Миньор опука слаб Берое на ледената пързалка в Перник

Отборът на Миньор постигна изключително ценна победа в борбата си за оцеляване, след като днес се наложи с 3:0 над тима на Берое. Срещата се игра на стадион “Миньор” и бе от програмата на последния 15-и кръг от есенния дял на родната “А” група. NOVSPORT.COM
Около 1000 зрители на стадион “Миньор” наблюдаваха нелош мач на фона на тежките условия, при които се игра срещата. Теренът бе почистен от падналия по-рано сняг, но минусовите температури бяха заледили зеления килим.
Мачът започна отлично за “чуковете”, които излязоха напред в резултата още в 5-та минута, когато Юруков центрира от корнер от лявата част на наказателното поле, Хаджиев се бе включил и с глава открива резултата.
След попадението гостите отговориха с удар от дистанция на Велев, който бе блокиран от Цветков. В 13-ата минута пък, перничани можеха да удвоят аванса си, след като Венци Иванов засече с глава центриране от фаул, ала кълбото премина на сантиметри над напречната греда.
Като цяло темпото бе високо, с оглед тежките атмосферни условия, като атаките се редяха и пред двете врати.
В 20-ата минута Тодор Христов центрира отдясно, Пейков боксира, кълбото попадна в Каядо, който шутира, ала вратарят на перничани спаси. В ответната атака пък, Венци Иванов засече с глава центриране на Юруков, но бранител на Берое чисти в предни позиции.
До края на полувремето “чуковете” изтърваха още 2 изгодни положения, като първо Брахими не успя да преодолее Скорчев, а в 40-ата минута стражът на заралии трябваше да спасява и изстрел на Юруков, след който Писаров не успя да уцели вратата.
През втората част “чуковете” отново започнаха ударно и в 49-ата минута Том центрира от ъглов удар отясно на вратата, Брахими се извиси над всички и с глава стреля, кълбото срещна напречната греда, тупна малкия пеналт и Зафиров изчисти.
Само 60 секунди по-късно обаче, Том центрира от ъглов удар, Брахими отклони с глава към Венци Василев, който също с глава удвоява аванса на своите.
Атаките на Миньор продължиха и след това попадение и в 64-ата минута Брахими проби добре по левия фланг, финтира Да Силва и Лоузейро, излезе сам срещу Скорчев, стреля към горния ляв ъгъл, ала стражът показа страхотен рефлекс и спаси.
Някъде тук темпото на игра поспадна, но въпреки това в 80-ата минута домакините съумяха да направят резултата класически в своя полза. Тогава Павлов намери отдясно Окечукво, Скорчев опита да пресече пътя му, но Окечукво го излъга и подаде за Брахими, който стреля, кълбото се чукна в крака на Да Силва и влезе в мрежата за 3:0.
Последната по-интересна ситуация дойде в 83-ата минута, когато една топка бе центрирана от дълбочина за Венци Василев който спринтира за кълбото, Скорчев излезе неразчетено и Да Силва опита да изчисти с глава, топката полетя към мрежата, но неравност на терена я отклони в корнер.
Нов гол обаче не падна и така Миньор победи Берое с 3:0.

