Ботев (Враца) излезе от зоната на изпадащите

Ботев (Враца) излезе от зоната на изпадащите след победа 1:0, постигната в края на двубоя срещу Черно море от последния есенен кръг на „А” група. Илия Илиев разстреля Колев отблизо в 86-ата минута и донесе ценните три точки за тима на Тони Здравков,NOVSPORT.COM
Времето във Враца беше студено, но въпреки това теренът беше на сравнително добро ниво.
В 1-ата минута Дончо Атанасов проби отдясно, центрира от аутлинията за Миро Манолов, който стреля, но трима защитници му попречиха да го направи добре и топката напусна очертанията на терена в аут.
В 3-ата минута Андрей Атанасов получи жълт картон за симулация в наказателното поле на гостите.
До 37-ата минута двата отбора не успяха да създадат нито едно чисто голово положение. Тогава Дарко Савич изпусна Миро Манолов, който изскочи сам срещу вратаря и комбинира с Дончо Атанасов, който само трябваше да вкара в опразнената врата. Но крилото не намери целта.
След подновяването на играта домакините имаха нови претенции за дузпа. След центриране от свободен удар се получи меле в наказателното поле, където играч на Черно море сякаш игра с ръка, но реферът Никола Попов от София беше прекалено близо и прецени, че няма основания, за да посочи 11-метров наказателен удар.

Обрачът около вратата на Черно море започна да се затяха. В 49-ата минута Варела стреля анемично вместо да подаде и вратарят Колев улови.

В 65-ата минута отново стражът на моряците изби удар под гредата на Асен Георгиев от вратарското поле.
Така се стигна до 86-ата минута, когато Андрей Атанасов успя да се пребори най-после с пазача си Росен Колев. Футболистът на Ботев навлезе в наказателното поле и от аутлинията пусна към Илия Илиев във вратарското поле. Опитният капитан на врачани отправи много силен удар, който изпари пръстите на Пламен Колев и влетя в мрежата му.
В добавеното време Асен Георгиев едва не си отбеляза автогол, но за негово щастие топката излезе в корнер, а Ботев спечели важни три точки и ще зимува на 11-ото място в класирането с 15 точки. Черно море е 10-ти с точка повече.

12 Берое 15 4 2 9 19:29 -10 14
13 Миньор Пк 15 3 3 9 9:26 -17 12

Адалберт Зафиров

90+3′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА!
90+2′ Bнимание Асен Георгиев едва не си отбеляза автогол, но за негово щастие изкара топката в ъглов удар
90+2′ Живко Атанасов блъска с ръце Андрей Атанасов
90′ 3 минути добавено време
89′ Смяна за състезател излизащ от игра Христов излиза
89′ Смяна за състезател влизащ в игра Николов влиза
88′ Смяна за състезател излизащ от игра Илия Илиев излиза
88′ Смяна за състезател влизащ в игра Василев влиза
87′ Смяна за състезател излизащ от игра Росен Колев излиза със скъсана фланелка
87′ Смяна за състезател влизащ в игра Попов влиза
86′ Гол 1:0 за Ботев! Савич пробва да прати силна топка към Андрей Атанасов, който се пребори с Росен Колев. Атанасов навлезе в пеналтерията, стигна до аутлинията, пусна към вратарското поле, откъдето Илиев стреля силно и реализира!
84′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Ботев Враца
83′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Черно море
75′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Черно море. Това е Бергонси
69′ Смяна за състезател влизащ в игра Симеонов влиза
69′ Смяна за състезател излизащ от игра Капитанов излиза
65′ Bнимание Колев избива удар под гредата с глава на Асен Георгиев от вратарското поле
65′ Центриране Ботев Враца изпълни два поредни безрезултатни ъглови удара. Корнерите вече са 4:3 за врачани
64′ Смяна за състезател излизащ от игра Романов излиза
64′ Смяна за състезател влизащ в игра Якимов влиза
56′ Жълт картон Футболист на Ботев получава жълт картон. Това е Христов
49′ Удар Варела бе изведен в коридор, но вместо да напредне в пеналта, той стреля от чертата анемично и Колев улови
46′ Bнимание Нови претенции на домакините за неотсъдена дузпа. Врачани центрираха от свободен удар, получи се меле, след като Асен Георгиев овладя, футболист на Черно море игра с ръка, но реферът бе близо и прецени, че няма основания за дузпа
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+1′ Край на мача Край на първото полувреме! Често се оказваше медицинска помощ през тази първа част
45′ 1 минута добавено време
40′ Защитниците на Черно море чистят панически
39′ Романов прави опит да центрира, но крак подлага Живко Атанасов
38′ Варела затруднява защитата на Черно море, но пасът му куца
37′ Bнимание Невероятен пропуск на Черно море! Дарко Савич изпусна Манолов, който излезе сам срещу вратаря. Мишо Иванов излезе да скъси ъгъла, но нападателят комбинира с Дончо Атанасов, който на празна врата стреля в аут!
30′ Без чисти положения пред двете врати до момента, с изключение на това в 1-ата минута
29′ Играчите на Ботев играят по-добре и имат повече желание за трите точки
21′ До момента корнерите са 3 за Черно море срещу 0 за Ботев Враца
17′ Центриране Втори ъглов удар изпълниха моряците, но и той бе безрезултатен
16′ Теренът е в отлично състояние
15′ Удар Капитанов стреля, но топката излезе в аут
11′ Жълт картон Нов жълт картон за футболист на Черно море. Това е Камазола
10′ Удар Анемичен удар на Романов минава над напречната греда
10′ Центриране Черно море изпълни първи ъглов удар в мача, но защитата на домакините се справя
9′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Черно море. Това е Веселин Димитров
3′ Жълт картон Андрей Атанасов получава жълт картон за симулация в наказателното поле
1′ Bнимание Внимание: Дончо Атанасов проби отдясно, центрира от аутлинията, Миро Манолов можеше да стреля, но трима защитници му попречиха да го направи добре и топката напуска очертанията на терена в аут
1′ Начало на мача Начало на мача във Враца!