ЦСКА върти 1:1 в повторния дебют на Миодраг Йешич, Камбуров с перфектна асистенция

ЦСКА започна с равенство зимните си контроли. В повторния дебют на Миодраг Йешич „армейците” извъртяха 1:1 с швейцарския опашкар Сервет (Женева). Проверката се проведе в Сиде, Турция. Бившият тим на Мартин Петров поведе в 35-ата минута след спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Апостол Попов. Точно преди почивката Мишел Платини отбеляза първото попадение за „червените” от София за 2013 г. след перфектна асистенция от страна на новото попълнение Мартин Камбуров,NOVSPORT.COM

В тежки атмосферни условия започна контролата, като на терена в Сиде заваля проливен дъжд и до 15-ата минута не се случи нищо интересно пред двете врати.
В 27-ата минута ЦСКА можеше да открие резултата. Удар на Пламен Крачунов с глава мина опасно покрай вратата на швейцарците.
Минута по-късно нова добра атака на българите завърши с мощен удар на Анисе, профучал над напречната греда.
В 34-ата минута реферът отсъди спорна дузпа за Сервет след намеса на Апостол Попов в задни позиции. Кокосо превърна в гол 11-метровия удар – 1:0.
ЦСКА стигна до изравнително попадение в добавеното време на първата част. Мартин Камбуров достави перфектен пас за Мишел Платини, който разстреля вратаря за 1:1.
Както и се очакваше, Миодраг Йешич пусна изцяло нова единайсеторка за второто полувреме. Сръбският специалист изпробва Илиас Кириакидис като ляв бек, а новото попълнение Марсиньо на лявото крило.
В 70-ата минута юношата на ЦСКА Григор Долапчиев бе съборен на метър пред наказателното поле на противника, но изстрелът на Марсиньо от фаул мина над напречната греда. Швейцарците отговориха с опасен шут в 77-ата минута, когато Анатоли Господинов успя да закачи топката, която се отби в гредата и в крайна сметка не влезе в мрежата на българския тим.

Следващата контрола на ЦСКА е на 22 януари (вторник) срещу Симург (Азербайджан). И тя ще започне в 15:00 ч в Сиде, но на терена на друг хотел.

ЦСКА – СЕРВЕТ 1:1
0:1 Косоко (35′ д.)
1:1 Платини (45+3′)

ЦСКА първо полувреме:
12. Томас Черни, 11. Иван Бандаловски –к, 19. Апостол Попов, 66. Пламен Крачунов, 4. Михаил Венков, 17. Анисе, 8. Лукас Саша, 99. Нджонго Присо, 14. Серж Нюаджи, 23. Мишел Платини, 22. Мартин Камбуров

ЦСКА второ полувреме:
1.Анатоли Господинов, 30. Васил Попов, 21. Венцислав Василев, 25. Ангел Грънчов, 55. Илияс Кириакидис, 7. Петър Витанов (Себастиян Скиорили), 18. Ивайло Чочев, 10. Сержиньо, 28. Марсиньо, 15. Станко Йовчев, 45. Григор Долапчиев

90′ КРАЙ НА МАЧА! ЦСКА завърши 1:1 срещу швейцарския Сервет в повторния дебют на Миодраг Йешич начело на “армейците”

46′ Пет смени в състава на ЦСКА на почивката. Черни, Бандаловски, Попов, Крачунов и Венков са напуснали. На техните места в игра са: Господинов, Попов, Василев, Грънчов и Кириакидис.

46′ Начало на второто полувреме

45’+3′ Край на първото полувреме

45+3′ ЦСКА изравни резултата в 3-ата минута на добавеното време на първото полувреме. Платини реализира първия гол за “червените” за 2013 г.  Бразилецът получи топката на добра позиция и разстреля вратаря.

35′ Реферът отсъжда спорна дузпа за Сервет. Намеса на Апостол Попов доведе до единадесетметров наказателен удар, който бе превърнат в гол от Косоко.

28` Добра атака за ЦСКА, която завършва с мощен удар на Анисе. Топката минава над напречната греда.

27` След центриране от ъглов удар Пламен Крачунов стреля опасно с глава, но топката минава встрани от вратата.
15` Нищо опасно пред двете врати в началните минути на двубоя.
10` Проливен дъжд заваля на терена в Сиде.
 1` Начало на мача.

0′ Себастиян Скиорили ще бъде готов да влезе в игра по всяко време. Аут обаче е Благой Макенджиев, който все още чувства болки в кръста. Юношата Юлиян Илиянов също няма да е на разположение заради разтежение. Костадин Стоянов все още се подготвя по индивидуален план.

0′ ЦСКА София тръгна в 13:30 часа за Сиде. През цялата изминала нощ в Алания вали проливен дъжд и има бурен вятър.