Монтана – Ботев (Вр) 0:0

Монтана и Ботев (Вр) се изправят един срещу друг в дербито на Северозападна България. Двубоят, който е от програмата на 14-ия кръг на „А” група, е днес от 14:30 ч на стадион „Огоста” в Монтана. Главен рефер ще бъде Станислав Тодоров от Шумен с помощници: Венцислав Гаврилов и Николай Ангелов,NOVSPORT.COM

Двата отбора се намират в зоната на изпадащите преди днешния си сблъсък, като дори са с равни точки – по 11. Монтана обаче заема една позиция по-напред – 13-ата – заради по-добрите си показатели. Иначе още един отбор е със същия актив. Това е заемащият спасителното 12-о място тим на Локомотив (Сф), който приема по същото време Литекс.
Бързи факти:
Монтана:
– Отборът повтори слабия си старт през настоящия сезон, когато както сега записа 4 поредни загуби, след това обаче направи серия от 5 последователни срещи, в които не допусна поражение
– в миналия кръг халфът Йордан Тодоров вкара третото си попадение от началото на първенството, след като в предишните си три сезона с клубната фланелка (и 34 мача) той не се беше разписвал нито веднъж
– загуби и двата си директни двубоя с останалите отбори, които се намират под чертата в момента – 2:3 от Етър и 1:2 от Миньор
Ботев (Вр):
– след като перничани победиха с 2:1 Монтана в предишния кръг Ботев Bp остана единственият тим в А група, който още не е вкарал по повече от един гол в досегашните си срещи от началото на сезона
– в миналия кръг срещу Ботев Пд ветеранът Илия Илиев пропусна първите си 5 игрови минути през настоящия сезон, но смяната му стана повод за гневна реакция от негова страна и последвало вътрешноклубно наказание, заради което не игра в реванша с Нефтохимик за купата

Антони Здравков

90′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
89′ Втори жълт картон и съответно червен Жайро получава втори жълт картон и е изгонен
82′ Жълт картон Миро Антонов получава жълт картон
82′ Bнимание Опасен удар на Якимов минава над напречната греда
77′ Смяна за състезател влизащ в игра Амендола влиза
77′ Смяна за състезател излизащ от игра Варела излиза
75′ Смяна за състезател влизащ в игра Воденичаров влиза
75′ Смяна за състезател излизащ от игра Йордан Тодоров излиза
75′ Жълт картон Жълт картон за Мечечиев
67′ Смяна за състезател влизащ в игра Петър Петров влиза
67′ Смяна за състезател излизащ от игра Мичев излиза
63′ Смяна за състезател излизащ от игра Влади Романов излиза
63′ Смяна за състезател влизащ в игра Александър Якимов влиза за Ботев Враца
61′ Bнимание Внимание! Миро Антонов бе на изгодна позиция, прехвърли вратаря, но прехвърли и вратата. Златен шанс за Монтана в тази минута, но пропилян от капитана на домакините, който преди това уцели и напречната греда
58′ Жълт картон Жълт картон за Антон Костадинов
57′ Смяна за състезател излизащ от игра Спас Георгиев излиза
57′ Смяна за състезател влизащ в игра Георги Пашов влиза за Монтана
49′ Засада Мичев потърси Миро Антонов, но страничният съдията маркира засада. Протести от страна на домакините
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45′ Край на мача Край на първото полувреме!
41′ Жълт картон Христо получава жълт картон
37′ Мечечиев пресича подаване в половината на Монтана
37′ Контузия или получаване на медицинска помощ Миро Антонов беше ударен, но ще продължи без намесата на лекарския екип
33′ Греда Миро Антонов от 25 метра нацели напречната греда
32′ Жълт картон Жайро получава жълт картон
30′ Bнимание Йордан Тодоров стреля от фаул, топката облиза страничната греда и излезе в аут
24′ Bнимание Контра за Ботев. Андрей Атанасов бе изведен от Илия Илиев, вратаря Цветковски спасява
23′ Bнимание Дарко Савич избива от голлинията удар на Миро Антонов
21′ Удар Мичев получи отличен пас от Личков, можеше да комбинира с Миро Антонов, но предпочете да стреля и го направи неточно
16′ На стадион “Огоста” е главният мениджър на ЦСКА Паро Никодимов. Компания му правят Стоян Йорданов и Петьо Миладинов
15′ Центриране Спас Георгиев бе изведен сам срещу вратаря, но гостите се справиха със ситуацията, като футболистът на Монтана нямаше никакъв шанс да реализира
15′ След първите по-активни минути на гостите, играта се изравни
10′ Центриране Ботев Вр изпълни първия ъглов удар в мача, но той бе безрезултатен
1′ Bнимание Илия Илиев можеше да вкара гол за Ботев, но Цветковски спаси. Той стреля по диагонала от малкия пеналт, но стражът изби
1′ Начало на мача Начало на мача!