Златни резерви изведоха Литекс до победа над “железничарите” на Велев

Отборът на Литекс победи като гост Локомотив с 2:0 в мач от 14-ия кръг на „А” група.  И двете попадения за ловчанлии бяха дело на резерви. Армандо Ваюши откри резултата в 77-ата минута, а в 87-ата Томи Костадинов удвои, оформяйки крайния резултат,NOVSPORT.COM

Срещата на стадион „Славия” в столичния квартал „Овча купел” бе доста интересна и динамична. И двата тима на завършиха в пълен състав двубоя. В 64-ата минута Галин Иванов получи втори жълт и остави ловчанлии с човек по-малко, а в 76-ата за същото играта напусна и Даниел Пеев.
Първата част бе изключително равностойна и напрегната. Положенията пред двете врати обаче не бяха много за сметка на наситената игра в централната част на терена.
Двата тима си размениха по една по-сериозна опасност. В 32-ата минута Павел Петков нахлу отляво в наказателното поле и стреля силно към долния десен ъгъл, но Илко Пиргов плонжира отлично и спаси.
В самия край на полувремето пък Иса свали с глава за Момчил Цветанов, който стреля от десетина метра, но Михайлов с блестящ рефлекс успя да отрази.
Втората част започна двуостро, но положенията пред двете врати отново липсваха. Противно на логиката гостите заиграха по-добре едва когато останаха с човек по-малко на терена. Минута след като и двата тима останаха с по десет души на терена пък ловчанлии най-после откриха резултата.
В 77-ата минута Момчил Цветанов свали с глава за връхлитащия в наказателното поле влезлият като смяна Ваюши, който с техничен удар вкара в долния десен ъгъл на вратата.
Три митути преди края на срещата пък другата резерва Томи Костадинов бе изведен отлично от Георги Миланов и хладнокръвно преодоля стража на домакините за 2:0.
С тази победа „оранжевите” временно се изкачиха на четвърта позиция във временното класиране с актив от 26 точки, докато Локомотив София се смъкна на 14-о място с 11 пункта.

33. Михайлов Жълт картон
2. Велков Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
19. Петров
25. Гаров Смяна за състезател влизащ в игра Смяна за състезател излизащ от игра Контузия или получаване на медицинска помощ
Христо Стоичков

90+2′ Край на мача Край на срещата
90′ Смяна за състезател влизащ в игра Исмаил Иса отстъпва мястото си на терена
90′ Две минути добавено време
90′ Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в тима на Литекс. Кирил Динчев влиза в игра
87′ Гол 2:0 за Литекс! Георги Миланов изведе резервата Томи Костадинов, който остана сам срещу Михайлов и нямаше проблеми да го преодолее за втори път
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Томи Костадинов се появява в игра
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Нова смяна и в тима на Литекс. Момчил Цветанов напуска
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Антонио Павлов напуска
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в тима на Локомотив. Димитър Илиев влиза в игра
77′ Гол 1:0 за Литекс! След центриране на Илия Миланов от корнер, Момчил Цветанов свали с глава за връхлитащия в наказателното поле Ваюши, който с техничен удар вкара в долния десен ъгъл на вратата!
76′ Втори жълт картон и съответно червен Даниел Пеев фаулира грубо Васил Божиков и също получава втори жълт картон. Численото равенство на терена е възстановено
74′ Жълт картон Жълт картон за вратаря на Локомотив Емил Михайлов за бавене на играта
72′ Два поредни корнера пред вратата на Локомотив. Мартин Димитров чисти в предни позиции
71′ След като остана с човек по-малко на терена отборът на Литекс заигра дори по-активно. Положенията са пред вратата на Локомотив
70′ Нищо интересно след изпълнението
70′ Пряк свободен удар за Литекс на около 30 метра, леко вдясно от наказателното поле
69′ Центриране Корнер за Литекс отдясно на вратата. Ваюши ще центрира.
