Черноморец надви Локо Пловдив във виелицата

Локомотив Пловдив загуби от Черноморец Бургас с 0:2 втората си контрола през подготвителния период, съобщи официалният сайт на “черно-белите”. Мачът се игра на изкуствения терен в Поморие при силен вятър и снеговалеж. С двубоя приключи и първият подготвителен лагер на пловдивчани.SPORTNI.BG

“Черно-белите” имаха няколко положения за гол, но изстрелите на Христо Златински, Четин Садула и Станислав Маламов бяха неточни. В началото на второто полувреме Запрян Запрянов проби по лявото крило, след което подаде към Аристид Бахин. Нападателят обаче отправи слаб удар от 10-ина метра и вратарят на Черноморец изби в корнер.
В 70-ата минута Черноморец откри резултата чрез Милчо Ангелов, а в 86-ата Станислав Дрянов оформи крайното 2:0 за домакините.

Локомотив Пловдив игра в състав:
Йордан Господинов (55-Минко Жилков), Костадин Марков (45-Георги Мечечиев), Валери Георгиев, Мартин Кавдански, Атанас Атанасов, Даниел Георгиев, Христо Златински, Диего Фераресо (45-Запрян Запрянов), Четин Садула (63-Христо Стамов), Аристид Бахин, Станислав Маламов (63-Серафим Михайлов).

Съставът на Черноморец: Дашев, Трифонов, Терзиев, Дянков, Филипов, Фо-Поре, Лола, Гаел, Траянов, Цонков, Боли (Стоянов, Балтанов, Паланков, Дрянов, Йорданов, Башлиев).

“Атмосферните условия бяха много тежки за игра – снеговалеж, придружен със силен вятър. До 60-ата минута мачът бе равностоен, след което домакините направиха доста смени и бяха по-свежи от нас.

Не можех да пусна в игра Котев, Ковачев, Станков, Стефанов и Абушев, защото се оплакват от травми. Въпреки това ние имахме 2-3 добри положения, но не успяхме да ги реализираме. На този етап резултатът от контролите не е толкова голямо значение. По-важното е да разиграваме продължително топката и да избистряме облика на отбора за пролетния полусезон”, заяви треньорът на Локомотив Пловдив Стефан Генов.

В неделя футболистите имат почивен ден, а първото занимание за седмицата ще е в понеделник от 14:00 часа на Лаута.