ЦСКА вкара пет на Пирин в Гоце Делчев, Платини блесна с хеттрик

ЦСКА се наложи с убедителното 5:0 над Пирин (Гоце Делчев) в среща от 14-ия кръг на родната „А” група. Двубоят се игра на Градския стадион в Гоце Делчев, а три от попаденията за гостуващия тим бяха дело на Мишел Платини. По един гол пък добавиха Тасио и Анисе,NOVSPORT.COM

Победата в Гоце Делчев бе осма за ЦСКА в първенството от началото на сезона, като след успеха над Пирин „армейците” продължават да заемат 3-ото място в подреждането и вече са с актив от 28 точки. Пирин (Гоце Делчев) пък регистрира осмо поражение в шампионата от старта на сезона, като в момента се намира на 8-ата позиция с 18 пункта.

Още във 2-ата минута Венков засече топката с глава след центриране на Скиорили, но вратарят на Пирин (Гоце Делчев) спаси. Малко преди да изтече четвърт час от началото на двубоя, Сержиньо центрира отлично топката в наказателното поле на домакините, където Крачунов игра с нея, но не успя да я прати в рамките на вратата.

”Армейците” излязоха с гол напред в 17-ата минута. Анисе центрира кълбото в наказателното поле на Пирин (ГД), а Мишел Платини с глава прати кълбото в мрежата на домакините. В средата на първата част Платини имаше нова възможност да се разпише, но стреля слабо към вратата на Абдиков, който спаси.

В 25-ата минута „червените” достигнаха до втори гол. Мишел Платини бе изведен на чиста позиция сам срещу вратаря и успя да прати топката във вратата на домакините, правейки резултата 2:0 в полза на ЦСКА.

След като получиха втори гол във вратата си, играчите на Пирин (Гоце Делчев) се активизираха и до почивката Лапантов и Фиданин нанесоха удари към вратата на Томас Черни, но и в двете ситуации не се стигна до попадение. До края на първата част не падна гол в нито една от двете врати и след 45 минути игра резултатът бе 2:0 в полза на ЦСКА.

Малко след подновяването на играта през втората част, се стигна до доста интересна ситуация на Градския стадион в Гоце Делчев. Платини бе фаулиран от Гуцев, след което се изправи и блъсна играча на домакините в гърдите, а реферът реши да покаже жълт картон на бразилския футболист на ЦСКА, като предупреди официално и бранителя на Пирин.

В 62-ата минута домакините направиха сериозен пропуск пред вратата на ЦСКА. Лапантов нанесе удар към вратата на ЦСКА, а кълбото срещна напречната греда. Мишел Платини пък пропусна да реализира нов гол в 69-ата минута, когато нанесе удар с глава към вратата на Пирин (Гоце Делчев), но Абдиков с добра намеса спаси. Сержиньо също се отчете с пропуск за „армейците”, а в 76-ата минута Мишел Платини успя да оформи своя хеттрик. Сержиньо комбинира с Платини, който прати кълбото в мрежата на Пирин (Гоце Делчев) за 3:0.

В 81-ата минута Платини бе заменен от Тасио, който почти веднага след появата си в игра отбеляза четвърти гол в „армейците”. Анисе комбинира с Тасио, който с хубав удар забоде кълбото в мрежата на домакините за 4:0.

В 89-ата минута „червените” отбелязаха пети гол, след като Тасио намери Анисе, който на празна врата отбеляза за крайното 5:0.

