“Синята лавина” затрупа и Морето, Сашо Александров помете Пастата на земята

Отборът на Левски разгроми тима на Черно море в първия осминафинал между двата отбора в турнира за Купата на България с 4:0. Срещата се игра на стадион “Георги Аспарухов”, а реваншът на “Тича” е на 15-и декември,NOVSPORT.COM
Двата тима дадоха по една жертва още във 2-та минута, когато Базил Де Карвальо и Капитанов получиха травми след тежък сблъсък помежду им и трябваше да бъдат заменени.
Резервата на Карвальо – Жоао Силва, обаче бе страхотен, като се отчете с два гола. Страхотен мач за “сините” направиха Дъстли Мулдер и Пламен Илиев, като холандецът вкара другите две попадения, докато Тигъра направи няколко впечатляващи спасявания.
Изключително комичен момент пък имаше в 74-ата минута, когато десният защитник на варненци Сашо Александров получи директен червен картон. Тогава той спъна като последен в отбрана Кристовао Рамос, но след сигнала на Стефан Спасов бранителят скочи да протестира и събори главния рефер след страхотен бодичек.
Двубоят започна ужасно за двата тима, след като още във 2-та минута Де Карвальо и Китанов се контузиха след тежък сблъсък помежду си и трябваше да бъдат заменени.
След подновяването на играта “сините” натиснаха и още в 11-ата минута излязоха напред в резултата, след като Мулдер и Гаджев направиха страхотно двойно, българинът изведе холандеца в пеналта, а той с кинжален удар с десния крак разстреля резервата Пламен Колев за 1:0.
Само 3 минути по-късно влезлият като резерва Жоао Силва направи уникален пропуск в стил “Христо Йовов”. Йорданов напредна по левия фланг и центрира остро към малкия пеналт, където непокритият португалец засече в аут. Зад него двама играчи на Левски бяха свободни.
След преполовяването на първата част обаче, “моряците” се окопитиха и на свой ред започнаха да притесняват отбраната на Левски. В 31-ата минута Пламен Илиев показа страхотен рефлекс, след като Миро Манолов засече отблизо с глава центриране от корнер, но Тигъра с котешка пъргавина изби кълбото под гредата.
7 минути по-късно Манолов намери Бергонси пред наказателното поле, бразилецът стреля, но Пламен Илиев отново показа добър рефлекс и спаси.
В самия край на полувремето пък, Дончо Атанасов елиминира красиво Мулдер с прехвърляне, напредна и шутира параболично с левия крак от лявата граница на наказателното поле, но кълбото срещна напречната греда и излезе в аут.
Нов гол до края обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на “сините”.
Втората част стартира с много силен натиск на домакините, които удвоиха преднината си в 51-ата минута, когато Рамос проби страхотно през центъра и подаде елегантно за Мулдер в наказателното поле, холандецът копна топката над Пламен Колев и удвои аванса на своите.
Само 4 минути по-късно Левски вече водеше с 3:0, след като при една контраатака Йорданов напредна бързо по левия фланг и качи кълбото в пеналта на главата на непокрития Силва, който не сбърка за 3:0.
Последваха няколко добри момента и за “моряците”, като първо Пламен Илиев спаси след удар с глава на Манолов, а впоследствие Божилов получи на дузпата и продължи за Манолов, чийто изстрел обаче бе блокиран от Пинто.
В 68-ата минута варненци можеха да се върнат в мача, след като Дончо Атанасов шутира силно от минимален ъгъл, но Илиев спаси страхотно с една ръка.
Така се стигна до 74-ата минута, когато Рамос бе изведен очи в очи с Пламен Колев, но бе застигнат и спънат от Сашо Александров, за което Стефан Спасов отсъди дузпа. Десният бранител на “моряците” скочи да протестира, но изключително комично се пресрещна рамо в рамо с Пастата и повали главния рефер на терена, след което му бе показан директен червен картон. Жоао Силва пък бе хладнокръвен от бялата точка, покачвайки резултата на 4:0.
До края на двубоя “сините” имаха още няколко възможности за увеличаване на аванса си, ала Пламен Колев спаси удари на Мулдер и Силва.
В 87-ата минута пък Пламен Илиев подари една топка на Георги Илиев, който шутира, но Тигъра се поправи и спаси.
Нов гол до края обаче не падна и така Левски разгроми Черно море с 4:0 в първия осминафинал от турнира за Купата на България. Реваншът на стадион “Тича” е на 15-и декември.

22. Йорданов
19. Де Карвальо Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Черно море
33. Китанов Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Адалберт Зафиров

