Миньор надви Банско в реванша и се класира за четвъртфиналите

Отборът на Миньор победи Банско с 2:1 във втория мач между двата тима от 1/8-финалите на турнира за Купата на България и по този начин се класира за четвъртфиналната фаза. Първата среща между двата тима завърши наравно – 1:1, а след победата с 2:1 в днешния двубой, игран на стадион “Миньор” в Перник, „чуковете” продължават на четвъртфиналите, отстранявайки Банско с общ резултат 3:2 от двата мача..NOVSPORT.COM

Миньор успя да поведе в 10-ата минута, когато Давид Стоянов напредна по десния фланг, центрира и от десет метра с глава Фарес Брахими забоде кълбото в десния горен ъгъл на вратата на Банско.

Гостите обаче успяха да отвърнат на удара до края на първата част – в 30-ата минута капитанът на Миньор – Ивайло Цветков, изчисти неориентирано една топка в наказателното поле, тя попадна на крака на Петър Тончев и той с удар от въздуха я прати покрай вратаря на Миньор за 1:1. Такъв бе резултатът и на почивката на двубоя.

Домакините започнаха доста активно през второто полувреме и успяха отново да поведат в резултата в 51-ата минута, когато Александър Александров центрира отлично от ъглов удар, а Камен Хаджиев се извиси над всички и и с глава забоде топката в горния десен ъгъл на вратата за 2:1.

В 65-ата минута „чуковете” имаха нова отлична възможност за отбелязване на гол, след като Брахими намери Томислав Павлов, който стреля много хубаво, но кълбото не попадна в очертанията на вратата.

Банско не се предаде и се опита да достигне до изравнителен гол, като в 67-ата минута два пропуска направо влезлият в игра през второто полувреме Сергей Георгиев.

Двата тима не успяха да си отбележат нови голове до края на срещата и по този начин Миньор надделя над Банско с 2:1. Така „чуковете” се класираха за четвъртфиналите.

Събития

90′ Край на мача Край на мача. Миньор печели срещу Банско с 2:1 и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България.
90′ Миньор продължава да води срещу Банско с 2:1.
90′ Смяна за състезател влизащ в игра Йорданов се появява на терена.
90′ Смяна за състезател излизащ от игра Брахими излиза от игра.
89′ Смяна за състезател влизащ в игра Кьосов влиза в игра.
89′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Банско. Спирлиев напуска.
87′ Центриране Брахими центрира отлично към Александров, който не успя да нанесе удар с глава, а стреля с рамо и вратарят улови топката.
86′ Смяна за състезател влизащ в игра Николай Иванов се появява в игра.
86′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Банско. Калоян Стоянов излиза.
86′ Наближава краят на редовното време. Миньор продължава да води на Банско с 2:1.
83′ Центриране Хубаво центриране на Александров, Спирлиев с добра намеса чисти в тъч.
82′ Играта е подновена.
81′ Контузия или получаване на медицинска помощ Играта е спряна, за да бъде оказана медицинска помощ на Йордан Лечов от състава на Банско.
81′ Удар Брахими стреля силно с десния крак към вратата, но вратарят Ганев успя да избие топката.
75′ Започва да тече последният четвърт час от редовното време. Миньор води на Банско с 2:1.
70′ Силни последни минути за Банско, гостите се опитват да достигнат до изравнителен гол.
68′ Смяна за състезател влизащ в игра Венци Иванов влиза в игра.
68′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна за Миньор. Окечукво напуска.
67′ Жълт картон Жълт картон за Николай Банков за игра с ръка извън наказателното поле.
67′ Удар Сергей Георгиев излезе сам срещу Банков, който боксира топката и тя излезе извън наказателното поле, но Георгиев отново получи възможност да стреля, след което кълбото срещна тялото на Банков, който бе извън полето. Реферът даде фаул за Банско.
67′ Благой Наков стреля към вратата на Миньор, но Михов успя да изчисти.
65′ Смяна за състезател влизащ в игра Георгиев се появява на негово място.
65′ Смяна за състезател излизащ от игра Руслан Иванов излиза за Банско.
65′ Удар Брахими намери Томислав Павлов, който стреля много хубаво, но кълбото не попадна в очертанията на вратата.
60′ Центриране Александров центрира към Брахими в наказателното поле, но Слаев с отлична намеса изчисти и предотврати опасността.
58′ Грубо нарушение на Попев срещу Брахими. Главният съдия привика играча на Банско, но не му показа картон.
55′ Удар Петър Тончев намери Бенгюзов, който стреля, но доста слабо и кълбото излезе в аут.
54′ Силно начало на второто полувреме за Миньор. Освен че успяха отново да поведат в резултата, домакините продължават да са по-активният тим на терена.
51′ Гол ГОООЛ! Миньор повежда с 2:1. Александър Александров центрира отлично от ъглов удар, а Камен Хаджиев се извиси над всички и и с глава забоде топката в горния десен ъгъл на вратата за 2:1.
50′ Удар По-активни начални минути на втората част за Миньор. Брахими засече с глава центриране от корнер, но кълбото срещна главата на Слаев и излезе в нов ъглов удар.
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Александър Александров е влязъл на мястото на Николай Владинов.
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Има извършена смяна в състава на Миньор на почивката. Николай Владинов е напуснал.
46′ Начало на второто полувреме!
45′ Край на първата част. След 45 минути игра Миньор и Банско се оттеглят на почивка при резултат 1:1.
44′ След центриране на Руслан Иванов отдясно, Веселин Бенгюзов засече на близката греда, но топката премина на сантиметри от лявата греда.
34′ Удар Диагонален изстрел на Благой Наков затрудни Банков, който все пак успя да избие в корнер.
33′ Удар Хубав удар на Томислав Павлов от 20 метра, топката преминава над вратата.
30′ Гол ГОООЛ! Банско изравнява – 1:1! Капитанът на Миньор – Ивайло Цветков, изчисти неориентирано една топка в наказателното поле, тя попадна на крака на Петър Тончев и той с удар от въздуха я прати покрай вратаря на Миньор за 1:1.
23′ В средата на първото полувреме Миньор все още има аванс от един гол срещу Банско.
17′ Центриране Томислав Павлов изпълни фаул в полза на Миньор, но след опита му за центриране, топката попадна право в ръцете на вратаря на гостите – Веселин Ганев.
15′ Четвърт час игра от началото на двубоя. Миньор продължава да има минимална преднина от един гол срещу Банско.
10′ Гол ГОООЛ! 1:0 за Миньор. Давид Стоянов напредна по десния фланг, центрира и от десет метра с глава Фарес Брахими забоде кълбото в десния горен ъгъл на вратата на Банско.
5′ Спокойни начални минути без интересни ситуации пред двете врати.
1′ Миньор е без капитана си Венци Василев, Том и Искрен Писаров.
1′ Начало на мача Начало на мача между отборите на Миньор (Перник) и Банско!