Стойчо Младенов

90′ Край на мача Край на срещата! ЦСКА печели срещу Гоце Делчев с 5:0.
89′ Гол ГООООЛ! 5:0 за ЦСКА! Тасио комбинира с Анисе, който на празна врата отбеляза за 5:0.
87′ Греда Сериозен пропуск за ЦСКА! Сержиньо бе изведен сам срещу вратаря и стреля покрай него, но кълбото се отби в левия страничен стълб.
85′ Смяна за състезател влизащ в игра Кириакидис се появява на терена.
85′ Смяна за състезател излизащ от игра Тодор Янчев е заменен от Кириакидис.
84′ Жълт картон Жълт картон за Тодор Янчев.
83′ Гол ГОООЛ! 4:0 за ЦСКА! Почти веднага след появата си в игра, Тасио се разписа, след като бе намерен от Анисе и с хубав удар прати кълбото в мрежата на домакините.
81′ Смяна за състезател влизащ в игра Тасио влиза на мястото на Платини.
81′ Смяна за състезател излизащ от игра Авторът на трите гола за ЦСКА – Мишел Платини, напуска терена.
79′ Смяна за състезател влизащ в игра Киров влиза в игра.
79′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за Пирин (ГД). Пиргов е заменен от Киров.
76′ Гол ГООООЛ! “Армейците” достигат до трето попадение! Сержиньо комбинира с Мишел Платини, който направи резултата 3:0 в полза на ЦСКА, а по този начин бразилецът оформи и своя хеттрик.
74′ Удар Удар на Сержиньо към вратата на домакините, кълбото обаче излиза в аут.
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Стоянов влиза в игра.
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Пирин. Хазуров излиза.
69′ Удар Платини нанесе удар с глава, но Абдиков с отлична намеса спаси.
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Тенгариня се появява на терена.
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за ЦСКА. Скиорили напуска терена.
62′ Bнимание Сериозен пропуск за домакините. Лапантов нанесе удар към вратата на ЦСКА, а кълбото срещна напречната греда.
61′ Смяна за състезател влизащ в игра Щерев влиза в игра.
61′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Пирин (ГД). Панайотов излиза от игра.
56′ Жълт картон Пламен Крачунов получава жълт картон.
55′ Удар Скиорили стреля към вратата на Пирин (ГД), кълбото обаче не попада в очертанията и излиза в аут.
52′ Жълт картон Гуцев също получава жълт картон.
52′ Жълт картон Мишел Платини е официално предупреден с жълт картон. Бразилецът бе фаулиран от Гуцев, след което се изправи и блъсна в гърдите играча на домакините, а главният съдия реши да покаже жълт картон на бразилския футболист на ЦСКА.
46′ Начало на второто полувреме.
45+2′ Край на първото полувреме. След 45 минути игра ЦСКА води срещу Пирин (ГД) с 2:0.
45+2′ Удар Удар на Сержиньо към вратата на Пирин (ГД), Абдиков избива.
45′ Две минути добавено време на първото полувреме.
42′ Удар Фиданин стреля, но топката не попада в очертанията на вратата и излиза в аут.
35′ 35 минути от началото на двубоя, ЦСКА води срещу Пирин (ГД) с 2:0.
29′ Удар Добра намеса на Томас Черни след удар на Лапантов.
25′ Гол ГОООООЛ! ЦСКА повежда с 2:0! Мишел Платини бе изведен на чиста позиция сам срещу вратаря и успя да прати топката във вратата на домакините, правейки резултата 2:0 в полза на ЦСКА.
23′ Жълт картон Капитанът на Пирин (ГД) – Петър Лазаров, получава жълт картон за нарушение срещу Сержиньо.
23′ Удар Слаб удар на Мишел Платини към вратата на Пирин (ГД), Абдиков спаси.
17′ Гол ГООООЛ! ЦСКА повежда с 1:0! Анисе центрира кълбото в наказателното поле на Пирин (ГД), а Мишел Платини с глава прати кълбото в мрежата на домакините.
14′ Центриране Сержиньо центрира отлично топката в наказателното поле на домакините, където Крачунов игра с нея, но не успя да я прати в рамките на вратата.
11′ Центриране Лазаров центрира топката в наказателното поле на гостите, но играчите на ЦСКА успяват да я изчистят.
8′ Малко по-активно начало за отбора на ЦСКА, все още обаче няма чисти голови положения пред двамата вратари.
5′ Центриране Първи ъглов удар в мача за отбора на ЦСКА, играчите на Пирин (ГД) обаче успяват да изчистят.
2′ Удар Скиорили центрира топката, а Венков нанесе удар с глава, но кълбото отива в ръцете на вратаря.
1′ Начало на мача Начало на мача между отборите на Пирин (Гоце Делчев) и ЦСКА!