минути
15′ Засада Здравко Лазаров е намерен зад гърба на отбраната на Етър и тъчреферът Георгиев вдига флага. Електричката започва да ръкомаха
14′ Лазаров пада в наказателното поле и иска дузпа, но Тасков не уважава претенциите му.
13′ Удар Велимирович спасява удар с глава на противников състезател
11′ Удар Николаев извежда Саидходжа, който бие без забавяне, но ударът му е блокиран
9′ Публиката бурно освирква Тасков за всяко негово решение
8′ Контузия или получаване на медицинска помощ Касъл блокира опит за удар на Петър Димитров и му се оказва медицинска помощ
5′ Натиск на “Етър” в първите минути.
4′ Удар Пивати е изведен отдясно от малък ъгъл, но ударът му е спасен от вратаря
1′ Начало на мача Начало на мача!