Берое не успя да се изпречи на пътя на ЦСКА

ЦСКА победи Берое с 2:0 в среща от 13-ия кръг на родната „А” група. Мачът се игра на Националния стадион „Васил Левски”, а и двете попадения за ЦСКА отбеляза Мишел Платини. „Армейците” бяха по-добрият тим на терена и заслужено се поздравиха с трите точки,NOVSPORT.COM

Една от първите по-интересни ситуации в мача дойде в 14-ата минута, когато Венков подаде към Платини в средата на терена, бразилецът намери с отличен пас Присо, а той преодоля играч на противника и след като навлезе в наказателното поле, стреля с левия крак, но вратарят Кирил Акалски изби. Малко след тази ситуация се стигна до нова много чиста възможност за „армейците” – топката бе центрирана в наказателното поле на Берое и Мишел Платини засече от 3-4 метра, но прати кълбото над напречната греда.

В 21-ата минута Берое също достигна до много добра възможност за отбелязване на гол – Давид Каядо отправи изстрел от повече от 25 метра, а кълбото срещна напречната греда, след което тупна пред голлинията и бе уловено от Томаш Черни.

Така се стигна до 30-ата минута, когато резултатът бе открит. ЦСКА поведе с 1:0, след като Бернардо Тенгариня нанесе далечен изстрел, вратарят Кирил Акалски изби кълбото, но то отиде право в краката на Мишел Платини, който го прати неспасяемо в горния десен ъгъл. В 39-ата минута „армейците” пропиляха сериозна ситуация пред вратата на Берое – Сержиньо подаде към Мишел Платини в наказателното поле след изпълнение на свободен удар, а бразилецът стреля, но кълбото срещна противников играч и премина в близост до дясната греда, излизайки в корнер.

Берое също имаше своите шансове в края на първата част. Стефан Велев нанесе силен удар към вратата на Томаш Черни, но кълбото премина над напречната греда. Елио Мартинс пък засече с глава центриране в наказателното поле на ЦСКА, но топката прелетя покрай дясната греда и излезе в аут. Малко след това дойде и краят на първата част и така след 45 минути игра „армейците” водеха с 1:0.

В началните минути на второто полувреме гол на Нджонго Присо бе отменен заради засада, а в 57-ата „армейците” получиха правото да изпълнят дузпа – Мишел Платини се строполи в наказателното поле на Берое след съприкосновение с вратарят Кирил Акалски, а реферът Вихрен Манев посочи бялата точка. Платини застана зад топката и с точно изпълнение покачи на 2:0.

След като се оказа изоставащ с два гола, отборът на Берое се опита да достигна поне до едно попадение, но ЦСКА се бранеше добре и не позволяваше на гостите да създадат нищо по-опасно пред Томаш Черни.

В 84-ата минута влезлият като резерва Тасио излезе на чиста позиция, но не успя да преодолее вратаря на гостите – Кирил Акалски, който улови кълбото. До края на срещата не се стигна до нови голове и по този начин „армейците” се поздравиха с победа с 2:0.

След този успех ЦСКА се намира на 3-ото място и са с актив от 25 точки. Берое е 10-ти и остава с 14 пункта.

