Неубедителна Цвети Пиронкова последва съдбата на Григор Димитров

Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис, първи турнир от Големия шлем за годината

37-та в световната ранглиста българка загуби от швейцарката Ромина Опранди  с 6:4, 5:7, 2:6 за 1:53 часа.

Швейцарката поведе с 3:1 в началото на мача, след което Пиронкова обърна и сервираше за сета при 5:3, но допусна пробив. Все пак първата ракета на България успя да спечели първата част, след като проби в 10-ия гейм.

Във втората част след 3:3, двете си размениха по два пробива. При 5:5 последва пети пореден пробив и за втори път Опранди сервираше за сета, но този път не сгреши и изравни резултата.

В третата решителна част  Опранди взе четири поредни гейма след 2:2 и се класира за втория кръг. Цвети наниза пет аса и направи шест пробива.

Следващият турнир, в който Пиронкова е заявила участие, е в Париж от 28-ми януари.