ЦСКА без проблеми в Етрополе

Отборът на ЦСКА победи като гост Чавдар (Етрополе) с 2:0 в първи мач от осминафиналите в турнира за Купата на България. Мишел Платини даде преднина на столичани в 29-ата минута, а Анисе оформи крайния резултат в самия край на срещата,NOVSPORT.COM

Пред близо 3000 зрители на стадион “Чавдар” „aрмейците” започнаха по-активно двубоя и имаха серизоно превъзходство във владението на топката. Респектирани от своя по-именит съперник домакините стояха плътно прибрани в своята половина в началните минути.

Тимът на Стойчо Младенов можеше да открие резултата още в 10-ата минута, но след разбъркване в наказателното поле на Чавдар, удар на Апостол Попов срещна лявата греда.

Постепенно обаче домакините преодоляха притеснението и на свой ред започнаха да поглеждат към вратата на съперника. Етов и Почански имаха по няколко възможности за гол. В 24-ата минута последният дори се озова очи в очи с Томаш Черни, но стреля право в него.

Въпреки това в 29-ата минута страхотен пробив на Иван Бандаловски, който навърза няколко бранители на Чавдар, завърши с отлично подаване към непокрития в наказателното поле Мишел Платини, който с удар от десетина метра не остави шансове на Дончо Николов.

След първоначалното стъписване тимът от Етрополе се окопити и отново имаше възможност да отбележи, но удар на Георги Вълчев не бе точен. Сержиньо и Скиорили пък можеха да удвоят преднината на „армейците”, но и те бяха неточни.

След неприятен сблъсък в началото на втората част двата отбора дадоха по една жертва. Принудително бяха заменени Апостол Попов от ЦСКА и Николай Стоилков от Чавдар.

Въпреки преимуществото си след почивката столичани трудно създаваха чисти голови опасности.

Тасио и Платини можеха да се разпишат и да улеснят задачата на „армейците” в реванша, но техните удари не представляваха опасност за стража на домакините.

В крайна сметка в последната 90-а минута Абел Анисе засече с глава перфектно центриране на Сержиньо и прониза за втори път мрежата зад Дончо Николов.

По този начин отборът на ЦСКА си осигури преднина от две безответни попадения преди реванша в София на 15 или 16 декември.

Стойчо Младенов

90+3′ Край на срещата
90+1′ Чудесно спасяване на Черни, който отрази опасен удар на Николай Ботев от десетина метра
90′ Три минути добавено време
90′ 2:0 за ЦСКА! Анисе засича с глава центриране на Сержиньо и прати топката в мрежата за втори път
83′ Жълт картон за Тасио от отбора на ЦСКА
83′ Кириакидис го заменя
83′ Смяна и в състава на ЦСКА. Лукас Саша излиза
81′ Вместо него – Красимир Илиев
81′ Атанас Димитров също отстъпва своето място на терена
81′ Заменя го Ботев
81′ Двойна смяна в тима на Чавдар. Почански напуска
80′ Слаб удар на Тасио не представлява опасност за стража на домакините Николов
77′ Платини стреля силно от 18 метра, но топката профучава покрай вратата.
72′ Неточно изпълнение на Лукас Саша, който стреля от границата на пеналтерията, но прати топката високо над вратата на Чавдар
65′ Атака на ЦСКА е спряна със засада, след като Тасио е получил подаване зад гърба на отбраната на домакините
62′ Вместо него на терена се появява Денис Пидев
62′ Стоилков от Чавдар също няма да продължи игра
62′ Жереми Родригес го заменя
62′ Принудителна смяна в състава на ЦСКА. Апостол Попов напуска
60′ След единоборство между Апостол Попов и Николай Стоилков и двамата остават да лежат на терена
56′ След хубав изстрел на Сержиньо от пряк свободен удар топката минава близо до левия страничен стълб.
53′ Заменя го Тасио
53′ Първа смяна в състава на ЦСКА. Себастиян Скиорили напуска терена
50′ Жълт картон за Лукас Саша, който извърши нарушение срещу капитана на Чавдар Ивайло Чочев
48′ Продължителна атака на домакините завърши с безплодно центриране в наказателното поле на столичани
46′ Центриране на Етов отдясно не предизвика опасност пред вратата на ЦСКА
46′ Започнаха вторите 45 минути
45′ Край на първото полувреме
44′ Опасност пред Черни, Почански обаче не успява да засече прострелното центриране в наказателното поле
44′ Николов спасява техничен удар на Сержиньо от границата на пеналтерията
43′ Бранител на ЦСКА чисти в корнер след опасно разбъркване в наказателното поле
40′ Скиорили отправи много хубав изстрел от неудобна позиция, но не успя да намери целта
40′ Пряк свободен удар в полза на домакините на 22-23 метра вляво от дъгата на наказателното поле. Черни спасява удара на Георги Вълчев
35′ Попадението сякаш пречупи домакините, които се прибраха в своята половина. Отборът на ЦСКА има тотално надмощие над своя съперник
29′ ГОООООЛ за ЦСКА! Мишел Платини открива резултата на стадион “Чавдар”. Заслугата обаче е изцяло на Иван Бандаловски, който преодоля няколко бранители на домакините в един от типичните си пробиви и намери бразилеца непокрит в наказателното поле
27′ Удар на Анисе е отразен с вещина от стража на домакините
25′ Първи жълт картон в мача. Получава го Георги Вълчев за изършено нарушение в центъра на терена
24′ Тимът от Етрополе изцяло преодоля притеснението си от своя по-именит съперник! Почански бе изведен сам срещу вратаря на ЦСКА, но Черни изби в корнер последвалия силен удар
22′ Нов шанс за Чавдар! Почански стреля силно от далечно разстояние, но топката премина в опасна близост над напречната греда.
20′ Домакините започнаха по-смело да поглеждат към вратата на ЦСКА. Йордан Етов стреля от границата на наказателното поле, но Апостол Попов успя да блокира удара.
15′ Етов не успя да засече добре топката от воле от дъгата на наказателното поле на ЦСКА
14′ Столичани са далеч по-активният отбор от началото на мача. Сериозен натиск на ЦСКА
13′ Домакините отговориха с удар на Почански, който стреля от малък ъгъл, но топката облиза външната част на мрежата
10′ Греда за ЦСКА! Получи се разбъркване в наказателното поле след центрирането на Сержиньо. Топката попадна в краката на Апостол Попов, който стреля, но нацели лявата греда.
9′ Скиорили печели пряк свободен удар в полза на ЦСКА след като бе грубо фаулиран.
5′ Отличен пробив Венков по лявото крило завърши с прострелно центриране в наказателното поле на Чавдар, но там нямаше футболист на гостите, който да засече топката в мрежата
3′ Нищо интересно след изпълнението на ъгловия удар
2′ Иван Бандаловски се включи по дясното крило и спечели корнер в полза на столичани, след като Григоров изчисти топката от краката му
1′ Гостите от ЦСКА играят с резервния си изцяло бял екип
1′ Начало на срещата