Локо (Пд) завърши полусезона с минимална победа

Локомотив (Пд) победи Пирин (ГД) с 1:0 в среща от последния есенен кръг на „А” група. Единственото попадение на подгизналия терен на „Лаута” вкара Рангел Абушев в 31-ата минута,NOVSPORT.COM
Теренът на „Лаута” беше изключително тежък, а на всичкото отгоре 10 минути преди началото на мача заваля дъжд, което спомогна за образуването на локви. По-добре на тези условия се ориентира Пирин (ГД) и в 9-ата минута Хазуров можеше да открие резултата, след като Господинов изпусна топката, но в крайна сметка поправи грешката си, плонжирайки навреме и отбивайки. На добавката пък Фиданин се подхлъзна.
Локомотив отговори със силен удар на Даниел Георгиев, който обаче премина високо над вратата на Абдиков.
На отсрещния фронт Петър Лазаров не успя да се отличи, след като последва примера на своя съперник.
Постепенно Локомотив пое инициативата. След няколко неуспешни центрирания в 31-ата минута топката бе засечена с глава от Рони Абушев, който направи безпомощен вратаря на гостите Абдиков.
Пирин претендираше за изравнителен гол в 38-ата минута, когато Господинов първо хвана топката при свободен удар на Марчев, но после я изпуснаха и няколко футболисти на неврокопчани вдигнаха ръце, смятайки, че кълбото е преминало голлинията. В крайна сметка стражът си го върна отново в обятията.
Така почивката дойде при 1:0 в полза на Локо Пд, а феновете на „Лаута” започнаха да скандират името на Мартин Камбуров.
10 минути след подновяването на играта пред Георги Стефанов се откри възможност да удвои аванса на домакините. Той излезе сам срещу вратаря, но локва му попречи да стреля. Нападателят комбинира с Маламов, който шутира над вратата.
Мачът постепенно заспа, а двата отбора си размениха по няколко удара. Пирин (ГД) пък все по-рядко минаваше центъра.
В добавеното 3-минутно продължение вратарят на гостите Абдиков влезе в наказателното поле на Локо (Пд) при изпълнение на свободен удар, но след центрирането Златински изчисти и мачът приключи с победа за „черно-белите” от Пловдив.

12 Берое 15 4 2 9 19:29 -10 14
13 Миньор Пк 15 3 3 9 9:26 -17 12

Тенчо Тенев

90+4′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90+3′ Центриране След центрирането от свободен удар Златински чисти
90+3′ Bнимание Абдиков е в наказателното поле на Локо Пд
90+3′ Последни усилия на неврокопчани да стигнат до равенството
90+2′ Усили се снеговалежът, теренът вече почти не се вижда
90′ 3 минути добавено време
88′ Смяна за състезател излизащ от игра Стефанов излиза бавно-бавно
88′ Смяна за състезател влизащ в игра Запрянов влиза
85′ През второто полувреме Пирин по-рядко минава центъра
81′ Заваля сняг на “Лаута”. Няма друга новина!
76′ Центриране Михайлов центрира в пеналтерията, но го прави прекалено дълго и нито един негов съотборник не успя да играе с топката
75′ Контузия или получаване на медицинска помощ Вратарят на Локо Господинов се нуждае от медицинска помощ
70′ Смяна за състезател излизащ от игра Драги Коцев излиза
70′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна и в състава на Пирин. Шишков влиза
69′ Удар Драги Коцев центрира много добре, но Петров не успя да улучи вратата на Локомотив
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Голмайсторът Абушев е заменен
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Серафим Михайлов влиза
62′ Удар Д. Георгиев стреля от 40 метра, вратарят на Пирин лови без проблеми
57′ Удар Крайно неточен шут на Драги Коцев
56′ Смяна за състезател влизащ в игра Петров влиза
56′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна в състава на Пирин. Панайотов излиза
55′ Bнимание Стефанов излезе сам срещу вратаря, но една локва го спря, което забави атаката. Стефанов подаде към Маламов, който стреля над вратата
53′ Локомотив владее инициативата, но е трудно в тежкия терен смърфовете да пробият сгъстената защита на Пирин
52′ Центриране Възможност за Стефанов, който овладя с крак при центриране, но точно преди да стреля защитниците на Пирин избиха
49′ Жълт картон Лапантов получава жълт картон
48′ Добър пас към Хазуров, който обаче е изпреварен от Господинов
47′ Жълт картон Петър Лазаров получава жълт картон
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Станков излиза
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Смяна в състава на Локо. Дюлгеров влиза
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45′ Край на мача Край на първото полувреме!
44′ Феновете на Локо Пд скандираха името на Мартин Камбуров
43′ Кавдански търси в предни позиции Стефанов, но го прави неточно и топката излиза в аут
43′ Локо Пд владее повече топката, но лошият терен пречи и на двата отбора
40′ Жълт картон Жълт картон за Маламов
38′ Bнимание Удар на Марчев от свободен удар, вратарят първо хвана топката, но после я изпусна. Гостите претендират, че кълбото е преминало голлинията, но съдията остана безмълвен
36′ Жълт картон Панайотов получава жълт картон
35′ Центриране Центриране в полето на Локо. Размина се с топката Марчев, който се опита да стреля с глава
35′ Атанасов задържа с ръка откъсващ се нападател и фаул за Пирин. Ще има центриране в пеналтерията
33′ Удар Шут от далеч на Маламов по земя, топката излиза далеч от вратата в аут
32′ Спря валежът, но теренът е подгизнал. Духа студен вятър
31′ Гол Локо открива резултата. След центриране от свободен удар Рони Абушев с глава матира вратаря на гостите
28′ Локо опита да прави бърза контра, но топката беше прекалено дълга за Георги Стефанов
28′ Центриране Златински центрира, Гуцев не успява да изчисти добре, но за негово щастие няма футболист в черно-бяло, който да овладее
27′ Златински опита да центрира, но Лазаров подлага крак и чисти в тъч
26′ Кавдански действа сигурно и чисти в тъч. Пиргов хвърли, Лапантов опита да се пребори с двама и прави нарушение
25′ Нарушение на Васил Панайотов в централния кръг срещу Даниел Георгиев
24′ Георги Стефанов беше сам срещу четирима от Пирин, но не успя да се пребори с тях. За това спомогна и калният терен
24′ Лапантов успя да спечели топката, но Ковчев изчисти в тъч
23′ По-добре на тежкия терен стоят гостите от Гоце Делчев
18′ Удар Петър Лазаров стреля силно, но високо над вратата
17′ Току-що заваля суграшица над Лаута
15′ Удар Много силен удар на Георгиев, но над вратата на Абдиков
14′ Абдиков още не е играл с топката от началото на мача
14′ Д. Георгиев беше в пеналтерията на гостите, но си поведе топката силно и гостите изчистиха
9′ Bнимание Внимание: Господинов изпусна топката, Хазуров можеше да отбележи, но ударът му бе слаб и вратарят на домакините успя да отбие, а на добавката Фиданин се подхлъзна и провали възможността
5′ Засада Маламов е в засада
5′ Златински се опита да намери Д.Георгиев, но топката се спря в гьола
5′ Хазуров е сам пред наказателното поле, топката стигна до Марчев, но той не успя да отправи качествен удар и Данчо Господинов владее и дава началото на атака на Локо Пд
4′ Абушев се опитва да играе технично, но не успя да намери Станков
1′ Начало на мача Начало на мача!
0′ Не повече от 500 зрители са дошли на Лаута. Агитката от Гоце Делчев наброява 20-30 души. Заваля дъжд.