Хърватската зима не уплаши Станислав Тодоров

На стадион “Максимир” в Загреб домакинът Динамо и съименика му от Киев завършиха 1:1 в мач от група „А” на турнира Шампионска лига. Главен рефер при дебюта си в турнира е българинът Станислав Тодоров. Той прекъсна мача в 11-ата минута заради силен снеговалеж, но след около 15-ина минути реши двата отбора да го доиграят. В последните секунди на първата част гол за киевския гранд вкара Ярмоленко, но в 95-ата минута Кръстанович изравни след точно изпълнена дузпа,SPORT.BNT.BG

В 3-те мача между днешните съперници в евротурнирите до момента украинците винаги са били краен победител, но днес изгубиха 2 точки. Хърватският първенец е на последно място в Група “А” и напуска турнира само с 1 точка. Отборът от Загреб е единственият в настоящото издание на Шампионската лига, който има един вкаран гол в едва последния си мач в груповата фаза. Динамо (Киев) си осигури участие в Лига Европа, печелейки третото място в групата.