90+2′ Край на мача Край на мача, Левски разгроми Черно море с 4:0 в първия осминафинал за Купата на България
90′ 2 минути продължение на мача
88′ Удар Силен шут от дистанция на Прохазка, над вратата
87′ Удар Грешно подаване на Пламен Илиев, който подари топката на Георги Илиев, капитанът на гостите шутира, но Тигъра се поправи и спаси
84′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Симеон Райков
84′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, излиза Гаджев
84′ Удар Силва засече с глава центриране на Йорданов, но Пламен Колев спаси
83′ Жълт картон Жълт картон за Симеон Симеонов
79′ Удар Силен шут от дистанция на Мулдер, Колев спасява
77′ Жълт картон Жълт картон и за Мулдер
77′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Вутов
77′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и в Левски, напуска Рамос
76′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Мартин Дечев
76′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за гостите, излиза Манолов
75′ Гол от дузпа Гол за Левски! Жоао Силва е точен от бялата точка
74′ Червен картон Червен картон за Сашо Александров и дузпа за Левски. Рамос бе изведен очи в очи с Колев, Сашо Александров го спъна като последен в отбрана и реферът отсъди дузпа. Александров обаче тръгна да протестира и събори Стефан Спасов на земята
73′ Центриране Ели увисна при едно центриране отляво, но зад него Божилов не успя да засече
71′ Жълт картон Жълт картон за Мирослав Манолов
68′ Bнимание Невероятен удар на Дончо Атанасов от никакъв ъгъл, Пламен Илиев обаче спаси страхотно с една ръка
66′ Засада Гаджев вкарва за 4:0 след пас на Станислав Ангелов, но той е бил в засада
66′ Жълт картон Жълт картон за Кристовао Рамос
65′ Центриране Няколко поредни центрирания в наказателното поле на варненци, които не доведоха до нищо
63′ Удар Подаване в наказателното поле на Силва, но той е блокиран от Александър Александров
62′ Засада Подаване в коридор за Жоао Силва, ала португалецът е бил в засада
61′ Божилов отново притеснява “синята” отбрана в наказателното поле, Прохазка притича и изчисти в предни позиции
60′ Удар Добра атака на Черно море, Божилов получи на дузпата и продължи за Манолов, чийто изстрел обаче бе блокиран от Пинто
59′ Удар Бомба на Жоао Силва с десния крак – покрай вратата
58′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Божилов
58′ Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна за “моряците”, излиза Камазола
58′ Удар Спасяване на Пламен Илиев след удар с глава на Манолов
57′ Центриране Рамос центрира в пеналта на гостите, Сашо Александров чисти с глава
55′ Гол Гол за Левски! Страхотна контраатака, при която Йорданов напредна бързо по левия фланг и качи кълбото в пеналта на главата на непокрития Силва, който не сбърка за 3:0
51′ Гол Гол за Левски! Рамос проби страхотно през центъра и подаде елегантно за Мулдер в наказателното поле, холандецът копна топката над Пламен Колев и удвои аванса на своите
50′ Центриране Пинто центрира в пеналта на гостите, които се справят с положението
48′ Засада Подаване в предни позиции за Манолов, който е извършил нарушение срещу Пинто
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+5′ Край на мача Край на полувремето. Левски и Черно море се оттеглят на почивка при минимален аванс за “сините”
45+2′ Центриране Центриране на Пинто от фаул в пеналта на гостите, бранител на Черно море чисти напред
45′ 5 минути продължение на първата част
45′ Греда Дончо Атанасов елиминира красиво Мулдер с прехвърляне, напредна и шутира параболично с левия крак от лявата граница на наказателното поле, но кълбото срещна напречната греда и излезе в аут
44′ Миро Манолов премина през Ели, но французинът бе подсигурен от Димов, който изчисти в тъч
42′ Центриране Ново центриране на Рамо от десния фланг, отбраната на Черно море се справя със ситуацията
40′ Удар Сега Силва освободи пространство за Гаджев, който шутира от дистанция, ала вратарят на гостите отново спаси
39′ Удар Жоао Силва бе изведен на изгодна позиция, но Колев спасява
38′ Bнимание Манолов намери Бергонси пред наказателното поле, бразилецът стреля, но Пламен Илиев отново показа добър рефлекс и спаси
37′ Жълт картон Жълт картон за Бергонси
37′ Центриране Прохазка за Рамос на десния фланг, крилото центрира, но право в ръцете на Пламен Колев
36′ Темпото спадна в последните минути, домакините изпуснаха инициативата
34′ Контузия или получаване на медицинска помощ Миро Манолов получава медицинска помощ, няма да има проблем да продължи
32′ Засада Подаване за Рамос на дясното крило, ала той е бил в засада
31′ Bнимание Невероятен рефлекс на Пламе Илиев. Миро Манолов засече отблизо с глава центриране от корнер, но Тигъра с котешка пъргавина изби кълбото под гредата
29′ Центриране Центриране на Георги Илиев в пеналта на Левски от корнер, “синята” отбрана се справи със ситуацията
28′ Опит за извеждащ пас към Миро Манолов, който обаче бе изпреварен от Ели
25′ Засада Камазола намери Атанасов на левия фланг, ни крилото на “моряците” е в засада
24′ Центриране Пинто центрира в пеналта на гостите, Росен Колев чисти с глава
23′ Жълт картон Жълт картон за Камазола
22′ Центриране Центриране на Дончо Атанасов отляво, Мулдер изчисти в корнер, от който не произлезе нищо опасно
19′ Няколко поредни тъча на левия фланг на “моряците”, които отново не успяват да изнесат топката
17′ Левски продължава да е по-активен след гола, Черно море не може да излезе от половината си
14′ Bнимание Уникален пропуск на Силва в стил Христо Йовов. Йорданов напредна по левия фланг и центрира остро към малкия пеналт, където непокритият португалец засече в аут. Зад него двама играчи на Левски бяха свободни
11′ Гол Гол за Левски! Мулдер и Гаджев направиха страхотно двойно, българинът изведе холандеца в пеналта, а той с кинжален удар с десния крак разстреля Пламен Колев за 1:0
10′ До момента футбол на “Герена” няма заради травмите на Китанов и Де Карвальо
9′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Жоао Силва
9′ Смяна за състезател излизащ от игра Базил Де Карвальо също излиза
8′ Смяна за състезател влизащ в игра Той е заменен от Колев
8′ Смяна за състезател излизащ от игра Китанов е заменен принудително
5′ Контузия или получаване на медицинска помощ Играта е подновена, Де Карвальо и Китанов няма да могат да продължат
2′ Контузия или получаване на медицинска помощ Тежък сблъсък между Де Карвальо и Китанов при едно центриране в пеналта на Черно море, двамата получават медицинска помощ
1′ Начало на мача Начало на мача