Фалстарт за Левски в зимните контроли

Левски загуби първата си зимна контрола. „Сините” паднаха с 0:2 от швейцарския втородивизионен Аарау с 0:2 в проверка, играна на Общинския стадион в Ормидиа, Кипър. И двата гола за швейцарците отбеляза централният нападател Адриан Сенгер през първото полувреме.
Двама от четиримата нови футболисти на Левски стартираха от първата минута дебютната среща за тима през 2013 година – Пламен Димов и Милен Василев. Завърналият се от Израел защитник Йордан Милиев също беше титуляр. Капитанът Станислав Ангелов трябваше да започне мача, но контузия на загрявката го остави резерва, а на неговото място в халфовата линия се настани Мики Орачев. Останалите в състава на Илиан Илиев бяха: Мулдер, Пинто, Д. Димов, Орачев, Б. Цонев, Вутов и Де Карвальо.
Кристовао Рамос пропусна мача заради проблеми с адукторите.

В 16-ата минута Аарау откри резултата. Централният нападател Адриан Сенгер бе оставен непокрит при ъглов удар и с глава реализира.

Милен Василев можеше да върне гола десет минути по-късно. Крилото стреля под гредата, но стражът Майл със сетни усилия изби в корнер.
Аарау вкара втори гол в 27-ата минута. Хубав пробив на Артур Йонита отдясно завърши с пас към Сенгер, а аржентинецът стреля покрай Пламен Илиев за 2:0.
Пред Де Карвальо и Мулдер се откриха възможности до почивката, но изстрелите на двамата бяха спасени от вратаря Майл.
Левски започна второто полувреме с изцяло нова единайсеторка: Михаил Иванов, Роман Прохазка, Димитър Везалов, Ромен Ели, Орлин Старокин, Стефан Велев, Радослав Цонев, Пламен Т. Илиев, Илиян Йорданов, Владимир Гаджев и Жоао Силва.
Три минути след подновяването на играта далечен удар на Прохазка премина на 3-4 метра встрани от вратата.
В 76-ата минута Радослав Цонев се озова на чиста позиция, ала стреля слабо и право в ръцете на вратаря. Три минути по-късно Пламен Т. Илиев изведе Гаджев сам срещу вратаря, но халфът би покрай дясната греда.

Жълти картони за Левски получиха Йордан Милиев през първото и Жоао Силва през второто полувреме.

Така Левски загуби първия си мач за 2013 г. Следващата контрола на тима на Илиан Илиев е на 30 януари (сряда) срещу чешкия Виктория Пилзен. На следващия ден „сините” се прибират в София, а на 4 февруари отново отлитат за Агия Напа, където ще изиграят още 5 контроли.

ЛЕВСКИ – ААРАУ 0:2
0:1 Сенгер (16′)
0:2 Сенгер (27′)

Най-интересното по минути:

90′ КРАЙ НА МАЧА!

79′ Пламен Илиев изведе Влади Гаджев сам срещу вратаря, но халфът би покрай дясната греда

76′ Радослав Цонев се озова на чиста позиция, ала стреля слабо и право в ръцете на вратаря

71‘ Жоао Силва (Левски) и Кубски (Аарау) получиха жълти картони за спречкване

48′ Прохазка стреля отдалеч, но шутът му премина на 3-4 метра встрани от вратата

46′ Левски започва второто полувреме с изцяло нова единайсеторка: Михаил Иванов, Роман Прохазка, Димитър Везалов, Ромен Ели, Орлин Старокин, Стефан Велев, Радослав Цонев, Пламен Илиев, Илиян Йорданов, Владимир Гаджев, Жоао Силва

46′ Начало на второто полувреме

45′ Край на първото полувреме

Капитанът Станислав Ангелов беше обявен за титуляр преди началото на мача, но в последния момент той бе заменен от Мики Орачев заради контузия на загрявката.

44′ Милиев получи жълт картон за нарушение в центъра на терена

43‘ Мулдер пробва хубав удар от въздуха от малък ъгъл, който Майл улови

32′ Вутов се забави да стреля в наказателното поле и спечели само корнер, след който Базил де Карвальо с глава стреля в ръцете на вратаря

27′ 2:0 за Аарау! Хубав пробив на Артур Йонита отдясно завърши с пас към Сенгер и аржентинецът стреля покрай Пламен Илиев

26‘ Милен Василев бе близо до първи гол със синята фланелка, но стражът Майл със сетни усилия изби в корнер изстрела му под гредата.

16′ 1:0 за Аарау! Централният нападател Адриан Сенгер бе оставен непокрит при ъглов удар и с глава откри резултата

Стартовият състав на Левски: 89. Михаил Иванов – 2. Дъстли Мулдер, 35. Пламен Димов, 55. Йордан Милиев, 28. Нуно Пинто – 31. Мики Орачев, 25. Даниел Димов – 30. Антонио Вутов, 7. Милен Василев, 18. Борислав Цонев – 19. Базил Де Карвальо.

Novsport.com проследи на живо развоя на резултата и най-любопитните ситуации, благодарение на официалния сайт на “сините”!