Черно море би слаб Левски в реванша, но отпадна от Купата на България

Отборът на Левски очаквано се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, въпреки че днес загуби реванша срещу Черно море с 0:1. Мачът се игра на стадион “Тича”, а първата среща на “Георги Аспарухов” завърши с разгром с 4:0 в полза на столичани и така те с общ резултат 4:1 продължават в следващата фаза,NOVSPORT.COM
Като цяло срещата не бе особено атрактивна, с оглед лошото състояние, в което се намираше тревното покритие на “Тича”. Все пак “моряците” имаха значително повече шансове от “сините” за отбелязване на гол, като дори удариха и греда в самото начало.
Левски завърши мача и с 10 човека, след като в 69-ата минута Даниел Димов напусна преждевременно терена заради втори жълт картон. Малко след това и наставникът на “сините” Илиан Илиев бе изгонен от резервната скамейка за реплика към рефера Табаков.
Любопитното в случая е, че и двамата са юноши именно на Черно море.
Двубоят започна с отлична възможност за домакините, след като още в 3-та минута Дончо Атанасов шутира силно от малък, принуждавайки Пламен Илиев да избива топката в гредата.
Като цяло “моряците” бяха по-активният тим, докато старши треньорът на Левски Илиан Илиев бе избрал по-прибрана тактика, с оглед факта, че бе дал и почивка на голяма част от титулярите си, сред които Рамос, Станислав Ангелов, Мулдер, Гаджев, Силва и Де Карвальо.

Положенията пред Пламен Илиев обаче идваха по-скоро след удари от дистанция, отколкото след някакви бързи комбианции. В 10-ата минута Дончо Атанасов също опита късмета си от дистанция, но кълбото излезе в аут.
Първият удар към вратата на “моряците” дойде чак в 29-ата минута, когато Колев трябваше да се намесва след шут от фаул Йовов. Последва неточен удар на Тонев, а в 42-ата минута Пламен Илиев спаси изстрел на Капитанов.
В 43-ата минута юношата на Левски – Живко Атанасов, можеше да се разпише, след като топката му бе свалена с глава от Александър Александров, ала след удара му кълбото рикошира в бранител на Левски и опасността премина.
В 44-ата минута дойде и най-чистото положение за варненци през първата част. Тогава Дончо Атанасов центрира опасно в пеналта на Левски, където Божилов засече слабо с глава и Пламен Илиев спаси.

Втората част отново стартира с по-активна игра на Черно море и с неточни удари на Божилов и Дончо Атанасов. В 63-ата минута пък, Живко Атанасов отново можеше да вкара на родния си тим, ала изстрелът му с глава не намери очертанията на вратата.
Така дойде 69-ата минута, когато столичани останаха с 10 човека на терена за втори жълт картон на Даниел Димов. След изпълнението на фаула Атанасов разигра късо с Рахим, вторият стреля, топката рикошира в бранител на “сините” и стигна до Росен Колев, който отблизо не сбърка, давайки аванс на “моряците” – 1:0.
120 секунди по-късно, главният рефер Георги Кабаков, изгони от резервната скамейка на “сините” Илиан Илиев заради репликиране.
До края на двубоя обаче темпото изненадващо спадна и нови голове на стадион “Тича” във Варна нямаше. Така Черно море победи Левски с 1:0 в осминафиналния реванш от турнира за Купата на България, но с общ резултат 1:4 отпадна от надпреварата.

