Славия тресна Ботев и на Колежа и е на четвъртфинал

Отборът на Славия се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като днес спечели осминафиналния реванш срещу Ботев (Пловдив) с 1:0 и с общ резултат 4:0 се класира за следващата фаза.NOVSPORT.COM
Двубоят се игра на стадион “Христо Ботев” пред около 5 хиляди зрители, а единственото попадение в мача бе дело на Павле Попара в 33-ата минута.
Така Славия завърши футболната година с престижна победа като гост на Ботев, докато “канарите”, водени само в този сблъсък от Костадин Видолов, финишираха с поражение пред своите фенове.
Двубоят започна с по-активна игра на домакините, докато столичани бяха заложили на по-прибрана тактика, чакайки възможностите си на контраатака. Теренът на “Христо Ботев” пък бе в отлично състояние, с оглед времето от годината, в което се игра срещата.
Още в 10-ата минута “канарите” можеха да излязат напред в резултата, след като Неделев намери Бамого непокрит в пеналта на “белите”, нападателят обаче се забави с овладяването на топката, Петков се хвърли в краката му и спаси.
Натискът на “жълто-черните” продължи и в 15-ата минута Петков излезе неразчетено при едно центриране, топката попадна в Огнянов, който стреля с левия крак, но Радослав Димитров изчисти пред голлинията.
По-добрата игра на Ботев продължи, но с течение на времето “белите” влязоха в ритъм и на няколко пъти хващаха противникови футболисти в изкуствена засада.
Така се стигна до 33-ата минута, когато столичани изненадващо излязоха напред в резултата. Тогава Лазаров получи на десния фланг и центрира в пеналта на “канарите”, където Попара се извиси над всички и с глава прониза Иванов за 1:0.
След попадението гостите успяха да убият темпото с тактически нарушения в средата на терена и нов гол до края на полувремето не падна.
Втората част стартира със силен удар с левия крак на Здравко Лазаров, който премина покрай лявата греда на Христо Иванов. Гостите от столицата продължаваха да изпълняват перфектно указанията за изкуствена засада.
Домакините от Ботев пък така и не успяваха да стигнат до голово положение, като възможностите им идваха основно след изстрели от дистанция.
В 53-ата минута Христов шутира към долния десен ъгъл извън пеналта, ала Георги Петков се хвърли добра и спаси. 6 по-късно Мариян Огнянов засече с глава центриране от фаул на Неделев, ала покрай вратата.
Опитите за поне почетно попадение в мрежата на Петков продължаваха и в 62-ата минута Неделев шутира силно от границата на наказателното поле, но над вратата. В 66-ата минута пък, “канарите” изтърваха и най-чистото си положение за втората част. Тогава Костов видя добре и намери на скорост Неделев, който шутира мощно с десния крак, но Петков спаси.
След това положение темпото спадна и двубоят до края се доиграваше. В 87-ата минута пък, при една опасна контраатака, Златинов бе изведен на изгодна позиция и стреля, но Христо Иванов спаси.
До края на мача нов гол все пак не падна и така Славия спечели реванша с Ботев в Пловдив с 1:0 и с общ резултат 4:0 се класира за четвъртфиналите.
Жребият за четвъртфиналната фаза от турнира за Купата на България пък ще бъде теглен във вторник от 11:00 часа.