Петър Хубчев

90+3′ Край на мача Край на срещата. ЦСКА печели срещу Берое с 2:0.
90′ Три минути добавено време на мача.
89′ Смяна за състезател излизащ от игра Мишел Платини напуска терена.
89′ Смяна за състезател влизащ в игра Станко Йовчев влиза в игра за ЦСКА.
87′ Центриране Центриране на Антонио Ливраменто от свободен удар, Томаш Черни лови без проблеми.
86′ Жълт картон Иван Бандаловски получава жълт картон за нарушение срещу Давид Каядо.
84′ Bнимание Тасио излезе на чиста позиция, но не успя да преодолее вратаря на гостите, който улови кълбото.
81′ Удар Опасен изстрел към вратата на ЦСКА, кълбото преминава над вратата.
78′ Смяна за състезател влизащ в игра Тасио влиза в игра.
78′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за ЦСКА. Бернардо Тенгариня напуска.
78′ Берое продължава да е малко по-деен от своя съперник в последните минути, но все още не е създал нищо по-интересно пред Томаш Черни.
76′ Жълт картон Жълт картон за Жоао Де Салес.
75′ Нищо по-интересно в последните минути, няма вълнуващи моменти пред двамата вратари.
71′ Смяна за състезател влизащ в игра Антонио Ливраменто влиза в игра.
71′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Берое. Владимир Георгиев напуска.
70′ Центриране Опасно центриране от свободен удар в наказателното поле на ЦСКА, вратарят Томаш Черни избива.
69′ Смяна за състезател излизащ от игра Нджонго Присо е заменен.
69′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна за ЦСКА. Себастиян Скиорили се появява в игра.
67′ Берое владее топката малко повече от своя съперник в последните минути, но ЦСКА се представя отлично в отбрана и не позволява на гостите да застрашат Томаш Черни.
65′ Смяна за състезател излизащ от игра Тодор Христов напуска терена.
65′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в състава на Берое. Иван Горанов влиза в игра.
58′ Гол от дузпа ГОООЛ! ЦСКА повежда с 2:0. Мишел Платини отбелязва втория си гол в мача, след като отбеляза от бялата точка.
57′ Bнимание Дузпа за ЦСКА! Мишел Платини се строполи в наказателното поле на Берое след съприкосновение с вратаря Кирил Акалски, а реферът Вихрен Манев посочи бялата точка.
56′ ЦСКА е по-активният тим в последните минути, резултатът продължава да е 1:0 в полза на “армейците”.
54′ Засада Бандаловски намира Присо зад отбраната на Берое, но страничният съдия отново вдига флага за засада.
50′ Присо прати кълбото в мрежата на Берое, но попадението не бе зачетено поради засада.
49′ Спокойни начални минути на второто полувреме.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Жоао Де Салес влиза в игра.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Извършена е смяна в състава на Берое на почивката. Елио Мартинс е напуснал.
46′ Начало на второто полувреме.
45+1′ Край на първата част. След 45 минути игра ЦСКА води на Берое с 1:0.
45+1′ Жълт картон Жълт картон за Георги Динков.
45′ Една минута добавено време на първата част.
43′ Удар Хубаво центриране в наказателното поле на ЦСКА, където Елио Мартинс засече с глава, но кълбото премина покрай дясната греда.
43′ Удар Силен удар на Стефан Велев към Томаш Черни, топката преминава над напречната греда.
42′ Удар Слабо изпълнение от пряк свободен удар на Давид Каядо, топката срещна стената.
39′ Bнимание Сериозен пропуск на ЦСКА. Сержиньо подаде към Мишел Платини в наказателното поле след изпълнение на свободен удар, а бразилецът стреля, но кълбото срещна противников играч и премина в близост до дясната греда, излизайки в корнер.
37′ Жълт картон Жълт картон за Алберто Лоузейро.
35′ Равностойна игра в минутите, след като ЦСКА откри резултата.
30′ Гол ГООООЛ! ЦСКА повежда с 1:0! “Армейците” излизат с гол напред, след като Бернардо Тенгариня нанесе далечен изстрел, вратарят Кирил Акалски изби кълбото, но то отиде право в краката на Мишел Платини, който го прати неспасяемо в горния десен ъгъл.
27′ Удар Удар от воле на Давид Каядо от границата на наказателното поле, топката бе уловена от Томаш Черни.
25′ Центриране Сержиньо центрира отдясно на вратата на Берое, но центрирането бе слабо и вратарят Кирил Акалски улови топката.
24′ Жълт картон Първи жълт картон в мача. Получава го капитанът на ЦСКА – Тодор Янчев, който извърши нарушение срещу Давид Каядо в средата на терена.
21′ Греда Страхотна възможност за Берое! Давид Каядо отправи изстрел от повече от 25 метра, а кълбото срещна напречната греда, след което тупна пред голлинията и бе уловено от Томаш Черни.
20′ ЦСКА контролира събитията на терена в последните минути, резултатът все още е 0:0.
17′ Bнимание Невероятен пропуск за ЦСКА! Топката бе центрирана в наказателното поле на Берое и Мишел Платини засече от 3-4 метра, но прати кълбото над напречната греда.
14′ Bнимание Венков подаде към Платини в средата на терена, бразилецът намери с отличен пас Присо, а той преодоля играч на противника и след като навлезе в наказателното поле, стреля с левия крак, но вратарят Кирил Акалски изби.
12′ Центриране Присо подаде към Венков, който центрира отдясно на вратата на Берое, но Мишел Платини не успя да играе с топката.
10′ ЦСКА организира отлична атака, която завърши с центриране на Иван Бандаловски към Мишел Платини, но след като пое топката, бразилецът не я поведе добре и тя излезе в аут.
6′ Центриране Центриране в наказателното поле на ЦСКА от свободен удар, вратарят Томаш Черни улавя кълбото без проблеми.
5′ Равностойно начало на двубоя.
4′ Центриране Михаил Венков получи чудесен пас в половината на Берое и центрира кълбото в наказателното поле на гостите, но Игнат Дишлиев с решителен шпагат попречи на топката да достигне до противников футболист.
2′ Центриране Центриране в наказателното поле на ЦСКА от корнер, играч в червено успява да изчисти и да предотврати опасността.
1′ Начало на мача Начало на срещата между тимовете на ЦСКА и Берое. На стадион “Васил Левски” има около 700 души. Първи с топката играе отборът на Берое.
0′ Агитка от около 70 фена на Берое е дошла на стадион “Васил Левски”, за да подкрепи своите любимци. Иначе до момента на стадиона има около 600 души.