Славия обърна Пирин Разлог до 3:1 в Сандански

Славия спечели с 3:1 срещу втородивизионния Пирин Разлог в първата си приятелска среща от зимната подготовка. На стадиона в Сандански “белите” изиграха три полувремена по 30 минути, като Галин Иванов се отличи с две попадения при повторния си дебют с екипа на столичани,SPORT.BNT.BG

В 44-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар от Антонио Ласков отборът от “Б” група излезе напред в резултата. Славия стигна до изравняването 17 минути по-късно, когато Павле Попара центрира от пряк свободен удар, Радослав Василев отклони с глава, а Живко Желев вкара на празна врата също с глава за 1:1.

В 66-ата минута Радослав Димитров подаде по земя в наказателното поле, а топката беше засечена във вратата от Галин Иванов за 2:1 в полза на “белите”. В 77-ата минута Иванов направи самостоятелен рейд, премина през двама защитници и оформи крайното 3:1.

В заключителните минути на контролата Раданов от Пирин получи втори жълт картон и беше отстранен от игра.

Дебют за Славия направи новото попълнение Димо Атанасов, както и Франц Бертен, за който все още не знае дали ще остане в отбора.

Следващият приятелски мач на “белите” е на 26 януари с елитния Ботев Враца.