Левски – Етър В. Търново 7:1

Левски приема Етър в последна среща от 14-ия кръг на А група. “Сините” вече изостават с 4 точки от лидера Лудогорец след спорната победа на шампионите с 1:0 като гост на Ботев (Пд) по-рано днес,NOVSPORT.COM

Левски е втори в таблицата с 31 точки, докато Етър е на последното 16-то място с едва 8 точки.

Илиан Илиев не може да разчита на Райков и Йовов за този мач, но на вратата се завръща Пламен Илиев.

Novsport.com ще проследи на живо от 18:00 часа мача Левски – Етър чрез чат-описание на най-интересните събития!

Бързи факти преди мача:

* Сините са в серия от 10 поредни по­беди при своите домакинства с обща го­лова разлика 26-3. За последно точка на “Георги Аспарухов” взе Черноморец с 2:2 в 24-ия кръг на миналия шампионат

* Левски вече победи на свой терен ос­таналите новаци в групата Ботев Пд (3:1) и Пирин ГД (2:0)

* Левски са единственият отбор през сезона, който не е успял да вкара гол са­мо в една среща – при загубата с 0:1 от ЦСКА

* Етър е в серия от 6 поредни загуби на “Георги Аспарухов”, при които вкара едва един гол, а допусна 21 попадения

* С новия си наставник Сердар Даят Етър взе 4 точки в 4 мача, с предишния си старши треньор Цанко Цветанов – съ­що 4, но в 8 двубоя

* Болярите използваха от началото на първенството досега цял отбор чужден­ци -11, докато за сините в шампионат-ните двубои взеха участие деветима ле­гионери

Баланс:

В А група: 48 мача, 32 победи за Левски, 10 равенства, 6 победи за Етьр, голова разлика за Левски
Левски като домакин: 24 мача, 21 победи за Левски, 2 равенства, 1 победа за Етьр, голова разлика 70-19 за Левски

