Черноморец повтори боя над Спартак

снимка: Георги Димитров/Sportni.bg

След като разби Спартак в Плевен с 4:0 в първия 1/16-финален мач от турнира за Купата на България, сега Черноморец отново се разправи с втория в “Б” група този път с 5:0. “Акулите” на Димитър Димитров-Херо не бяха подценили двубоя ни най-малко и головата разлика отрази разликата в класите на двата тима,SPORTNI.BG

Още до почивката динамичната игра на Черноморец донесе три безответни гола.
Първи мрежата на спартаклии опъна Милчо Ангелов в 23-ата минута. Въпреки убитата интрига Яник Боли материализира усилията си с втори гол за “акулите” в 31-ата минута.

Седем минути по-късно и бившият играч на Миньор и ЦСКА Румен Трифонов записа първото си попадение с екипа на бургазлии.

Картината не се промени и през втората част. Ангелов вкара втория си гол в 65-ата минута, а малко преди края Педро Мендеш оформи окончателния резултат 5:0.

Така Черноморец стана четвъртият участник в осминафиналите за Купата на България след Славия, Локо София и Берое.