Дерби на Колежа нямаше: Лудогорец взе трите точки след много нерви и спорно съдийство на Тасков

Шампионът Лудогорец постигна изключително важна победа в борбата си за защита на шампионската титла, след като днес се наложи с 1:0 над тима на Ботев (Пловдив) в дербито на 14-ия кръг на “А” група, играно на стадион “Христо Ботев”,novsport.com
Очакванията за дерби не се оправдаха, поне от гледна точка на динамичността и головите положения. Нервите обаче бяха в изобилие. Публиката на “канарите” бе бясна на главния рефер Таско Тасков след края на мача. Бултрасите имаха претенции за неотсъдена дузпа в 58-ата минута за игра с ръка на Гела, както и за отменен гол на Иван Цветков в 87-ата минута заради засада.

И двата отбора дадоха по една жертва в хода на сблъсъка, като Светослав Дяков напусна травма за “орлите”, а контузия от Ботев получи младата надежда Тодор Неделев.

Иначе двубоят започна с бързи опити за атаки към двете врати и неточен удар от дистанция на Тодор Неделев. “Канарите” бяха по-активни в началните минути и в 9-та Мариян Огнянов стреля от удобна позиция от фаул, ала кълбото срещна стената.
Постепенно “орлите” изнесоха играта в по-предни позиции и на свой ред опитаха някои атаки към Иванов, но като цяло и те не успяваха да намерят пролуки в противниковата отбрана.
Всичко по-интересно до края на полувремето се изчерпа с неточен удар на Миро Иванов и хубаво подаване за Гела в пеналта, където обаче той бе изпреварен от Грънчаров.
В самия край на полувремето Емил Гъргоров шутира много опасно от фаул, ала кълбото премина на сантиметри от дясната греда на Ботев.
Гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.
Втората част стартира по-добре за гостите от Разград, които овладяха средата на терена, но това не водеше до никакви сериозни положение пред Христо Иванов.
В 54-ата минута Станислав Генчев опита късмета си от дистанция, ала кълбото прелетя над вратата на противника.
4 минути по-късно реферът Таско Тасков си навлече гнева на публиката на Ботев. Тогава Йордан Христов получи на десния фланг и центрира остро в наказателното поле, където Гела опита да изчисти, ритна топката в ръката си, феновете на домакините поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена.
В 68-ата минута Моци засече опасно с глава центриране на Гъргоров от корнер, но право в ръцете на стража на домакините.
Така се стигна до 70-ата минута, когато Миро Иванов бе изведен в лявата част на наказателното поле и центрира по земя, топката обаче се удари в крака на Грънчаров и влезе в мрежата на Христо Иванов.
След попадението наставникът на домакините извърши някои смени, с които да търси поне изравняване. Така “канарите” се хвърлиха в атака и оставиха големи пространства в отбраната си.
В 82-ата минута Йордан Минев центрира меко отдясно, Грънчаров не успя да стигне до кълбото, което попадна в Гъргоров, той шутира от ъгъла на малкия пеналт, но Христо Иванов показа страхотен рефлекс и спаси.
Така дойде 87-ата минута, когато Ботев успя да изравни резултата, след като Иван Цветков засече с глава центриране отдясно. Попадението обаче бе отменено заради засада. На повторенията обаче се видя, че такава на голмайстора няма, други двама ботевисти бяха в пасивна засада, но не и Цветков, който изскочи от дълбочина.
Нов гол до края обаче не падна и така Лудогорец спечели дербито на 14-ия кръг на родната “А” група с 1:0.

7. Огнянов Смяна за състезател излизащ от игра
8. Неделев Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
1. Голубович
25. Минев Жълт картон
27. Моци Жълт картон
43. Гулдан
77. Витиня
18. Св. Дяков Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Ивайло Петев