Събития

90+3′ Край на мача Край на мача, Черно море победи Левски с 1:0, но с общ резултат 4:1, “сините” продължават на четвъртфинал в турнира за Купата на България
90+2′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Попов
90+2′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, излиза Манолов
90+1′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Антонио Вутов
90+1′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в Левски, изваден е Илиян Йорданов
90′ 3 минути продължение на мача
88′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края Атанас Илиев
88′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Черно море, напуска Дончо Атанасов
87′ Удар Шут от далечна дистанция на Манолов, който не затруднява Пламен Илиев
84′ Изненадващо темпото спадна след изгонването на Димов, играчите на Черно море изглеждат достас уморени
80′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Борислав Цонев
80′ Смяна за състезател излизащ от игра Нова смяна в Левски, излиза Йовов
72′ Смяна за състезател влизащ в игра В игра влиза Станислав Ангелов
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в Левски, излиза Цветелин Тонев
71′ Червен картон Старши треньорът на Левски – Илиан Илиев, бе изгонен от Кабаков
69′ Гол Гол за Черно море! Атанасов разигра късо с Рахим при един фаул, вторият стреля, топката рикошира в бранител на “сините” и стигна до Росен Колев, който бележи за “моряците” – 1:0
69′ Втори жълт картон и съответно червен Даниел Димов е изгонен заради втори жълт картон за фаул срещу Дончо Атанасов
66′ Смяна за състезател влизащ в игра В игра се появява Расим
66′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача, напуска Капитанов
63′ Удар Живко Атанасов засече с глава центриране от корнер на Дончо Атанасов, но в аут
59′ Удар Шут от дистанция на Прохазка, неточно в аут
58′ Жълт картон Жълт картон на Мирослав Манолов
54′ Удар Удар от фаул на Божилов – над вратата на Пламен Илиев
52′ Втората част също стартира с по-активна игра на домакините, Левски продължава да приема играта в половината си
48′ Удар Неточен удар на Дончо Атанасов
46′ Жълт картон Детелин Димитров също е декориран в жълто
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+1′ Край на мача Край на полувремето, Черно море и Левски се оттеглят на почивка при нулево равенство
45′ 1 минута продължение на първата част
45′ Удар Неточен изстрел от фаул на Илиян Йорданов
44′ Bнимание Дончо Атанасов центрира опасно в пеналта на Левски, където Божилов засече слабо с глава и Пламен Илиев спаси
43′ Удар Центрирана топка в пеналта на Левски стигна до Александър Александров, който свали с глава за Атанасов, юношата на Левски стреля, ала кълбото рикошира в бранител на “сините”
42′ Удар Шут от дистанция на Капитанов, право в ръцете на Илиев след лек рикошет
40′ Центриране Симеон Симеонов не успя да стигне до центриране на Дончо Атанасов
38′ Нищо любопитно на стадион “Тича” в последните минути, темпото продължава да не бъде много високо
35′ Жълт картон Жълт картон за Нуно Пинто за нарушение срещу Манолов
33′ Претенции за дузпа от страна на домакините за игра с ръка на Ели след удар на Мирослав Манолов
31′ Удар Шут от дистанция на Тонев, кълбото лети встрани от вратата на варненци
29′ Удар Удар на Христо Йовов от фаул, Колев спасява
28′ Слаба игра за гостите от София до момента, които все още нямат удар към вратата на Черно море
24′ Удар Удар по земя на Димитров, който попада право в ръцете на Пламен Илиев
21′ Темпото на игра поспадна, Черно море все още е малко по-активният тим върху тежкия терен на стадион “Тича”
19′ Миро Манолов замалко да контузи без да иска страничния рефер Бозев, в опита си да достигне до една топка
18′ Удар Божилов засече от воле една изчистена топка от отбраната на Левски, без проблеми за Пламен Илиев
14′ Играта продължава да се води в центъра на терена, въпреки че домакините са малко по-активни
10′ Удар Неточен удар от фаул на Дончо Атанасов
9′ Жълт картон Първи жълт картон в мача, получава го Димов
8′ Тонев опита да изведе Чаворски на изгодна позиция, но стражът на Черно море улови подаването му
5′ Феновете на Черно море издигнаха транспарант, на който пише “Срамите града, клуба и себе си, бездушници”
3′ Греда Удар на Дончо Атанасов от малък ъгъл, Пламен Илиев избива в гредата
3′ Спокойно начало на мача, нищо интересно в началните минути
1′ Начало на мача Начало на мача