12 Берое 15 4 2 9 19:29 -10 14
13 Миньор Пк 15 3 3 9 9:26 -17 12

Събития

90+1′ Край на мача Край на мача, Миньор победи Берое с 3:0
90′ 1 минута продължение на мача
86′ Удар Лоузейро шутира от дистанция, ала топката срещна тялото на Цветков и опасността премина
84′ Смяна за състезател влизащ в игра На терена влиза Владинов
84′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, излиза Брахими
83′ Bнимание Центрирана топка от дълбочина за Венци Василев, който спринтира за кълбото, Скорчев излезе неразчетено и Да Силва опита да изчисти с глава, топката полетя към мрежата, но неравност на терена я отклони в корнер
81′ След третото попадение част от публиката на Берое започна да напуска сектора за гости
80′ Гол Гол за Миньор! Павлов намери отдясно Окечукво, Скорчев опита да пресече пътя му, но Окечукво го излъга и подаде за Брахими, който стреля, кълбото се чукна в крака на Да Силва и влезе в мрежата за 3:0
79′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Окечукво
79′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за “чуковете”, излиза Писаров
78′ Центриране Центриране в пеналта на Миньор, Венци Иванов чисти с глава
76′ Удар Удар на влезлия току що Павлов, но Зафиров сложи тяло и изби
75′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Томислав Павлов
75′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна за Миньор, напуска Том
74′ Центриране Мартин центрира в наказателното поле на Миньор, но Юруков е пласиран добре и чисти
72′ Удар Еуженио изпълни фаула ниско по земята и кълбото срещна стената
71′ Велев подаде отляво за Динков, който влезе към наказателното и на границата бе фаулиран от Писаров
67′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Педро Еуженио
67′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна за гостите, излиза Тодор Христов
65′ Контузия или получаване на медицинска помощ Мартинс стреля с левия крак от фаул, топката срещна лицето на Венци Иванов, който получава медицинска помощ
64′ Удар Хубав пробив на Брахими по левия фланг, финтира Да Силва и Лоузейро, излезе сам срещу Скорчев, стреля към горния ляв ъгъл, ала стражът показа страхотен рефлекс и спаси
63′ Центриране Центриране на Хаджиев в наказателното поле на гостите, но топката бе твърде дълга и излезе в аут
61′ Центриране Горанов центрира за Андонов в пеналта на Миньор, където Цветков чисти в корнер
60′ Центриране Центриране в наказателното поле на Берое, където Мартин се е върна и избива с глава
57′ Юруков намери Брахими, който подаде за Венци Иванов на дузпата, който вместо да стреля върна назад към Илиян Илиев, който се подхлъзна и не успя да нанесе удар
56′ Удар Брахими открадна една топка на левия фланг и намери Том в центъра, бразилецът напредна и подаде за Писаров пред пеналта, крилото стреля, ала Скорчев улови
55′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Горанов
55′ Смяна за състезател излизащ от игра Другия сменен е Каядо
55′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място се появява Андонов
55′ Смяна за състезател излизащ от игра Двойна смяна за гостите, единия напускащ е Ливраменто
54′ Жълт картон Жълт картон за Илиян Илиев за фаул срещу Тодор Христов
53′ Венци Василев продължи с глава за Михов, който шутира, но Зафиров отново бе на място и изчисти
51′ След втория гол феновете на домакините запалиха традиционните си жълти димки и факли
50′ Гол Гол за Миньор! Том центрира от корнера, Брахими отклони с глава към Венци Василев, който също с глава удвоява аванса на своите
50′ Удар Нов удар на Брахими с глава, но Здравко Илиев чисти в корнер
49′ Греда Том центрира от ъглов удар отясно на вратата, Брахими се извиси над всички и с глава стреля, кълбото срещна напречната греда, тупна малкия пеналт и Зафиров изчисти
48′ Удар Удар от дистанция на Венци Иванов, Скорчев успява да улови
47′ Пробив на Том по дясното крило, но Динков чисти с шпагат
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+1′ Край на мача Край на полувремето, Миньор и Берое се оттеглят на почивка при минимален аванс за “чуковете” след гола на Хаджиев в 5-та минута
45′ 1 минута продължение на първата част
45′ Том бе изведен очи в очи със Скорчев, но вратарят на Берое се ориентира добре, излезе извън пределите на наказателното си поле и изчисти в тъч
45′ Центриране Центриране от корнер в наказателното на Миньор, където Венци Иванов чисти в нов корнер
44′ Въпреки много тежките условия за футбол, и двата отбора показват амбиция и желание за игра и използват всяка възможност за атака
43′ Центриране Центриране в пеналта на Берое, където Велев избива с глава
42′ Брахими получи на левия фланг и опита да изведе Велев, но бранител на Берое върна с шпагат към Скорчев
40′ Удар Венци Иванов намери с глава Юруков на добра позиция, той стреля, Скорчев изби, кълбото попадна в Писаров, който също шутира, но покрай вратата
38′ Удар Отбитата топка попадна в краката на Каядо, който шутира от дистанция, но Пейков се разтегна добре и спаси
38′ Центриране Центриране на Ливраменто от фаул, Василев и Михов изчистиха
36′ Центриране Центриране в наказателното поле на домакините, Хаджиев чисти с глава
34′ Центриране Хубав пробив на Каядо през центъра, намери на десния фланг Велев, който подаде за Лоузейро, той центрира, но Венци Василев изчисти
31′ Удар Илиян Илиев изведе от дълбочина Брахими по левия фланг, алжирецът напредна мощно и шутира, но кълбото профуча покрай дясната греда на Скорчев
29′ Венци Иванов свали с глава за Писаров, който му върна, но Иванов се подхлъзна и позволи на Зафиров да изчисти в предни позиции
28′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Михов за препречване
27′ Брахими намери Венци Василев в малкото вратарско поле, но той не можа да спре топката и притичалият Здравко Илиев изчисти в тъч
26′ Том напредна добре, но Лоузейро подложи крак и изби в корнер
25′ Нищо интересно в последните минути, играта се води в центъра на терена
21′ Удар Венци Иванов засече с глава центриране на Юруков, но бранител на Берое чисти в предни позиции
20′ Удар Тодор Христов центрира отдясно, Пейков боксира, кълбото попадна в Каядо, който шутира, ала вратарят на перничани спаси
19′ Скаути на ЦСКА наблюдават срещата на стадион “Миньор”. Стоян Йорданов и Аспарух Никодимов най-вероятно гледат за зимни попълнения
18′ Многоходова акция за “чуковете”, при която Том подаде за Писаров на десния фланг, крилото му върна пред наказателното поле, където бразилецът бе спънат на земята, играта ще продължи със съдийска топка
17′ Писаров елиминира трима и подаде за Юруков, който подаде за Том, ала Зафиров изчисти с шпагат
16′ Темпото в последните минути спадна
14′ Словесни престрелки между двете агитки с подчертано нецензурни словосъчетания
13′ Bнимание Венци Иванов засече с глава центриране от фаул, но кълбото прелетя на сантиметри над напречната греда
11′ Контузия или получаване на медицинска помощ Цветков получава медицинска помощ след удара на Велев, няма да има проблеми да продължи
10′ Удар Велев стреля към вратата на Миньор, но Цветков блокира с тяло
9′ Теренът на стадион “Миньор” е изчистен от снега, но въпреки това е позаледен, температурата е около -5 градуса
8′ Центриране Лоузейро центрира към Ливраменто, но Пейков го изпревари и улови
6′ Том намери Юруков в пеналта, той подаде за Брахими, ала алжирецът загуби равновесие и падна на тревата
5′ Гол Гол за Миньор! Юруков центрира от корнера от лявата част на наказателното поле, Хаджиев се бе включил и с глава открива резултата
4′ Удар Бомба на Том от дистанция, топката летеше под гредата, но Скорчев изчисти в корнер
4′ Дълъг пас на Юруков към Венци Василев, ала Да Силва избива
3′ Постепенна атака на Берое отляво, но Брахими изчисти
2′ Колоритни и шумни агитки на двата отбора
1′ Начало на мача Начало на мача
1′ Около 30 фенове на Берое на стадион “Миньор”