Локомотив прегази Черноморец в снежната пелена на “Овча купел”

Локо (София) записа първа победа при Емил Велев след загубите от Мастер за купата (1:3) и от Литекс за първенство (0:2). Столичните „железничари” надиграха с 3:1 силния отбор на Черноморец в първа осминафинална среща от турнира за Купата на България, проведена на стадион „Славия”, където през второто полувреме се образува снежна покривка, която закри очертанията на терена и наложи използването на оранжева топка. Димитър Илиев откри резултата в 8-ата минута. Светослав Петров покачи в добавеното време на първата част. Черноморец върна един гол чрез Терзиев в 57-ата минута, но резервата Антонио Павлов върна преднината от два гола на „червено-черните” в 75-ата минута. След две по-малко от две седмици е реваншът в Бургас,novsport.com
Черноморец не познаваше вкуса на загубата от 15 септември, когато отстъпи в шампионатния мач в Монтана на едноименния отбор. Оттогава досега акулите се движеха във възходяща линия, като записаха осем победи и едно равенство. Но днес бургазлии не успяха да продължат серията си срещу амбицирания от Емил Велев Локомотив. Двата състава се срещнаха преди две седмици в столицата и тогава Черноморец взе категорична победа с 3:0, но днес получи три гола в своята врата, а успя да отбележи само един.

Двата отбора си размениха по едно положение преди Локомотив да открие резултата. В 8-ата минута Димитър Илиев се възползва от успоредно на голлинията подаване на Георги Христов и отблизо откри.
„Железничарите” можеха да удвоят своята преднина, но Стоян Колев изби ударите на Павел Петков и Георги Христов.
Локомотив играеше с по-голямо желание за победа, въпреки че си личеше, че Черноморец на този етап е по-обиграният отбор. Днес обаче бургазлии отстъпваха в мобилизацията си за победа. Във физическо отношение „акулите” също превъзхожда „железничарите”. Много по-бързи бяха синьо-белите, но тежкият хлъзгав терен преди почивката даваше предимство на домакините, които компенсираха всички свои недостатъци с огромното си желание.
Така в добавеното време на първата част Локо (Сф) вкара втори гол. Светослав Петров проби през центъра, подаде към Христов, който проби отляво, върна топката към дъгата на наказателното поле, където бе овладяна отново от Св. Петров. Той напредна между защитниците на Черноморец, надделя над тях с тяло и рязък дрибъл и  от точката на дузпата с премерен удар в долния десен ъгъл направи 2:0.
Черноморец все пак можеше да върне един гол преди почивката. Боли нанесе опасен удар под гредата, но Галев прояви рефлекс и спаси.
Старши треньорът на бургаския тим Димитър Димитров-Херо извърши две смени до началото на второто полувреме. Още през първото излезе Гаел Нулундулу, а на почивката в съблекалнята остана Лъчо Балтанов. На техните места съответно влязоха Дрянков и Цонков.
След подновяването на играта обаче заваля обилен сняг, който много бързо покри терена. Условията станаха тежки. По едно време не се виждаха очертанията на терена, а все още се играеше с бяла топка. Впоследствие на терена влезе оранжево кожено кълбо. То пък по-късно беше заменено от друго. Линиите станаха въображаеми, което затрудняваше реферите.
Преди това да стане обаче Черноморец намали изоставането си. Това стана в 57-ата минута, когато резервата Дрянков центрира в наказателното поле, където Терзиев сред купа от играчи засече топката в мрежата на Галев.
След това условията за футбол станаха тежки. Въпреки това Черноморец можеше дори да изравни. В 71-ата минута Дрянков излезе сам срещу Галев след извеждащ пас на Боли и стреля, но вратарят прояви фантастичен рефлекс и изби топката в ъглов удар.