90+5′ Край на мача Край на мача, Лудогорец победи Ботев с 1:0
90+5′ Жълт картон Жълт картон за Вандер за протест срещу съдията
90+4′ Жълт картон И Мирослав Иванов е декориран в жълто
90+3′ Финален натиск на Ботев, отбраната на Лудогорец обаче играе много спокойно
90′ 5 минути продължение на мача
87′ Засада Иван Цветков изравни резултата с глава след центриране отдясно, но попадението бе отменено заради засада. На повторенията обаче се видя, че такава на голмайстора няма, други двама ботевисти бяха в пасивна засада
85′ Опит за натиск на Ботев, но няма голови положения пред Голубович
83′ Жълт картон Жълт картон за Бургзорг
82′ Bнимание Йордан Минев центрира меко отдясно, Грънчаров не успя да стигне до кълбото, което попадна в Гъргоров, той шутира от ъгъла на малкия пеналт, но Христо Иванов показа страхотен рефлекс и спаси
81′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Хабиб Бамого
81′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, излиза контузеният Неделев
79′ Контузия или получаване на медицинска помощ Тодор Неделев получи травма на дясното коляно, получава медицинска помощ
78′ Центриране Коварно центриране в пеналта на Ботев, топката се удари в петата на Грънчаров, но Христо Иванов внимаваше и изчисти
75′ Смяна за състезател влизащ в игра В игра влиза Мишо Александров
75′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Лудогорец, напуска Гела
72′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Енрике
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Другият излизащ е Паласуелос
72′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място Вандер Виейра
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Двойна смяна за Ботев, единият напускащ е Огнянов
70′ Автогол Гол за Ботев! Миро Иванов бе изведен в лявата част на наказателното поле и центрира по земя, топката обаче се удари в крака на Грънчаров и влезе в мрежата на Христо Иванов
70′ Жълт картон Жълт картон за Йордан Минев за задържане срещу Станислав Костов
68′ Удар Моци засече опасно с глава центриране на Гъргоров от корнер, но право в ръцете на стража на домакините
66′ Смяна за състезател влизащ в игра В игра се появява Бургзорг
66′ Смяна за състезател излизащ от игра Принудителна смяна за Лудогорец, излиза контузеният Дяков
65′ Мачът се изнерви, публиката на Ботев се настрои срещу Таско Тасков
63′ Контузия или получаване на медицинска помощ Светльо Дяков получи тежък удар и получава медицинска помощ, няма да може да продължи
63′ Удар Марселиньо проби от дясното крило към центъра и шутира от около 20 метра, но право в ръцете на Христо Иванов
62′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Марселиньо
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача, напуска Иван Стоянов
60′ Жълт картон Жълт картон за Йордан Христов за оспорване на съдийско решение
58′ Йордан Христов получи на десния фланг и центрира остро в наказателното поле, където Гела опита да изчисти, ритна топката в ръката си, феновете на домакините поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена
57′ Опит за тънък извеждащ пас на Костов, но бранителите на Лудогорец се справят
55′ Центриране Центриране в наказателното поле на Ботев на Гъргоров, Христо Иванов над всички лови
54′ Удар Далечен удар на Станислав Генчев, който преминава над напречната греда
53′ Фаул в атака на Гела за игра с ръка
51′ Опит за извеждащ пас към Неделев, който обаче е изпреварен от Витиня
50′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Моци
49′ Играта бе подновена
47′ Феновете на Ботев запалиха димки, Таско Тасков спря мача, докато се възстанови видимостта
46′ Начало на мача Начало на мача
45′ Край на мача Край на полувремето, Ботев и Лудогорец се оттеглят на почивка след слаби първи 45 минути
45′ Удар Опасен удар на Гъргоров от фаул, топката преминава много близо до дясната греда на вратата на “канарите”
43′ Иван Стоянов нахлу мощно в пеналта отляво, но пасът му бе пресечен от Грънчаров
41′ Засада Миро Иванов пробва да изведе Иван Стоянов, но той е бил в засада
39′ Bнимание Хубаво подаване на Стоянов за Гела, който обаче е изпреварен о Бобан Грънчаров
36′ Дълго подаване за Иван Цветков, който е надскочен от бранител на домакините
34′ Гела бе намерен в наказателното поле на Ботев, но вратарят на “канарите” го изпревари
30′ Темпото на мача спадна в последните минути, грешките зачестиха
28′ Центриране Центриране на Гела в пеналта на Ботев, но там няма кой да засече
26′ Удар Много неточен изстрел на Миро Иванов от дистанция
25′ Центриране Центриране на Гъргоров от корнер, отбраната на Ботев се справя с лекота
24′ Опит за извеждащ пас към Иван Стоянов, но Караславов подложи крак и изби
22′ Засада Подаване за Гела на левия фланг, но той е бил в засада
20′ Все още без чисто голово положение пред двете врати, постепенни атаки на двата тима, които не водят до нищо опасно
18′ Удар Огнянов намери Неделев в пеналта на “орлите”, но юношата на домакините се забави и след това ударът му бе неточен
17′ Многоходова атака на “канарите”, която завършва с неточно подаване на Огнянов
15′ Витиня пробва да намери Миро Иванов на дузпата, но бранител на Ботев изчисти в предни позиции
14′ Здрава битка в средата на терена в началните минути на мача, все още няма реални голови положения
12′ Засада Подаване за Иван Цветков, който обаче е бил в засада
11′ Рисковано връщане към Христо Иванов, който бе пресиран от двама игачи на гостите, стражът обаче се справи със ситуацията
9′ Удар Удар на Мариян Огнянов от фаул, кълбото обаче срещна стената
7′ Центриране Дълго подаване за Иван Стоянов, който е надскочен от Стефан Станчев
6′ Удар Силен удар от дистанция на Неделев, встрани от вратата
4′ Йордан Христов получи на десния фланг, напредна и центрира, но бранител на Лудогорец подложи крак и изчисти в корнер, от който не произлезе нищо опасно
2′ Цветков овладя в половина на гостите, но бе фаулиран
1′ Начало на мача Начало на мача
0′ 35 минути преди началото на срещата, около 1000 фенове на Ботев вече са на стадиона