Сердар Даят

90+3′ Край на мача Край на мача! Левски – Етър 7:1!
90+2′ Гол ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ – 7:1! Илиян Йорданов заби последния пирон в ковчега на Етър и сам срещу вратаря прати под гредата – 7:1!
90′ 2 минути продължение.
88′ Bнимание И Прохазка се отчете с пропуск сам срещу вратаря, като ритна от 7-8 метра в облаците.
87′ Bнимание Невероятен пропуск на Илиян Йорданов! Крилото на Левски остави с финт на земята Ивайло Русев и вместо да разстреля вратаря би високо в аут.
86′ Засада Засада на Илиян Йорданов изнерви публиката. Спорно положение, но мачът вече се доиграва.
85′ Удар Жоао Силва на добра позиция, но стреля право в крак на защитник.
84′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Байдаков.
84′ Смяна за състезател излизащ от игра Тико Месина излиза.
79′ Гол ПОЧЕТЕН ГОЛ ЗА ЕТЪР!!! Пламен Илиев излезе нерачетено, Саидходжа го изпревари и центрира, а резервата Нери на празна врата засече с крак в мрежата – 6:1!
78′ Удар Много неточен удар на Прохазка от удобна позиция.
76′ Удар Пламен Илиев, който почти цяла вечер е без работа, лови един от редките удари към своята врата.
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Сменя го Нери.
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в тима на Етър, Седула излиза.
67′ Автогол ЕТЪР СИ ВКАРА АВТОГОЛ! Рамос се подигра със съперник на аутлинията и центрира ниско, Русев подложи крак и си отбеляза автогол -6:0!
65′ Контузия или получаване на медицинска помощ Антонио Вутов падна лошо и има нужда от медицинска помощ.
65′ Удар Силен удар на Дъстли Мулер лети над вратата.
64′ Смяна за състезател влизащ в игра Жоао Силва го заменя.
63′ Смяна за състезател излизащ от игра Базил Де Карвальо вкара 4 гола и излиза от игра под аплодисментите на публиката.
61′ Пламен Илиев сложи капитанската лента на сините в отсъствието на Пелето и Гаджев.
60′ Смяна за състезател влизащ в игра Борислав Цонев ще играе в последния половин час.
60′ Смяна за състезател излизащ от игра Владимир Гаджев също получава почивка и сяда на пейката.
60′ Удар Пак Карвальо на стрелкова позиция, защитник подлага крак и само корнер.
58′ Гол ПЕТИ ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Трима на двама при синя атака, Йорданов пусна за Карвальо, който с удар под гредата бележи своя 4-ти гол тази вечер – 5:0!
57′ Удар Хубав изстрел на Де Карвальо след хвърляне на тъч, но топката лети встрани.
55′ Смяна за състезател влизащ в игра На терена се появява юношата на френския Оксер – Азрак Махамат.
55′ Смяна за състезател излизащ от игра Хикмет е заменен.
55′ Bнимание Гаджалов сам срещу Илиев, но реши да подава за Саидходжа и Димов чисти!
53′ Първи гол на Антонио Вутов в А група.
52′ Гол НОВ ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Гаджев на чиста позиция вдясно, пусна на свободния Вутов, който финтира и с левия крак от 10-ина метра прави 4:0!
50′ Засега Антонио Вутов е най-активният играч на терена след влизането си на почивката.
49′ Греда ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! Вутов изведе Де Карвальо, той стреля мощно с левия крак, но разтресе напречната греда!
48′ Засада Засада на Вутов при дълъг извеждащ пас към него.
47′ Bнимание Рамос намери Вутов, но неговият удар от малък ъгъл е избит в корнер.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Антонио Вутов, най-вероятно Гаджев ще мине по-назад да играе като опорен халф.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Капитанът на Левски Станислав Ангелов е сменен на почивката, за да съхрани сили.
46′ Начало на второто полувреме!
45+1′ Край на мача Край на полувремето! Левски – Етър 3:0 с хеттрик на Базил Де Карвальо за 37 минути. Етър се отчете само с една греда.
45+1′ Жълт картон Етър не направи нищо след пряк свободен уадр, а Хикмет задържа Мулдер при опита за контра. Жълт картон.
45′ Минута добавено време на първата част.
44′ Засада Засада на Рамос след опит за удар на Прохазка, който бе толкова неуспешен, че се превърна в пас.
43′ Левски даде инициативата на Етър в последните няколко минути, но гостите на стигат до голова опасност.
40′ Контузия или получаване на медицинска помощ Пивати получи удар в челюстта от Нуно Пинто и повика лекарите край тъча, но ще продължи.
38′ Базил Де Карвальо записа хеттрик само за 37 минути игра срещу болярите.
37′ Гол 3:0 И ХЕТТРИК!!! Илиян Йорданов изпусна сам срещу вратаря, но при добавката Де Карвальо промуши през защитник в мрежата за 3:0!!!
36′ Греда ЕТЪР УДАРИ ГРЕДА!!! Левски сгреши при изнасянето на топката, Садула отне и стреля ниско по диагонала, но намери десния страничен стълб зад Пламен Илиев!
35′ 11-ти гол за Базил Де Карвальо този сезон в А група.
34′ Гол от дузпа ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Базил Де Карвальо стреля силно в левия ъгъл и въпреки че вратарят се хвърли там резултатът вече е 2:0!!!
34′ Жълт картон Жълт картон за Гаджалов за нарушението.
34′ Bнимание ДУЗПА ЗА ЛЕВСКИ!!! Мулдер гардира топката в наказателното поле, но Гаджалов в гръб го събори – съдията даде дузпа.
33′ Сините имат пълен контрол над мача до момента. Не се вижда как гостите ще успеят да създадат проблеми за съперника с тази игра.
32′ Bнимание Де Карвальо овладя и стреля след пас на Нуно Пинто от левия фланг, шут по земя в близкия ъгъл, вратарят на Етър избива в корнер!
30′ Русев се намеси добре и попречи на Прохазка да стреля след добра многоходова комбинация на Левски
30′ Несериозно изпълнения на Дъстли Мулдер от пряк свободен удар, дори не можа да центрира.
29′ Триходова комбинация мина през Прохазка, който подаде на Карвальо, но той изпусна топката.
29′ Центриране Меле пред вратата на Етър след корнер, намери се кой да изчисти в тъч.
27′ Удар Илиян Йорданов чукна назад за Станислав Ангелов, Пелето стреля от дистанция много високо.
24′ Bнимание Какво неразбирателство между Гаджев и Прохазка… Илиян Йорданов пусна чудесно от крилото в наказателното поле, но там двамата си попречиха и никой не стреля
23′ Контузия или получаване на медицинска помощ Красен Трифонов има проблеми и изчака лекарска помощ в пеналта на Етър. Няма нищо сериозно и той ще продължи.
23′ Удар Изстрел на Гаджев преминава далеч от целта, аут.
23′ Удар Силен шут на Дъстли Мулдер по диагонала нацели не вратата, а главата на защитника Милко Макенджиев.
21′ Центриране Рамос достави за Де Карвальо, но нападателят сбърка и не успя да стреля в наказателното поле.
20′ Гаджев пробва красив пас над защитата за Станислав Ангелов, но Велимирович излезе и лови.
16′ Гол ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Гаджев центрира отдясно, Де Карвальо засече с глава на дузпата, а вратарят Велимирович не се справи и топката мина зад голлинията – 1:0!
14′ Карвальо пусна хитър пас за Илиян Йорданов, но крилото се пазеше от засада и не тръгна навреме.
11′ Центриране Късо изпълнение на корнер за домакините, Йорданов елегантно центрира, последва изчистване с глава.
10′ Центриране Ужасяващо центриране на Хикмет, който от корнер прати точно там, където няма нито един играч на Етър.
9′ Засада Странно заучено изпълнение на пряк свободен удар, Садула стреля, но нацели Саидходжа в лицето. Комична ситуация на “Герена”, а за капак имаше и засада.
7′ Центриране Първо центриране към Пламен Илиев, но Пивати остана под топката.
6′ Центриране Рамос изписва от корнер, лошо изчистване, но Де Карвальо направи нарушение срещу вратаря.
5′ Центриране Рамос центрира, Макенджиев с глава изби в корнер.
5′ Левски натика своя гост в неговата половина още в първите минути. Етър досега не може да направи атака.
2′ Първо остро центриране пред вратата на гостите, но след рикошет Етър ще изпълнява начален удар.
1′ Начало на мача Начало на мача!