Пирин (ГД) елиминира Нефтохимик

Пирин (ГД) елиминира лидера в „Б” група Нефтохимик от турнира за Купата на България след 1:1 в реванша, игран в Нова Загора. Голът на чужд терен, който отбелязаха неврокопчани, на практика отказа „шейховете”. Бургазлии имаха повече положения от съперниците си, но успяха да материализират само едно и то в последните десетина минути, когато нямаше време за още две, колкото им трябваха, след откриващото попадение на Драги Коцев в 23-ата минута. В 85-ата резервата Румен Николов оформи крайното 1:1. Така тимът на Тенчо Тенев продължава на четвъртфиналите с общ резултат 2:1.
Жребият за следващата фаза на надпреварата е във вторник от 11:00 ч.Novsport.com проследи мача със съдействието на Илия Илиев!

Нефтохимик създаде три положения в началото, но не успя да ги оползотвори. Емануел Манев пробиваше по фланга, също както и Велин Дамянов, но защитата на Пирин или техният вратар Абидков се справи с натиска на шейховете.
С първата си голова възможност Пирин откри резултата. Това стана в 23-ата минута, когато Цветан Димитров увисна при центриране от корнер на далечната греда, откъдето Драги Коцев чукна топката в мрежата.
Така стана ясно, че в мача няма да има продължения, а Нафтата се нуждаеше от 3 безответни гола, за да продължи напред.
След гола темпото спадна. Грубостите пък се увеличиха. Противников нападател влезе грубо на вратаря на „шейховете” Цветан Димитров, на когото се оказваше медицинска помощ в продължение на 5 минути. Лекарите на бургазлии прецениха, че юношата на Левски трябва да бъде заменен. На негово място влезе Божидар Стойчев.
В добавеното време капитанът на Нафтата Любомир Божинов можеше да изскочи очи в очи с вратаря, но бе изпреварен.
Наставникът на бургазлии Димчо Ненов опита да промени нещо през второто полувреме с включването на Николов. Но след неуспешния натиск, който осъществиха символичните домакини след подновяването на играта, мачът просто се доиграваше. Нафтата вече нямаше сили, а и амбиции да атакува.
В края на двубоя обаче „шейховете” се разиграха и успяха да изравнят резултата. Резервата Румен Николов вкара хубав гол от воле в 85-ата минута, след като засече центриране в наказателното поле. След това негов удар с глава мина на сантиметри от гредата на Абдиков, който се бе проявил добре и при опасен шут от свободен удар.

Гол  1 : 1   90. Николов  85′
1. Цв. Димитров Контузия или получаване на медицинска помощ Смяна за състезател излизащ от игра
Тенчо Тенев

90+3′ Край на мача КРАЙ НА МАЧА! Пирин (ГД) се класира на 1/4 финалите с общ резултат 2:1!
90+2′ Смяна за състезател влизащ в игра Ил. Марчев влиза
90+2′ Смяна за състезател излизащ от игра Хазуров излиза
90+1′ Смяна за състезател влизащ в игра Стоянов влиза
90+1′ Смяна за състезател излизащ от игра Панайотов излиза
87′ Жълт картон Пиргов получава жълт картон за груб фаул
87′ Bнимание Удар на Румен Николов с глава минава на сантиметри от гредата
86′ В последните минути Нафтата се поразигра
85′ Гол Нафтата изравни – 1:1! От воле Румен Николов изравни резултата след центриране!
84′ Bнимание Нафтата изпълни хубав фаул под гредата, но вратарят Абдиков изби в корнер
83′ Смяна за състезател влизащ в игра Щерев влиза
83′ Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в състава на Пирин. Коцев излиза
77′ Наставникът на Пирин (ГД) Тенчо Тенев все още не е предприел смени
75′ Мачът се доиграва. Нефтохимик на практика се предаде, нямат сили да атакуват. Дори в последните минути Пирин държи инициативата. Неврокопчни имаха и един далечен удар, от 35 метра, прелетял встрани от вратата на Стойчев
71′ Смяна за състезател излизащ от игра Живко Петков излиза
71′ Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна в състава на Нефтохимик. Андонов влиза
64′ Поредна атака на Нефтохимик приключва безславно. От началото на втората част няма нищо запомнящо се на терена
54′ Нефтохимик упражнява натиск след подновяването на играта, но до голово положение пред вратата на Абдиков не се стига. Пирин пък имаше само един корнер през второто полувреме, не довел до опасност
53′ Смяна за състезател излизащ от игра Юри Иванов излезе
53′ Смяна за състезател влизащ в игра Втора смяна в състава на Нефтохимик. Николов влиза в игра
46′ Начало на мача Начало на второто полувреме!
46′ Второто полувреме още не е започнало. Съблекалните на стадиона в Нова Загора се намират на 200 метра от терена, играчите се задават
45+5′ Край на мача Край на първото полувреме!
45+3′ Полувремето ще бъде удължено, защото дълго време се оказваше медицинска помощ на вече заменения вратар на Нафтата Цв. Димитров
45+2′ Bнимание Любомир Божинов можеше да се озове очи в очи с вратаря, но беше изпреварен
41′ Смяна за състезател влизащ в игра Резервният страж на Нафтата Стойчев влиза в игра
41′ Смяна за състезател излизащ от игра Цветан Димитров е заменен принудително
40′ Контузия или получаване на медицинска помощ Футбол не се играе вече 4-5 минути заради грубости от страна на символичните гости. На вратаря на Нефтохимик Цв. Димитров се оказва медицинска помощ
35′ Жълт картон Марчев получава жълт картон, след като срита Лефтеров
34′ След гола темпото спадна. Без положения пред двете врати след попадението на неврокопчани. Няма жълти картони
29′ Вече е сигурно, че няма да има продължения. Нефтохимик се нуждае от три безответни гола, за да продължи напред
23′ Гол ГОЛ – 1:0 за Пирин (Гоце Делчев) и 2:0 в общия резултат! Драги Коцев открива резултата в Нова Загора. След центриране от корнер на далечната греда вратарят на Нафтата Цв. Димитров увисна. Коцев отбеляза на добавка отблизо
21′ Любопитен момент на стадион “Загорец”. Пред наказателното поле на Пирин топката се спука и трябваше да бъде заменяна от друга
20′ Bнимание Две положения за Нефтохимик в последните десетина минути. Първо Дамянов проби отдясно и центрира в наказателното поле, но там двама играчи на шейховете се разминаха с топката. След това Манев проби отляво, ала центрирането му бе боксирано от вратаря
7′ Без опасности пред вратите до момента. Битката е съсредоточена в средата на терена в тези първи минути
6′ Удар Първи удар към вратата на Пирин (ГД), но той е неточен
1′ Начало на мача Начало на мача!
0′ Двата отбора са на терена, като се поздравяват
0′ Не повече от 200 фенове на Нафтата са на стадиона. От Гоце Делчев няма никаква агитка