Левски излъга Пирин в много скучен мач

Отборите на Пирин (Разлог) и Левски сътвориха най-скучния реванш от 1/16-финалната фаза на турнира за Купата на България, в който столичани победиха с минималното 1:0 с гол в продължението на Жоао Силва,novsport.com

Положенията пред двете врати бяха рядкост и очакванията за футболен празник в Разлог не се оправдаха. Старши треньорът на “сините” Илиан Илиев пусна в игра редица от юношите на тима, сред които близнаците Цоневи, Цветелин Тонев, Тодор Чаворски и Антонио Вутов.

Така “сините” се класираха за следващата фаза, след като в първия мач в София не срещнаха трудности и победиха с 3:0 и с обще резултат 4:0 стигнаха осминафиналите.
Двубоят започна с неточен удар на Жоао Силва, но като цяло “сините” не играеха на високи обороти. Все пак столичани владееха повече инициативата, но превъзходството им спираше до тук.
В 13-ата минута младият Борислав Цонев опита късмета си от дистанция, но не уцели вратата.
Последваха няколко центрирания в двете наказателни полета, при едно от които в 24-ата минута Димов вкара топката в мрежата на домакините, но реферът отсъди фаул срещу вратаря Палаханов.
Около 30-ата минута гостите вдигнаха оборотите и набързо създадоха три хубави положения за гол. Първо удар на Тонев след пас на Марсиньо бе блокиран от бранител на Пирин, а след това Прохазка стреля неточно с глава. В 36-ата минута пък, Марсиньо изтърва най-добрата възможност за столичани през първата част. Тогава Илиян Йорданов проби мощно отляво и намери на изгодна позиция бразилецът, но ала той шутира неточно.
В самия край на полувремето Фикийн нахлу в наказателното поле и шутира опасно, ала кълбото се оплете в мрежата от външната страна.
Втората част стартира спокойно, като гостите продължаваха да владеят инициативата, докато домакините чакаха възможностите си на контраатака. Положенията и през вторите 45 минути обаче бяха доста малко.
В 59-ата минута Силва овладя в наказателното поле след корнер, но ударът му бе слаб и не затрудни вратаря на Пирин.
Така се стигна до 65-ата минута, когато Левски бе на косъм от откриване на резултата, след като Тонев напредна до границата на наказателното поле, стреля силно, но топката срещна напречната греда.
В 72-ата минута пък, Фикийн изтърва най-чистото положение в двубоя. Тогава нападателят на Пирин преодоля Пинто и излезе очи в очи с Василев, но вместо да насочи кълбото той шутира силно и младият страж спаси.
В самия край на двубоя, в 88-ата минута домакините от Пирин успяха да вкарат топката в мрежата на Василев, но попадението бе отменено заради засада.
В даденото от рефера продължение пък, Левски все пак стигна до победното попадение, след като Жоао Силва засече с десния крак хубаво подаване в наказателното поле отдясно на Чаворски.
Така Левски спечели реванша срещу Пирин с 1:0 и с общ резултат 4:0 се класираха за осминафиналите.

Илиан Илиев

90+3′ Край на мача Край на мача, Левски победи Пирин с 1:0 и с общ резултат 4:0 се класира за осминафиналите
90+1′ Гол Гол за Левски! Чаворски напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където Жоао Силва засече с десния крак за 1:0
90′ Удар Ели засече отблизо с глава центриране на Вутов, но в аут
88′ Засада Отменен гол на Пирин заради засада. След голямо меле в пеналта на “сините” играч на домакините успя да отбележи, но голът не бе зачетен
85′ Удар Мощен шут на Прохазка от дистанция, Палаханов изби в корнер
83′ Темпото на мача продължава да е доста слабо, явно двубоят се доиграва
82′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Чаворски
82′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, напуска Тонев
78′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Радослав Цонев
78′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна и за Илиан Илиев, илиза Йорданов
78′ Удар Жоао Силва стреля от воле след корнер, ала над вратата
77′ Смяна за състезател влизащ в игра В игра Раданов
77′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Пирин, излиза Наков
74′ Смяна за състезател влизащ в игра На терена се появява Балакчиев
74′ Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна за Разлог, напуска Димитров
73′ Центриране Хубаво центриране на Тонев, но в пеналта на Пирин няма негов съотборник, който да засече
72′ Bнимание Страхотен пропуск на Фикийн, който бе изведен сам срещу Василев, но младият вратар на Левски спаси удара му
70′ Голове на стадион в Разлог все още няма. Гостите разиграват спокойно, а играчите на Пирин използват всяка възможност да изнесат топката в противниковата половина
67′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Антонио Вутов
67′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в Левски, изваден е Марсиньо
65′ Греда Тонев напредна до границата на наказателното поле и шутира мощно с левия крак, но топката срещна напречната греда на домакините
62′ Скуката обзе трибуните на стадиона в Разлог, въпреки че оркестър се грижи за доброто настроение на привържениците
61′ Центриране Центриране на Вартанов в наказателното поле на Левски, но Василев боксира
59′ Удар Силва овладя в наказателното поле след корнер, но ударът му бе слаб и не затрудни вратаря на Пирин
56′ Скучно начало на второто полувреме, “сините” владеят повече топката, но така и не стигат до сериозна опасност пред вратата на Пирин
54′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Шумантов
54′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача, напуска Богоев
51′ Центриране Центриране в наказателното поле на Пирин, отбраната на домакините се справи със ситуацията
48′ Спокойно начало и на втората част, все още нищо интересно на терена
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+1′ Край на мача Край на полувремето, Пирин и Левски се оттеглят на почивка при нулево равенство
45′ 1 минута продължение на първата част
45′ Удар Неточен удар на Прохазка
43′ Удар Хубава възможност за Пирин, след като Фикийн нахлу в наказателното поле и шутира опасно, ала кълбото се оплете в мрежата от външната страна
41′ По-активна игра за домакините в последните минути
39′ Центриране Опасно центриране за Фикийн, който обаче не успя да засече добре с глава
36′ Bнимание Хубав пробив на Илиян Йорданов по левия фланг, крилото подаде за Марсиньо, който от изгодна позиция шутира неточно
33′ Удар Силва засече с глава центриране от корнер, топката стигна до Прохазка, който опита да отклони, но покрай вратата
31′ Удар Марсиньо намери Тонев на изгодна позиция, младокът шутира опасно, ала бранител на Пирин се хвърли и изби с тяло
28′ Столичани продължават да са по-активният отбор на терена, но все още не могат да създадат чиста голова опасност пред Палаханов
25′ Опит за контраатака на домакините, но Руйчев е спрян с нарушение в центъра на терена
24′ Пинто центрира отляво в наказателното поле на Пирин, където Димов вкара с глава, но попадението бе отменено заради фаул срещу вратаря на Пирин
21′ Центриране Хубава многоходова комбинация на Левски, при която Цонев намери Тонев в пеналта, младокът потърси центриране за Силва, но той бе изпреварен от бранител на домакините
18′ Центриране Ново центриране в пеналта на “сините”, Димов чисти в предни позиции
16′ Центриране Центриране на Вартанов отляво, защитата на Левски се справя със ситуацията
13′ Удар Удар от дистанция на Борислав Цонев, който преминава покрай вратата на Палаханов
10′ Гостите овладяха инициативата, но все още не могат да намерят път към вратата на домакините
7′ “Сините” спокойно разиграват в своята половина, като се опитват да изтеглят съперника в по-предни позиции
5′ Удар Първи удар в мача, отправи го Жоао Силва, но покрай вратата
3′ Спокойно начало на мача, играта се води в центъра
1′ Начало на мача Начало на мача