Четири минути по-късно Локо вкара трети гол. 3-1 направи резервата Антонио Павлов. Той комбинира с Телкийски. Мечо тръгна отдясно, подаде в пеналта към Митко Илиев, който пусна успореден пас към нахлуващия Антонио Павлов, който с мощен удар до близката греда вдигна на крака зъзнещите зрители по трибуните.
В 84-ата минута резервата Йорданов стреля с глава, но вратарят на Локо Галев захлупи топката на самата голлинията.
В 87-ата минута след тъч на Паланков, топката попадна у Дрянков, който нанесе силен удар, топката рикошира в гърба на Мартин Димитров и застрашително полетя към горния десен ъгъл на вратата, но Галев прояви изумителен рефлекс и изби от сглобката в корнер.
В 91-ата минута Добре стреля с левия крак от свободен удар точно в сглобката, но Колев прояви невероятен рефлекс подобно на своя колега, избивайки.
В 92-ата минута Локомотив създаде нова опасна атака. Кристиян Добрев влезе в наказателното поле, подаде към Павлов, който стреля, топката срещна тяло на защитник в синьо-бяло, след това попадна в краката на Митко Илиев, който нанесе отново много силен удар и само безкрайният късмет не доведе до четвърти гол във вратата на Колев, като топката премина на сантиметри от вратата му.
Реваншът е на 15 декември, събота, от 13:00 ч на стадион „Лазур” в Бургас.

11. Добрев (к) Жълт картон
12. Телкийски Смяна за състезател излизащ от игра Контузия или получаване на медицинска помощ
Димитър Димитров

90+6′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90+5′ Удар Боли навлиза в пеналта, задържа топката в снега, след това стреля и топката премина покрай лявата греда
90+4′ Намери се нова оранжева топка
90+3′ Нова смяна на топката, защото тя или е спукана, или дефектна
90+2′ Bнимание … безкрайният късмет не доведе до четвърти гол. Топката премина на сантиметри от рамката
90+2′ Bнимание Нова атака за Локомотив. Чудесен пас към Кристиян Добре, отляво влезе в пеналта, подаде към Павлов, който стреля, топката срещна тяло на защитник в синьо-бяло, след това попадна в краката на Митко Илиев, който нанесе отново много силен удар и само бе
90+1′ Bнимание Страхотен удар с левия крак от свободен удар на Добрев точно в сглобката, но Колев прояви невероятен рефлекс и успя да избие
90′ 4 минути добавено време
90′ Манолов проби, беше пресрещнат и фаулиран от Дянков на въображаемата черта на наказателното поле
89′ Емил Велев вече прилича на снежен човек, но не мърда от тъчлинията
89′ Дянков чисти в тъч след изпълнението
88′ Центриране Павлов проби отляво, намери М. Димитров, който влизаше добре по дясната страна на атаката, центрира в пеналта за Митко Илиев, но топката среща тялото на защитник и излиза в корнер
87′ Bнимание След тъч на Паланков, топката попадна у Дрянков, който нансесе силен удар, топката рикошира в гърба на Мартин Димитров и застрашително полетя към горния десен ъгъл на вратата, но Галев прояви изумителен рефлекс и изби от сглобката в корнер
87′ Вече и тъчлиниите не се виждат. Съдиите трябва да проявяват голямо въображение, за да преценяват къде са очертанията
86′ Центриране Мартин Димитров центрира пред пеналта, Терзиев чисти с глава
86′ Удар Шут на Дрянков от свободен удар минава встрани от вратата
84′ Bнимание Преслав Йорданов стреля с глава, Галев успя да захлупи топката на самата голлиния
84′ Добрев играе самопожертвователно, чистейки в ъглов удар
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Александър Манолов влиза
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в състава на Телкийски. Мечо е заменен принудително
83′ Антонио Павлов преодоля трима, Терзиев обаче в стил Стенмарк се хлъзна и изчисти топката
83′ Терзиев центрира в пеналта, топката е избита и овладяна от Дрянков, който не можа да продължи атаката.
