Неделев влезе от пейката и донесе трите точки на Ботев (ПД) във Велико Търново

Ботев (Пд) победи Етър с 2:1 на „Ивайло” в последния 15-и кръг на есенния полусезон в А група и остави великотърновци да зимуват на дъното в А група. Тодор Неделев влезе като резерва и вкара победния гол за „канарите” 5 минути преди края. Преди това Станислав Костов даде преднина на Ботев през първата част, но само 4 минути по-късно Артур Енрике си вкара автогол с глава,NOVSPORT.COM

Етър ще зимува на дъното с 8 точки и едва две победи от 15-те мача досега. Ботев пък завърши полусезона с успех и настигна ЦСКА на третата позиция преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Първата част премина на приливи и отливи за двата тима, но в по-голямата част от времето гостите от Ботев имаха преимущество.

В първите минути двата тима се нагаждаха към лошия терен на стадион „Ивайло”. Набързо Иршак и Тико Месина си изкараха по един жълт картон за груби нарушения, а Мариян Огнянов от пряк свободен удар стреля близо до страничния стълб.

Първата много спорна ситуация в мача доведе до голово положение за Ботев, пропиляно от Станислав Костов. Капитанът на Етър Николай Петров остана да лежи на тревата, играта продължи, Вандер Вийера изведе Костов сам срещу вратаря, но младият нападател се забави и Павле Велимирович лови кълбото. В тази ситуация домакините имаха претенции за засада, което доведе до бурни протести от щаба на домакините и по трибуните.

Малшансът застигна Четин Садула в 16-ата минута и той се контузи, а Сердат Даят пусна на негово място Милко Макенджиев.

Вратарят Велимирович подари топката на Иван Цветков, той пусна за Виейра, който сам срещу стража не успя да се разпише и топката бе избита в корнер. След корнера обаче Ботев поведе.

„Канарите” изпълниха късо ъгловия удар, Иван Цветков центрира удобно за Станислав Костов и той с глава намери близкия ъгъл за 0:1 в 18-ата минута.

След попадението Ботев заигра с повече увереност, но автогол във втори пореден мач ликвидира аванса на пловдивчани.

Само 4 минути след гола Етър спечели пряк свободен удар, Дормушали Саидходжа центрира, а в опита си да изчисти Артур Енрике с глава си отбеляза автогол за 1:1.

Това е втори пореден автогол за Ботев в А група след попадението, което си отбеляза Бобан Грънчаров при загубата с 0:1 от Лудогорец.
Ботев търсеше повече гола до почивката, за да поведе отново, но в 24-ата минута хубав удар на Йордан Христов облиза гредата и прелетя в аут.

Срещу силния вятър гостите не съумяваха да развиват атаките си и преди паузата стигнаха само до акробатичен удар на Виейра в края, който мина над целта.

През втората част Ботев потърси втори гол, а Етър повече изчакваше своя шанс на контра.

След час игра Феро се реши на първа промяна и включи Тодор Неделев на мястото на бразилеца Вандер Виейра.

Неделев трябваше веднага да се разпише в 62-ата минута, когато получи в наказателното поле, но някъде около точката на дузпата нацели напречната греда на „болярите”.

Неделев стреля слабо в ръцете на вратаря след това, а Феро хвърли всичко в атака, като пусна Петър Атанасов и Хабиб Бамого, изваждайки Мариян Огнянов и Йордан Христов.

Натискът на Ботев обаче се изразяваше в изсипани топки към наказателното поле, с които „виолетовите” намираха начин да се справят.

Пет минути преди края две от резервите на Феро комбинираха за заслужения победен гол. Неделев пак бе катализаторът за всичко хубаво в атака, тръгна на пробив, направи двойно подаване с Хабиб Бамого и младежкият национал сам простреля Павле Велимирович за 1:2, носейки трите точки на Ботев (Пд).