Велислав Вуцов

90+5′ Край на мача Край на мача. Славия победи Ботев с 1:0 и с общ резултат 4:0 се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България
90+5′ Жълт картон И Златинов е декориран в жълто
90+2′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края М.Иванов
90+2′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в мача, напуска голмайсторът Попара
90′ 5 минути продължение на мача
89′ Удар Попара получи в дясната част на наказателното поле, но ударът му излезе в аут
87′ Bнимание Златинов бе изведен на изгодна позиция и стреля, но Христо Иванов спаси
86′ Контузия или получаване на медицинска помощ Богомил Дяков получава медицинска помощ, ще продължи
84′ В последните десет минути темпото спадна значително, мачът се доиграва
81′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Ивайло Димитров
81′ Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна в Ботев, излиза Станчев
80′ Контузия или получаване на медицинска помощ Георги Петков получава медицинска помощ, няма да има проблеми да продължи
79′ Жълт картон Жълт картон за Попара
77′ Играта е подновена
76′ Мачът е спрян за кратко, заради запалена димка на терена
73′ Удар Неточен шут на влезлия преди секунди Петър Атанасов
72′ Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Петър Атанасов
72′ Смяна за състезател излизащ от игра Смяна и в Ботев, излиза Огнянов
71′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място влиза Мацуи
71′ Смяна за състезател излизащ от игра Втора смяна за Славия, напуска Лазаров
69′ Центриране Центриране на Лазаров за Акийоши, Христо Иванов лови
66′ Bнимание Костов видя добре и намери на скорост Неделев, който шутира мощно с десния крак, но Петков спаси
65′ Засада Поредна засада за Ботев, този път Енрике е зад гърба на отбраната на столичани
63′ Засада Засада на Иван Цветков
62′ Удар Силен удар на Неделев от границата на наказателното поле – над вратата
61′ Засада Лазаров центрира за Желев от фаул, но бранителят е бил в засада
59′ Удар Мариян Огнянов засече с глава центриране от фаул на Неделев, ала покрай вратата
57′ Контузия или получаване на медицинска помощ Електричката пък получава медицинска помощ, ще може да продължи
57′ Жълт картон Грубо влизане на Стефан Станчев в краката на Здравко Лазаров, за което получава жълт картон
54′ Жълт картон Жълт картон за Ангел Рахов
53′ Удар Шут извън пределите на наказателното поле на Христов, Георги Петков спасява
52′ Центриране Опасно центриране на Неделев към Цветков, Петков боксира
50′ Центриране Центриране за Костадин Дяков, Филип Филипов го изпревари и изчисти с глава
48′ Засада Нова успешна изкуствена засада на сметката на столичани
47′ Удар Здравко Лазаров настигна една топка пред пеналта на Ботев и шутира силно с левия крак, ала покрай вратата
46′ Смяна за състезател влизащ в игра Заменя го Станислав Костов
46′ Смяна за състезател излизащ от игра И Костадин Видолов е направил една промяна в състава си на полувремето, изваден е Бамого
46′ Смяна за състезател влизащ в игра На негово място до края влиза защитникът Петър Петров
46′ Смяна за състезател излизащ от игра Една смяна на почивката в Славия, излязъл е Петър Димитров
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме
45+2′ Край на мача Край на полувремето. Славия води на Ботев с 1:0 и на 99.9% се класира за четвъртфиналите
45′ 2 минути продължение на първата част
42′ Редица тактически нарушения на “белите” в средата на терена, които целят да накъсат ритъма на пловдивчани
40′ Контузия или получаване на медицинска помощ Хабиб Бамого получава медицинска помощ след интервенцията на БГ Роналдо
39′ Жълт картон Жълт картон за Даниел Златков за фаул срещу Бамого
39′ Засада Извеждащо подаване на Неделев за Костадин Дяков, който обаче бе в засада
37′ Неточно подаване от дълбочина за Бамого
35′ Ботев отново овладя инициативата след гола на Попара, все още обаче няма положение пред Петков след попадението
33′ Гол Гол за Славия! Здравко Лазаров получи на десния фланг и центрира в пеналта на “канарите”, където Попара се извиси над всички и с глава прониза Иванов за 1:0
32′ Удар Изстрел извън наказателното поле на Лазаров, Христо Иванов спасява
31′ Здравко Лазаров проби през центъра, но вместо да подаде на непокрития Пепи Димитров, той шутира в тяло на бранител на Ботев
30′ Жълт картон Нападателят от Буркина Фасо остана бесен от отсъждането на реферите и в яда си метна топката, което му носи първия жълт картон в мача
29′ Засада Нова засада на Бамого
27′ Костадин Дяков бе намерен пред наказателното поле, овладя добре и навлезе в пеналта, но се засуети с удара и бе повален на земята от Живко Желев, но дузпа не бе отсъдена
26′ Засада Хубаво двойно подаване между Неделев и Огнянов, но юношата на Ботев е бил в засада
25′ Засада Опит за скрито подаване на Христов към Бамого, ала нападателят е бил в засада
23′ Опит за самостоятелен рейд на Неделев, който обаче си поведе прекалено дълго топката
22′ Напрежението по трибуните започна да се покачва, в резултат на това “канарите” увеличиха оборотите на терена
20′ Засада Цветков размина няколко човека от Славия и намери Енрике на левия фланг, ала бразилецът е бил в засада
17′ Центриране Огнянов сбърка една топка в центъра, Попара намери Пепи Димитров на десния фланг, ала центрирането на крилото към Златинов излезе в аут
16′ Центриране Много неточно центриране на Лазаров, което излиза в аут
15′ Bнимание Петков излезе неразчетено при едно центриране, топката попадна в Огнянов, който стреля с левия крак, но Радослав Димитров изчисти пред голлинията
14′ Центриране Лазаров центрира от фаул в пеналта на пловдивчани, където Енрике се извиси над всички и изчисти с глава
12′ Засада Мариян Огнянов изведе с глава Костадин Дяков в наказателното поле на Славия, но вторият е бил в засада
10′ Bнимание Неделев намери Бамого непокрит в пеналта на “белите”, нападателят обаче се забави с овладяването на топката, Петков се хвърли в краката му и спаси
9′ Многоходова акция на “канарите” завърши с нескопосано отиграване на Бамого
8′ Засада Засада на Стефан Станчев
7′ Бавно темпо от началото на срещата, въпреки че “канарите” владеят инициативата
5′ Контузия или получаване на медицинска помощ Златков получава медицинска помощ, след като бе ударен неволно с ръка от Бамого при битка за една висока топка, няма да има проблеми да продължи
4′ Теренът на “Христо Ботев” изглежда в отлично състояние за времето от годината, в което се намираме
3′ Центриране Центриране в пеналта на Славия от корнер, бранителите на “белите” се справят със ситуацията
2′ Засада Костадин Дяков опита извеждащ пас за Бамого, който е бил в засада
1′ Начало на мача Начало на мача
0′ Започна да вали леко над Колежа