82′ Контузия или получаване на медицинска помощ Телкийски е получил някакво нараняване
80′ Павлов и Илиев взаимодействаха. В крайна сметка Фо-Поре чисти в тъч
80′ Бялото кожено кълбо е заменено с оранжево!
78′ Темпераментният Кокал снове из тъчлинията, въпреки силния снеговалеж
78′ Играта е подновена, направени са очертанията на наказателните полета
76′ Играта е временно спряна, за да се направят очертанията по терена. Четирима служители влязоха с метли и гребла. Един мете, друг гребе
75′ Гол 3:1 за Локо (София)! Павлов комбинира с Телкийски. Той тръгна отдясно, подаде в пеналта към Митко Илиев, който пусна успореден пас към нахлуващия Антонио Павлов, който с мощен удар до близката греда направи 3:1
74′ Дянков тръгна в атака, потърси Митко Илиев, но той се забави и му отнеха топката
73′ И топката вече трудно се забелязва
72′ Центриране Дрянков центрира от свободен удар пред наказателното поле, Бранеков чисти с глава в тъч
71′ Центриране Очертанията на терена на стадион “Славия” вече не се виждат
71′ Bнимание Внимание: Дрянков излезе сам срещу Галев след извеждащ пас на Боли и стреля, но вратарят прояви фантастичен рефлекс и изби топката в ъглов удар
70′ Центриране пред дъгата на наказателното поле на Черноморец, гостите чистят, топката попадна у Боли, но Бранеков изчисти
69′ Смяна за състезател излизащ от игра Павел Петков напуска
69′ Смяна за състезател влизащ в игра Антонио Павлов влиза за Локомотив
68′ Поради падналия сняг и бялата покривка условията са изключително трудни и за двата състава. В момента мачът на практика се доиграва поради трудните условия
67′ Смяна за състезател влизащ в игра Преслав Йорданов влиза
67′ Смяна за състезател излизащ от игра Трета смяна в състава на Черноморец. Мендес излиза
67′ Терзиев центрира към Боли в пеналта, Бранеков изчисти и пусна към Добрев, който е фаулиран от Дрянков
67′ Теренът вече изцяло е покрит със сняг
66′ Смяна за състезател влизащ в игра Велев влиза
66′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в Локо. Борносузов излиза
65′ Центриране Боли финтира Борносузов, подава вляво към Пламен Димов, който центрира в пеналта, но там се размина Боли с топката
62′ Снеговалежът се усили още повече
61′ Центриране Атака отляво на Фо-Поре беше спряна с цената на нарушение от страна на Телкийски. След изпълнението Борносузов чисти. Топката попадна в Дянков, който фаулира Митко Илиев. След центрирането Стоян Колев боксира
59′ Удар Шут на Телкийски по диагонала към близкия ляв ъгъл вътре в наказателното поле, Колев улови
58′ Започна да се образува лека снежна покривка
57′ Гол Черноморец намали – 1:2! Дрянков центрира в наказателното поле, Терзиев сред купа от играчи засече топката с крак в мрежата на Галев
57′ Добра атака на Мендес отляво завърши с нарушение на Мартин Димитров. Свободен удар на успоредната дясна черта на пеналта на Локомотив
56′ Много обилно заваля сняг
52′ Атака на Петков отляво завърши с нарушение срещу него от страна на Пламен Димов. Свободен удар за Локомотив до самата тъчлиния. Центрирана топка към Христов в предни позиции, добре игра Терзиев, който чисти с глава
50′ Центриране Игра предимно в центъра на терена. Нищо съществено за втората част. Дянков беше фаулиран в централния кръг от Христов, свободен удар за Черноморец. Боли не успя да овладее след изпълнението, Добрев чисти
46′ Удар Фо-Поре стреля от далечно разстояние, но топката излезе в аут
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Цонков влиза
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна в състава на Черноморец. Балтанов излиза
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+2′ Край на мача Край на първото полувреме!
