Локо (Сф) удържа Черноморец и е на четвъртфинал, извеждат Кокала с полиция

Локомотив (Сф) се класира на четвъртфиналите в турнира за Купата на България след минимална загуба 0:1 от Черноморец в реванша на „Лазур”. „Железничарите” бяха спечелили първия мач преди близо две седмици с 3:1 и сега успяха да удържат преднината си. Единственият гол в двубоя, посетен от около 500 зрители, вкара Яник Боли в 12-ата минута. Бургазлии имаха цели 78 минути за второ попадение, което щеше да ги прати в следващата фаза, но като че ли и съдията Станислав Тодоров им попречи. Той не отсъди дузпа в края на първата част, когато изглеждаше, че Уатара е съборен в наказателното поле. В добавеното време на мача втори жълт картон получи капитанът на гостите Кристиян Добрев. Това пък вбеси наставникът на “червено-черните” Емил Велев, който нахлу на терена и трябваше да бъде извеждан с полиция от него,NOVSPORT.COM
Черноморец се хвърли в атака от самото начало. Още в 3-ата минута Яник Боли излезе сам срещу вратаря Галев, който обаче успя да избие.
Локо (Сф) отвърна на отправеното предизвикателство. В 5-ата минута шут Борносузов от 30 метра беше спасен от вратаря Колев. В 7-ата минута и Светослав Петров опита да затрудни национала, но не улучи пазената от него врата, шутирайки над напречната греда.
В 12-ата минута Черноморец откри резултата. Яник Боли открадна топката от бранител на Черноморец и, останал сам срещу вратаря, не сбърка за 1:0.
Акулите можеха бързо да наваксат изоставането си от 1:3 след първия мач, но Венци Христов на няколко пъти не успя да реализира от добри ситуации пред вратата на Галев.
Ролите се размениха. Локо (Сф) отправи няколко удара, но те бяха спасен от вратаря Колев.
В 43-ата минута пък изглеждаше, че Уатара е съборен в наказателното поле на Локомотив, но рефер №1 на 2012 г. Станислав Тодоров не даде дузпа за бургазлии и изкара извън нерви треньора им Димитър Димитров-Херо. Наставникът изрази бурни претенции към арбитъра с последния сигнал за първата част.

През втората част имаше повече грубости, отколкото футбол. За това говорят 8-те жълти картони, дадени след почивката за играчи и на двата състава.
Иначе в 53-ата минута Борносузов опита да изненада Колев от дистанция, но стражът отново беше на мястото си.
В 76-ата минута пък Даниел Младенов стреля от десетина метра, но твърде слабо и Галев улови. Три минути по-късно отново крилото стреля, този път далеч по-силно, но не намери целта.
В добавеното време втори жълт картон получи капитанът на гостите Кристиян Добрев. Решението на Станислав Тодоров вбеси Емил Велев, който репликира рефера, като дори нахлу на терена, за да се кара с вратаря на домакините Колев. Това наложи двама полицаи да изведат Кокала от игралното поле.
Така Локо (Сф) удържа Черноморец и очаква съперника си за четвъртфиналите.

Емил Велев

90+5′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА! ЛОКО (СОФИЯ) ПРОДЪЛЖАВА НАПРЕД В ТУРНИРА!
90+5′ Втори жълт картон и съответно червен Червен картон за футболист на Локо София. Това е капитанът Добрев, който получава втори жълт картон
90+4′ Кокала е изведен с полиция на трибуните
90+4′ Удар Шут на Дани Младенов в аут
90+1′ Удар Шут на гостите от София минава встрани от вратата на Колев
90′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Черноморец. Това е Цонков
86′ Смяна за състезател влизащ в игра Павлов влиза
86′ Смяна за състезател излизащ от игра Георги Христов излиза
85′ Смяна за състезател влизащ в игра Ангелов влиза
85′ Смяна за състезател излизащ от игра Уатара излиза
85′ Удар Ударите към вратите са 12 срещу 6 за Черноморец; точните – 4 срещу 3 за Черноморец. Последният шут бе на Дани Младенов, който обаче не уцелва вратата
84′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Локо (Сф). Това е Борносузов
82′ Смяна за състезател влизащ в игра Балтанов влиза
82′ Смяна за състезател излизащ от игра Венци Христов излиза
80′ Смяна за състезател влизащ в игра Велев влиза
80′ Смяна за състезател излизащ от игра Телкийски излиза
72′ Ако Черноморец успее да вкара втори гол и мачът завърши 2:0, то ще продължи напред, тъй като вкара гол на чужд терен в първия мач, завършил със загуба за акулите с 1:3
71′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Локо (Сф). Това е Добрев
68′ Вече има равенство в точните удари – 3 срещу 3
65′ Смяна за състезател излизащ от игра Румен Трифонов излиза
65′ Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна в състава на Черноморец. Преслав Йорданов влиза в игра
62′ Жълт картон Нов жълт картон за футболист на Черноморец. Това е Паланков
60′ Жълт картон Жълт картон и за футболист на Локо (Сф). Той е за резервата Даниел Гаджев
60′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Черноморец. Това е Румен Трифонов
56′ Центриране Локо (Сф) изпълни 4-ти безрезултатен корнер. Ъгловите удари са 4 за гостите срещу 3 за домакините
55′ Ударите са 10 за Черноморец срещу 4 за Локо Сф. Гостите обаче са били по-точни до момента: 3 срещу 2 шута във вратата
52′ Жълт картон Втори футболист на Черноморец получава жълт картон. Това е капитанът Траян Дянков
50′ Удар Неточен шут на гостите извън рамките на вратата на Черноморец
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Излиза Димитър Илиев
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Първа смяна в състава на Локо (Сф). Влиза Даниел Гаджев
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
45+2′ Край на мача Край на първото полувреме!
45+1′ Жълт картон Футболист на Локо (Сф) получава жълт картон. Това е Димитров
44′ Греда Дянков цели гредата на вратата на Локо (Сф)
44′ Ъгловите удари вече са 3 срещу 3
43′ Удар Черноморец атакува опасно, гостите от София чистят в ъглов удар, след изпълнението топката излиза извън очертанията на терена. Галев изпълнява аут
39′ Жълт картон Жълт картон за футболист на Черноморец. Това е Димов
36′ Центриране Трети безрезултатен корнер изпълниха гостите от София
30′ Центриране Локо (Сф) изпълни втори ъглов удар в мача, защитата на Черноморец се справя. Корнерите вече са 2 срещу 2
16′ От началото на срещата Черноморец изпълни 2 ъглови удара срещу 1 за Локо Сф
15′ Удар Шут на Венци Христов (Черноморец) минава покрай вратата на Локомотив
14′ Около 500 са зрителите на “Лазур”. Условията за футбол са добри
12′ Гол Гол – 1:0 за Черноморец! Боли открива резултата на стадион “Лазур”! Той открадна топката от защитник на гостите, излезе сам срещу вратаря и отбеляза
10′ Удар Локо (Сф) изпълнява удар от вратата след неточен шут от страна на домакините
8′ Удар Шут на Св. Петров (Локомотив) от дистанция минава над напречната греда
7′ Центриране Черноморец изпълни първи ъглов удар в мача, който бе безрезултатен
6′ Удар Силен шут на Борносузов от дистанция е спасен от Колев
4′ Bнимание Боли излиза сам срещу Галев, но вратарят блокира опита на нападателя да открие резултта
2′ От футболистите на Черноморец, които бяха задържани в четвъртък и освободени в петък, от първата минута започнаха: Трифонов, Димов, Младенов и Терзиев
1′ Начало на мача Начало на мача!