Владимир Илиев шести в спринта за Световната купа в Словения

Владимир Илиев завърши на шесто място в спринта на 10 километра от световната купа на биатлон в Словения, с което записа най-добро постижение в своята кариера,SPORTNI.BG

25-годишният българин преодоля дистанцията с време 25:09.9 минути и не допусна нито една грешка в стрелбата.

В състезанието се включиха и други трима българи, като най-добре класиран беше Красимир Анев с 55-о място при време 26:46.2 минути и три грешки в мишените. Михаил Клечеров и Мирослав Кенанов останаха на 75 и 77 място.

Словенецът Яков Фак спечели спринта от домашното си състезание, след като финишира с време 24:41.7 минути и изпревари Илиев с 28.2 секунди.

На второ място, с време 24:42.5 минути и една грешка в стрелбата, остана норвежецът Емил Хегле Свендсен, който в предните две състезания не успя да завърши на подиума на родна почва. Трети пък беше французинът Мартен Фуркад с постижение 24:47.8 минути и нито една сгрешена мишена.

В петък в Словения ще бъдат проведени и състезанията при жените. Третият етап от световната купа, който е и последен преди празниците, е насрочен за неделя.