67′ Контузия или получаване на медицинска помощ Ъглов удар в полза на Литекс. Георги Миланов влезе остро с бутоните в тялото на вратаря на домакините Михайлов. Оказва се медицинска помощ на стража на Локомотив
66′ Смяна за състезател влизащ в игра Армандо Ваюши ще доиграе срещата
66′ Смяна за състезател излизащ от игра Христо Стоичков реагира мигновено и извършва първата си смяна. Герасим Заков напуска терена
64′ Втори жълт картон и съответно червен Втори жълт картон за Галин Иванов! Нападателят се строполи на тревата в наказателното поле на Локомотив след центриране отдясно. Николай Йорданов реагира мигновено и остави ловчанлии с човек по-малко на терена
62′ Засада Петков е изведен сам срещу Илко Пиргов, но има маркирана засада
61′ Центриране След изпълнението на корнера отново Михайлов бе над всички и боксира
60′ Удар Страхотен удар от около 25 метра на Георги Миланов! Топката бе насочена към долния ляв ъгъл, но Михайлов се намеси подобаващо и изби в ъглов удар
59′ Жълт картон Мартин Димитров фаулира Галин Иванов, за което е санкциониран с жълт картон.
56′ Жълт картон Павел Петков получава жълт картон
56′ Три поредни корнера в половината на Литекс. Отбраната на ловчанлии обаче се справя с опасностите
54′ Удар След центриране от корнер Заков засича с глава, но топката преминава покрай дясната греда
54′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Дюлгеров
54′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора принудителна смяна в състава на Локомотив. Гаров, който се бе появил на мястото на Велков, също е получил контузия и ще бъде заменен
53′ Центриране Пиргов лови топката след центрирането от ъгловия удар
52′ Удар Много силен удар на Антонио Павлов от границата на наказателното поле. От гърба на Страхил Попов обаче топката излиза в корнер
50′ Контузия или получаване на медицинска помощ Появилият се като резерва Гаров получава контузия и най-вероятно ще бъде заменен
49′ Ъглов удар в полза на Литекс. След центрирането Бранеков чисти с глава
48′ Локомотив започва активно второто полувреме
47′ Центриране Телкийски центрира от ълговия удар, Славчев чисти с глава
46′ Центриране Центриране на Телкийски отдясно бе изчистено от бранител на Литекс в корнер
46′ Начало на мача Започнаха вторите 45 минути
45+1′ Край на мача Край на първото полувреме
45+1′ Bнимание Страхил Попов центрира от прекия свободен удар, Иса свали с глава за Момчил Цветанов, който стреля от десетина метра, но Михайлов с блестящ рефлекс успя да спаси! Това бе най-чистата ситуация за Литекс.
45+1′ Нарушение на Кристиян Добрев. Капитанът на “железничарите” препречи с тяло пътя на Галин Иванов и го препъна на тревата.
45′ Една минута добавено време на първата част
44′ Центриране Васил Божиков получи по лявото крило, центрира остро към Цветанов, който бе нахлул на скорост в наказателното поле на Локомотив, но Михайлов излезе предвидливо и успя да изчисти топката
42′ Удар Фаул в полза на Литекс на около 30 метра от вратата на домакините. Г. Миланов пусна късо към Галин Иванов, който стреля, но топката премина покрай вратата
41′ Центриране Красива атака на Локомотив. Телкийски изведе Мартин Димитров с пета, последва центриране в наказателното поле на Литекс, но то бе твърде силно и не намери негов съотборник
39′ Удар След корнера топката стигна до Иса, който центрира повторно за Момчил Цветанов. Последва удар с глава, но топката премина покрай ляватата греда
38′ Центриране Момчил Цветанов проби отляво, центрира в наказателното поле, но Гаров изчисти в ъглов удар
36′ Контузия или получаване на медицинска помощ Антонио Павлов е получил лека травма. Играта е временно спряна, докато медицинският екип му оказва помощ. Той обаче се изправя на крака и продължава игра
32′ Bнимание Павел Петков нахлу отляво в наказателното поле и стреля силно към долния десен ъгъл, но Илко Пиргов плонжира отлично и спаси. Това е най-чистото положение за Локомотив до момента
32′ Удар Последва нов корнер, след който Илия Миланов стреля с глава, но над напречната греда
31′ Центриране Играта бе подновена с центриране към Г. Миланов в наказателното поле, но в последния момент топката е изчистена в корнер от Бранеков
30′ Жълт картон Жълт картон за Бранеков за много грубо нарушение срещу Герасим Заков в центъра на терена
29′ Мощен пробив на Момчил Цветанов отляво, но Гаров излиза навреме и чисти топката
26′ И двамата треньори са доста енергични край страничната линия и не спират да дават указания на своите футболисти. И двамата често получават забележки от четвъртия рефер Вихрен Манев
25′ Георги Миланов изведе по отличен начин Момчил Цветанов по дясното крило, но с изключително чист шпагат Кристиян Добрев му отне топката
23′ До момента двубоят е равностоен. Играта е предимно в централната част на терена.
