Черноморец – Славия 2:0

Отборът на Черноморец посреща Славия на стадион “Лазур” в Бургас в мач от 14-ия кръг на “А” група. Срещата е с начален час 16:30 и е поверена на рефера Георги Кабаков,novsport.com

Наставникът на “акулите” Димитър Димитров няма да може да разчита единствено на контузения Борислав Балджийски. Всички останали играчи на бургазлии ще бъдат на линия за двубоя с “белите”.

В лагера на гостите имат повече проблеми със състава. Чавдар Янков, Гаал и Мацуй няма да бъдат на разположение на Мартин Кушев.

Двата тима започнаха по доста различен начин първенството. Отборът на Черноморец стартира с поредица от слаби резултати, но впоследствие се стабилизира и в момента заема петата позиция във временното класиране с актив от 24 точки.

Столичани бяха на обратния полюс след като започнаха повече от убедително и дори за известно време бяха окупирали третото място преди да се смъкнат на сегашната си девета позция с 16 пункта.

Novsport.com ви предоставя възможността да проследите двубоя на живо посредством подробен текстови коментар!

Бързи факти

За последен път Черноморец допусна три гола на свой терен точно срещу Славия – при 2:3 на 25 септември 2011 г..

Титулярният страж Стоян Колев ще изиграе 199-ия си мач в А група, 54 от досегашните са с екипа на бургазлии, за които има и един гол от дузпа, но в двубой за купата срещу Ботев в Пловдив.

Юсуф Уатара записа 2 гола и 3 асистенции в последните 3 шампионатни срещи на черноморци, Венцислав Христов пък постигна 4 попадения в последните 2 двубоя за първенство.

В миналия кръг нападателят на Славия Владислав Златинов прекъсна черната серия на “белите” от 6 поредни двубоя за първенство без отбелязан гол.

Днешният мач е и дуел на най-възрастните вратари в А група – 36-годишните Георги Петков и Стоян Колев, 4 месеца по-млад от тях е Урош Голубович (Лудогорец).

Чужденците в тима вкараха през сезона общо 4 от всички 14 гола (29 процента), докато легионерите в бургаския клуб отбелязаха 6 от всички 15 (40 на сто)

В А група: 63 мача, 18 победи за Черноморец, 14 равенства, 31 победи за Славия, голова разлика 113-74 за Славия

Черноморец като домакин: 31 мача, 14 победи за Черноморец, 9 равенства, 8 _ победи за Славия, голова разлика 45-37 за Черноморец

Мартин Кушев

90′ Край на мача Край на срещата
90′ Смяна за състезател влизащ в игра Дрянов го заменя
90′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в състава на домакините. Юсуф Уатара напуска терена под овациите на феновете
90′ Четири минути добавено време
88′ Удар Венцислав Христов отнема топката от бранител на Славия, след което стреля, но право в тялото на Петков.
76′ Удар Уатара стреля много опасно, но Петков успява с мъка да избие в корнер. При спасяването си вратарят на Славия е получил контузия
70′ “Белите” се опитват да натиснат своя съпеник в последните минути. Гостите имат леко преимущество във владението на топката, но не съумяват да създадат опасност пред вратата на “акулите”
67′ Смяна за състезател влизащ в игра Цонков го заменя
67′ Смяна за състезател излизащ от игра Авторът на второто попадение за Черноморец Лъчезар Балтанов също отстъпва мястото си
62′ Смяна за състезател излизащ от игра Яник Боли напуска терена
62′ Смяна за състезател влизащ в игра Домакините също прибягват до смяна. Венцислав Христов влиза в игра
60′ Смяна за състезател излизащ от игра Петров излиза
60′ Смяна за състезател влизащ в игра Лопес също се появява в игра
60′ Смяна за състезател излизащ от игра Напуска Здравко Лазаров
60′ Смяна за състезател влизащ в игра Наставникът на Славия Мартин Кушев прави двойна смяна. В игра влиза Сандански
50′ Удар Жереми Фо-Поре имаше възможност да отбележи трети гол във вратата на Славия, но техничния му удар от 15-ина метра бе отразен с вещина от Георги Петков
49′ Гол ГООООЛ за Черноморец! “Акулите” повеждат с 2:0 чрез Лъчезар Балтанов. Удар на Нлундулу рикошира в тялото на бранител на Славия, след което Балтанов овладя на топката в близост до вратата и хладнокръвно удвои
46′ Начало на мача Започнаха вторите 45 минути
45′ Край на мача Кабаков дава край на първата част и мигновено е заобиколен от футболистите на Черноморец, които искат обяснения от него
45′ Наставникът на домакините Димитър Димитров е бесен. Херо търси обяснения и от треньорския щаб на Славия.
44′ Bнимание Бранител на Славия игра с ръка в наказателното поле, след което Яник Боли вкара топката в мрежата, но Георги Кабаков не зачете попадението. Вместо да отсъди дузпа в полза на домакините, реферът е видял игра с ръка на играч на бургазлии ?!?!
40′ Удар Мощен изстрел на Яник боли от далечна дистанция преминава встрани от вратата
35′ Удар Уатара стреля триково от удобна позиция, но Георги Петков този път внимава и спаси
34′ Гол Уатара засече центриране отдясно на Жереми Фо-Поре и от 7-8 метра не остави шансове на Петков
30′ Натиск на “акулите”. Отборът на Черноморец се е настанил трайно в половината на Славия
30′ Жълт картон Жълт картон за Юсуф Уатара от състава на домакините
28′ Удар Боли засича с глава центриране на Филипов, след което праща с глава топката на метър над напречната греда.
23′ Удар Опасен изстрел на Здравко Лазаров е отразен от Колев.
20′ Удар Центриране на Фо-Поре към Уатара, той продължава към Паланков. Последва слаб удар от границата на наказателното поле, топката излиза в аут
19′ Нападателят на “белите” се изправя на крака и продължава игра
18′ Контузия или получаване на медицинска помощ Играта е временно спряна докато Владислав Златинов получава медицинска помощ.
16′ Динамичен и твърд футбол на стадион “Лазур”
15′ Равностойна игра в последните минути. Липсват опасностите пред двете врати
8′ Центриране Центриране на Уатара от корнер, Петков боксира
7′ Bнимание Уатара имаше страхотна възможност да открие резултата в полза на домакините. Нападателят пробва технично да прехвърли стража на Славия, но Петков със сетни сили изби в корнер
5′ Удар Шут на Златинов от около 30 метра е отразен блестящо от Петков
3′ Домакините са по-активни в началните минути на двубоя.
2′ Близо 700 зрители са заели местата си по трибуните на стадион “Лазур”
1′ Начало на мача Начало на срещата