Лудогорец ще зимува на върха след рутинна победа над Монтана

Отборът на Лудогорец победи гостуващия Монтана с 3:0 в мач от 15-ия кръг на „А” група като по този начин се завърна на челната позиция в класирането, от която се бе смъкнал за кратко след победа на Левски в най-старото столично дерби,NOVSPRT.COM

Любомир Гулдан откри резултата в 33-ата минута, а в продължението на първата част Иван Стоянов удвои преднината на разградчани от дузпа, отсъдена за нарушение на Георги Пашов. Крайният резултат оформи Михаил Александров в 85-ата минута.
При тази ситуация гостите останаха с човек по-малко тъй като Милен Лахчев получи директен червен картон за оспорване на съдийско отсъждане и вероятна обида към Станислав Ставров.

Домакините имаха пълно преимущество на терена и не изпуснаха инициативата през всичките 90 минути. Въпреки многото кадрови проблеми в състава си обаче монтанчани се бранеха организирано и не оставяха никакви свободни пространства пред своя съперник.

Постепенно обръчът около вратата на гостите се затягаше, за да се стигне до 33-ата минута, когато след поредния корнер пред вратата на Цветковски топката стигна до Мирослав Иванов, който нанесе два последователни удара с левия крак. Стражът на Монтана отрази и двата му опита, но при добавката Любомир Гулдан не сбърка и изведе своя тим напред в резултата.

В края на първата част Витиня бе изведен отляво в накзателното поле на монтанчани, след което бе фаулиран от Георги Пашов и главният рефер не се поколеба да посочи бялата точка. Недоволен  от отсъждането Милен Лахчев си навлече гнева на съдията и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

Зад топката застана Иван Стоянов, който безпощадно я запрати в горния ляв ъгъл на вратата.

След почивката Лудогорец бе пълен господар и без да полага много усилия се впусна в постепенни атаки в търсене на трето попадение.

Станислав Генчев бе близо до това в 55-ата минута, но не успя да прехвърли отлично представилия се през първото полувреме Цветковски.

Резервата на Монтана Петър Петров пък можеше да отбележи почетно подание в 75-ата минута, когато със страховит удар от около 25 метра нацели дясната греда на вратата, пазена от Голубович, който нямаше никаква работа до този момент.

Пет минути преди изтичането на редовните 90 Михаил Александров оформи крайното 3:0 след като от непосредствена близост засече хубаво центриране на Бакалов отляво.

По този начин отборът на Лудогорец си върна лидерството в класирането и закрива футболната година на върха с актив от 38 точки. Тимът на Монтана пък остана на 12-а позиция с 12 пункта, но може да бъде задминат след утрешните мачове.

Атанас Джамбазки

90+3′ Край на срещата
90′ Три минути добавено време
88′ Кристиян Иванов го заменя
88′ Смяна в тима на Монтана. Йордан Георгиев напуска
85′ 3:0 за Лудогорец! Михаил Александров придава класическо изражение на резултата, след като от упор засече перфектно центриране на Бакалов отляво
82′ Шоко го заменя
82′ Последна смяна в отбора на Лудогорец. Витиня напуска
80′ Разочароващ удар на Бургзорг от двайсетина метра
76′ Иван Стоянов напуска
76′ Нова смяна в тима на Лудогорец. Димо Бакалов влиза на терена
74′ Страхотно изпълнение на Петър Петров, който с много силен удар от около 25 метра нацели дясната греда на вратата на Лудогорец! Това бе единственото положение за Монтана до момента
69′ Току що появилият се в игра Безяк получи страхотно центриране от корнер, но последва разочароващ опит за воле, който не застраши с нищо вратаря на Монтана
68′ На негово място в игра се появява Роман Безяк
68′ Смяна в състава на Лудогорец. Мирослав Иванов отстъпва мястото си на терена
63′ Далечен удар на Мирослав Иванов преминава над напречната греда на вратата на Монтана
62′ Без да се се напрягат домакините владеят изцяло инициативата и атакуват постепенно в търсене на трето попадение
56′ Спас Георгиев напуска терена
56′ Нова смяна в състава на Монтана. Петър Петров влиза в игра
55′ Станислав Генчев бе изведен сам срещу Цветковски и пробва да го прехвърли технично, но стражът на Монтана запази самообладание и не позволи да бъде преодолян
53′ Михаил Александров пробва далечен удар от воле, но прати топката доста неточно над вратата на Монтана
50′ След продължителна атака на разградчани топката достига до Бургзорг, който отправя удар от границата на пеналтерията, но топката преминава встрани от вратата
46′ Вместо него – Атанас Чепилов
46′ На почивката е извършена една смяна в състава на гостите. Владимир Мичев напуска терена
46′ Започнаха вторите 45 минути
45+1′ Край на първото полувреме
45+1′ Една минута добавено време на първата част
45+1′ Иван Стоянов е безпощаден от бялата точка, пращайки топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата
45′ Директен червен картон за Милен Лахчев за оспорване на съдийско отсъждане и вероятна обида към Станислав Ставров
44′ Дузпа за Лудогорец! След отлична атака по левия фланг Витиня бе изведен в наказателното поле, след което футболистът на Лудогорец бе повален на тревата от Георги Пашов!
42′ Мощен изстрел на Станислав Генчев от пряк свободен удар от около 35 метра, но топката попада право в ръцете на стража на Монтана
37′ Мирослав Иванов не успя да засече отблизо добро центриране на Кайсара, впоследствие топката бе изчистена от бранител на Монтана. Нов корнер за Лудогорец
33′ ГООООЛ за Лудогорец! След корнера Мирослав Иванов нанесе два последователни удара с левия крак, които бяха отразени от Цветковски, но при добавката Любомир Гулдан не сбърка! 1:0 за разградчани
32′ Обръчът около вратата на Монтана продължава да се затяга. Нов корнер за домакините
28′ Емил Гъргоров влезе на скорост отляво в наказателното поле, стигна почти до аутлинията, след което върна топката за Михаил Александров. Последва силен удар, след който обаче топката прелетя над вратата
25′ Въпреки многото кадрови проблеми в състава на гостите, монтанчани са много добре организирани в отбрана и не оставят свободни пространства пред своя съперник
20′ Все още липсват чистите положения в мача. Пореден корнер за домакините, Цветковски боксира
18′ Натискът на разградчани се засилва, но все още не дава резултат
14′ Нищо интересно след изпълнението на ъгловия удар
13′ Иван Стоянов бе изведен отляво в наказателното поле, след което отправи удар от малък ъгъл, но топката рикошира в тялото на бранител и излезе в корнер
10′ Сериозно превъзходство на разградчани в началните минути на срещата. Тимът на Монтана се е прибрал плътно в своята половина и почти не преминава централната линия
8′ Александров получи подаване в наказателното поле на Монтана, но Лахчев в последния момент изчисти топката в ъглов удар.
1′ Начало на срещата