Антоанета Стефанова се класира за полуфиналите на световното първенство по шахмат за жени

Антоанета Стефанова победи Мари Себаг от Франция с 3:1 след тайбрек в четвъртфинален мач на световното първенство по шахмат за жени по нокаут-система и се класира за полуфиналите.

Днес в тайбрека бившата световна шампионка и бивша европейска шампионка Стефанова спечели и двете партии с ускорена контрола – 25 минути плюс 10 секунди за направен ход, и спечели тайбрека с 2:0,SPORT.BNT.BG

Двете партии по контролата на ФИДЕ между Антоанета Стефанова и френската гросмайсторка Мари Себаг завършиха при резултат 1:1 с разменени победи и това наложи тайбрека.

Полуфиналистки на световното първенство по шахмат за жени по системата нокаут са Антоанета Стефанова /България/, Цзю Вънцзюн /Китай/, Харика Дроновали /Индия/ и Ана Ушенина /Украйна/.

Първите партии от полуфиналните минимачове ще се играят утре, петък.