Ферарио Спасов

90+2′ Край на мача Край на мача! Етър – Ботев (Пд) 1:2!
90+1′ Жълт картон Жълт картон за Петър Атанасов.
90′ Две минути продължение на мача.
89′ Центриране Неделев дотави за Петър Атанасов, но той не нацели кълбото от страхотна позиция.
87′ Удар Разбъркване пред вратата на домакините, Петър Атанасов стреля в аут.
85′ Гол ГОООЛ ЗА БОТЕВ – 1:2!!! Неделев тръгна на пробив, направи двойно с Бамого и сам простреля вратаря за 1:2!!!
76′ Играта се пренесе изцяло пред вратата на Етър, а Ботев атакува с всички сили.
75′ Смяна за състезател излизащ от игра Напуска Мариян Огнянов.
75′ Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна за Ботев – Бамого ще играе до края.
74′ Удар Костов на удобна позиция, но от 10 метра шутира в аут.
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Хикмет влиза в игра.
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Пивати е заменен.
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Той заменя Йордан Христов.
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Петър Атанасов е вторият жокер на Ботев.
67′ Удар Неделев е на добра позиция, но изстрелът му е много слаб и не затруднява Велимирович.
64′ Два поредни корнера за пловдивчани, натискът на Ботев се засилва.
62′ Греда ГРЕДА ЗА БОТЕВ!!! Тодор Неделев получи на дузпата, но стреля в напречната греда!
61′ Bнимание Костов получи след голяма грешка на защитата на Етър, Цветков е абсолютно сам, но Костов сбърка паса към него.
60′ Смяна за състезател влизащ в игра На терена се появява Тодор Неделев.
60′ Смяна за състезател излизащ от игра Феро прави първа смяна – вади Вандер Виейра.
59′ Жълт картон Мариян Огнянов получава жълт картон!
56′ Удар Вратарят на Ботев улови удар на домакините от пряк свободен удар.
52′ Жълт картон Жълт картон за Стефан Станчев за симулация около централната линия.
52′ Пак Ботев играе по-атакуващо, Етър изчаква своя шанс.
48′ Центриране Корнер за Ботев, Огнянов центрира, гостите спечелиха опасен свободен удар след неговото изпълнение.
46′ Феновете на Ботев запалиха много жълти факли, което принуди съдията да спре за кратко двубоя.
46′ Начало на мача Реферът Николай Йорданов дава сигнал за начало на второто полувреме!
45+1′ Край на мача Край на първата част! Етър – Ботев (Пд) 1:1!
45′ Минута добавено време на първата част.
44′ Контузия или получаване на медицинска помощ Мариян Огнянов има нужда от помощ, изпитва болка в областта на гърдите, но ще доиграе полувремето, до чийто край остава много малко.
40′ Гостите от Пловдив остават по-активния отбор на терена, но не успяват да се преборят с вятъра и защитата на Етър.
38′ Удар Удар на Виейра от 24 метра, но топката лети в аут.
35′ Играта стана много бавна в последните минути и атаките на носят заплаха за двамата вратари.
33′ Центриране Корнер за Ботев, защитата на Етър се справя.
30′ Ботев натиска след изравнителния гол, но и атмосферните условия пречат на “канарите”, които са срещу посоката на вятъра.
28′ Йордан Христов падна в наказателното на Етър след сблъсък с бранител, но претенции за дузпа няма.
26′ Двете агитки заедно скандират “Българи, юнаци”
24′ Bнимание Силен изстрел на Йордан Христов от 24-5 метра облиза страничната греда на домакините!
22′ Автогол ГОООООЛ ЗА ЕТЪР – 1:1!!! Саидходжа центрира от фаул и Енрике си вкара автогол с глава в опит да изчисти!
21′ Публиката на Етър опъна плакат “Чист и свободен Етър”.
20′ Ботев играе с повече самочувствие след гола.
18′ Гол ГООООЛ ЗА БОТЕВ!!! Късо изпълнение на корнер, Иван Цветков намери Станислав Костов и той бележи с глава в близкия ъгъл за 0:1!!!
17′ Bнимание Велимирович сбърка и даде на Цветков, той пусна за Виейра, но бразилецът изпусна сам срещу стража – само корнер!
16′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза защитникът Милко Макенджиев.
16′ Смяна за състезател излизащ от игра Принудителна смяна за Етър – Четин Садула излиза.
15′ Нервен мач до момента, а и тежкият терен не позволява много бърза игра.
14′ Контузия или получаване на медицинска помощ Станислав Костов има нужда от медицинска помощ и за кратко е извън терена.
12′ Удар Иван Цветков стреля по земя, но бранител избива в странично хвърляне.
11′ Бурни протести на домакините. Николай Петров лежеше на земята при головата ситуация на Костов, а отделно от Етър имаха претенции и за засада!
10′ Bнимание КАКЪВ ПРОПУСК!! Станислав Костов беше изведен от Виейра, но сам срещу вратаря се забави и Велимирович се справи!
9′ Центриране Красен Трифонов остро центрира в наказателното поле на гостите, но Иван Цветков чисти с глава.
8′ Жълт картон Иршак наруши правилата срещу Пивати и също получава жълт картон.
7′ Центриране Удобен фаул за Етър, остро центриране, но Караславов и Грънчаров чистят с общи усилия.
5′ Ниските температури са се отразили лошо на терена на стадион “Ивайло”, но футболистите ще трябва да се нагодят към това.
3′ Удар Мариян Огнянов стреля директно от прекия свободен удар, праща в аут близо до лявата греда.
2′ Жълт картон Първи жълт картон за домакините! Тико Месина спря опасна атака на Виейра и е предупреден много рано.
1′ Начало на мача Начало на мача!
0′ Над 600 фенове на Етър по трибуните досега, с което публиката общо на стадиона е около 1000 души.
0′ 350 бултраси ще викат за Ботев на стадион “Ивайло”.