Берое победи с 3:1 Академик в Свищов и се класира за 1/8-финалите

Берое (Стара Загора) победи с 3:1 Академик (Свищов) в мача реванш между двата тима от 1/16-финалите на турнира за Купата на България. Novsport.com проследи мача, благодарение на Берое Онлайн. Срещата се игра на стадион „Академик” в Свищов, а на почивката на двубоя гостуващият тим водеше с 2:0. През второто полувреме Берое достигна до още едно попадение, а в края на срещата Академик вкара почетен гол и по този начин двубоят приключи с победа с 3:1 в полза на гостуващия тим. NOVSPORT.COM

Първият мач между двата тима, проведен на стадион „Берое”, завърши с победа с 1:0 в полза на старозагорския тим и след днешния успех с 3:1, Берое отстранява Академик (Свищов) от турнира за Купата на България след победа с общ резултат 4:1 от двата мача.

Берое успя да излезе с гол напред в 12-ата минута, а автор на първото попадение за гостите бе Жоао де Салеш. Малко след това Педро Еуженио центрира опасно в наказателното поле на домакините, но трима футболисти на Берое се разминаха с топката и не успяха да нанесат удар. В 31-ата минута се стигна до нова интересна ситуация пред вратата на Академик – Педро Еуженио центрира към Антонио Ливраменто, който обаче не успя да засече кълбото и то излезе в аут.

В 40-ата минута авансът на тима от Стара Загора се увеличи на две попадения, след като Жоао Де Салеш комбинира с Давид Каядо, който от чиста позиция се разписа за 2:0. При този резултат дойде и краят на първото полувреме.

Малко след началото на втората част, Берое пропусна нова отлична възможност да отбелязване на гол. Жоао де Салеш засече топката с глава от няколко метра, но кълбото не попадна в целта. Стефан Велев пък се отчете с неточен изстрел, а в 69-ата минута Родолфо Хълк прати топката в мрежата на Академик, но попадението не бе зачетено заради засада.

В 75-ата минута резултатът стана 3:0 в полза на Берое. Родолфо Хълк нацели напречната греда след удар с глава, а след като срещна горния стълб, кълбото отиде в Жоао де Салеш, който го прати в мрежата на домакините за 3:0. В 87-ата минута Академик достигна до почетен гол – влезлият като резерва Добрин Петров се разписа, след като нанесе страхотен изстрел към вратата на съперника, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на гостите.

До края на срещата не паднаха нови голове и по този начин Берое спечели срещу Академик (Свищов) с 3:1. Така тимът от Стара Загора си осигури място на 1/8-финалите на турнира за Купата на България.

Петър Хубчев

90+2′ Край на мача Край на срещата. Берое печели срещу Академик (Свищов) с 3:1.
90′ Две минути добавено време на срещата.
87′ Гол ГОООЛ! Академик намалява на 1:3! Влезлият като резерва Добрин Петров се разписва, след като нанесе страхотен изстрел към вратата на съперника, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на гостите.
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Кирил Фидин влиза в игра.
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Мартин Методиев напуска за Академик (Свищов).
82′ Удар Удар на Антонио Ливраменто към вратата на Академик, топката излиза в аут.
75′ Гол ГОООЛ! 3:0 за Берое! Родолфо Хълк нацели напречната греда след удар с глава, а след като срещна горния стълб, кълбото отиде в Жоао де Салеш, който го прати в мрежата на домакините за 3:0.
69′ Родолфо прати кълбото в мрежата на домакините, но попадението не бе зачетено заради засада.
65′ Удар Стефан Велев стреля към вратата на домакините, но много неточно.
59′ Смяна за състезател влизащ в игра Мартин Райнов влиза на терена.
59′ Смяна за състезател излизащ от игра Трета последна смяна за Берое. Алберто Лоузейро напуска.
51′ Жълт картон Мартин Методиев получава жълт картон.
50′ Удар Сериозен пропуск за Берое. Жоао де Салеш засече топката с глава от няколко метра, но кълбото не попадна в целта.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Иван Горанов е влязъл на терена.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Тодор Христов също е заменен.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра На мястото на Давид Каядо е влязъл Родолфо Хълк.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра За Берое Давид Каядо е напуснал.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Здравко Асенов влиза в игра.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Има няколко извършение смени на почивката на срещата. Вратарят на Академик Руслан Йончев е заменен от Здравко Асенов.
46′ Начало на втората част.
45′ Край на първото полувреме. След 45 минути игра Берое води на Академик Свищов с 2:0.
40′ Гол ГОООЛ! 2:0 за Берое! Жоао Де Салеш комбинира с Давид Каядо, който от чиста позиция се разписва за 2:0.
31′ Bнимание Берое пропуска отлична възможност за отбелязване на втори гол. Педро Еуженио центрира към Антонио Ливраменто, който обаче не успява да засече кълбото и то излиза в аут.
30′ Изтече половин час игра от началото на срещата. Берое владее топката повече от своя съперник, резултатът все още е 1:0 в полза на тима от Стара Загора.
20′ 20 минути от началото на двубоя. Берое продължава да води с 1:0.
15′ Центриране Педро Еуженио центрира в наказателното поле на Академик, където трима футболисти на Берое се разминаха с топката и не успяха да нанесат удар.
12′ Гол ГОООЛ! Берое повежда с 1:0. Жоао де Салеш прати топката във вратата на Академик (Свищов) и по този начин гостите излизат с гол напред в резултата.
9′ Удар Давид Каядо стреля към вратата на домакините, но вратарят Руслан Йончев спаси.
7′ Малко по-силно започва отборът на Берое в началните минути. Все още обаче няма нищо по-интересно пред една от двете врати.
1′ Начало на мача Начало на срещата!
0′ Novsport.com ще проследи всичко най-интересно от стадиона в Свищов с чат-описание на мача, благодарение на Берое Онлайн.