22′ Атака през центъра на Антонио Павлов е спряна с нарушение от Славчев. Фаул за Локомотив. Нищо интересно след изпълнението
21′ Центриране Момчил Цветанов центрира лошо, топката прелита над всички футболисти и излиза в аут
20′ Пробив отдясно на Галин Иванов, но срещу него има извършено нарушение. Пряк свободен удар в полза на Литекс отдясно на наказателното поле
19′ Центриране Пробив отляво на Илия Миланов, който центрира в пеналтерията на Локомотив. Последва удар с глава на Иса, но Гаров успя да изчисти
18′ Центриране Телкийски центрира отдясно в наказателното поле на Литекс, но Бодуров чисти в тъч
16′ Играта е подновена
16′ Жълт картон Жълт картон за Галин Иванов за опасната игра
15′ Контузия или получаване на медицинска помощ Играта е временно спряна, защото стражът на домакините е получил лека контузия при последната атака
15′ Добра атака на Галин Иванов и Иса през центъра, които успяха да преодолеят Бранеков и Добрев. Иванов излезе сам срещу вратаря, но Михайлов се хвърли в краката му и отне.
14′ Добър пробив на Телкийски отдясно, Васил Божиков обаче успя да му противодейства отлично и отне топката
12′ Удар Много добър пробив на Иса отляво, който комбинира на двойно с Георги Миланов. Последва центриране в малкото вратарско поле, Момчил Цветанов засече, но топката премина над напречната греда
12′ Смяна за състезател влизащ в игра Илиян Гаров го заменя
12′ Смяна за състезател излизащ от игра Контузеният Велков няма да може да продължи срещата и напуска терена
11′ Центриране Центриране в наказателното поле на Локомотив, Бранеков чисти с глава
10′ Контузия или получаване на медицинска помощ Костадин Велков е получил контузия след единоборство с Галин Иванов. Бранителят получава медицинска помощ край страничната линия и най-вероятно ще бъде заменен
10′ Удар Галин Иванов стреля право в стената след изпълнението на прекия свободен удар.
9′ Жълт картон Първи жълт картон в мача. Получава го Даниел Пеев за нарушение, извършено срещу Герасим Заков
8′ Пряк свободен удар за Литекс вляво от наказателното поле на домакините. Нищо опасно не последва
7′ Удар Борносузов стреля силно, но право в стената
7′ Пряк свободен удар за отбора на Локомотив на около 35 метра, фронтално срещу вратата.
6′ Божиков опита да намери Галин Иванов по лявото крило, но бишвият нападател на Славия си поведе дълго топката и тя излезе в аут
3′ Удар След изпълнение на пряк свободен удар Георги Христов стреля силно от 18 метра, но Божиков блокира удара. Петков пробва добавка, но бранителите на Литекс се справиха и с тази опасност
1′ На стадион “Славия” има не повече от 200 зрители. Нито един фен на Литекс не е пътувал до София
1′ Начало на мача Начало на срещата