45+1′ Bнимание Боли нанесе опасен удар под гредата, но Галев прояви рефлекс и спаси
45+1′ … на дузпата с премерен удар в долния десен ъгъл покачи
45+1′ Гол 2:0 за Локо (Сф)! Светослав Петров през центъра подаде към Христов, той проби отляво, върна топката към дъгата, където бе овладяна отново от Св. Петров, който напредна между защитниците на Черноморец, финтира ги с тяло и рязък дрибъл. От точката н
44′ Бранеков овладя, Мартин Димитров изчисти в корнер. След изпълнението обаче защитата на Локо изби, Телкийски овладя, спринтира между трима, влезе дълбоко в половината на Черноморец, комбинира с Борносузов, който обаче беше фаулира. Свободен удар за Ло
43′ Удар Боли овладя на чертата на пеналта, влезе вътре и от много малък ъгъл отдясно стреля до близката лява греда, но Галев прояви прекрасен рефлекс като плонжира и успя да улови топката
42′ Във физическо отношение Черноморец превъзхожда Локомотив. Много по-бързи са синьо-белите, но тежкият хлъзгав терен дава предимство на Локомотив, който компенсира всички свои недостатъци с огромното си желание
41′ Паланков извежда Боли на много добра позиция, но нападателят не успя да спринтира след паса, тъй като се хлъзна, и Галев избива
39′ Смяна за състезател влизащ в игра Дрянков влиза
39′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Черноморец. Нулундулу излиза
39′ Димов търси вдясно Филипов, който обаче се хлъзна
38′ Жълт картон Кристиян Добрев получава жълт картон за фаул срещу Боли там, където се срещат централната и тъчлинията
36′ Основната битка се води в средата на терена. Локомотив играе с по-голямо желание за победа, докато Черноморец си личи, че на този етап е по-обиграният отбор, но като че ли няма пределна мобилизация за победа
35′ Херо пък е изнесъл в предни позиции Нулундулу и зад него играе Боли
34′ Интересен ход на Кокала, който играе с двама тарани. Изнесен напред е Митко Илиев. Плътно зад него е Христов, но понякога и двамата играят на върха. Те са подпомагани по крилата от Петков и Телкийски
34′ Христов отне топката от Паланков, напредна през центъра, намери вляво Павел Петков, който влезе в пеналта, но вместо да върне към свободните Христов и Митко Илиев, изкара топката в аут
32′ Митко Илиев получи пас от Бранеков от дълбочина, напредна, пусна към Г. Христов на дъгата на наказателното поле, но нападателят загуби равновесие заради калта и изгуби топката
32′ Митко Илиев отнема топката от краката на Боли, тръгна в атака, но беше фаулиран. Свободен удар за Локомотив. Топката бе изпратена в предни позиции към Петков, но той се забави и не успя да овладее топката
32′ Зрителите вече са 200
31′ Атака за Черноморец отново отдясно. Добро двойно направиха Филипов и Терзиев. Последният стигна почти до аутлинията, но там добре играха футболистите на Локомотив и топката беше избита в тъч, почти до ъгловото флагче
30′ Центриране Атака за Черноморец чрез Терзиев, който изсипа топката в пеналта на Галев, търсейки Гаел, но стражът успя да улови топката от главата на нападателя
30′ На Овча купел вали слаб сняг, няма снежна покривка на терена. Покритието е влажно
23′ Bнимание Стоян Колев избива с крак шут на Георги Христов в наказателното поле
14′ Bнимание Стоян Колев избива удар в ъглов удар от въздуха на Павел Петров
8′ Гол 1:0 за Локо Сф! Димитър Илиев бележи отблизо след успоредно на голлинията подаване от страна на Георги Христов
5′ Bнимание Борносузов центрира, Христов отклони топката с глава, но не успя да порази вратата на Черноморец
2′ Удар Боли навлезе в пеналта и стреля по диагонала, но встрани от вратата
1′ Начало на мача Начало на мача!
0′ 150 зрители присъстват на мача в столичния кв. Овча купел