Левски стигна до 3:3 с Виктория Пилзен в мач на грешките

Левски направи атрактивно равенство 3:3 с лидера в чешкия елит Виктория (Пилзен) във втората си контрола за годината на кипърска земя. „Сините”, които играха изцяло в бяло в този двубой, изоставаха с 0:2 и 2:3, но намериха сили да изравнят,NOVSPORT.COM

Така Левски вече има загуба и равен на лагера в Агия Напа. В първата си зимна контрола момчетата на Илиан Илиев загубиха с 0:2 от швейцарския Аарау.

Любопитно е, че ЦСКА на два пъти завърши при същия резултат 3:3 на своя лагер в Анталия. В четвъртък вечер „сините” се прибират в България.

Илиан Илиев заложи на три от новите попълнения като титуляри – вратарят Михаил Иванов и халфовете Стефан Велев и Милен Василев.

Мачът в комплекс „Алфа център” до Ларнака започна кошмарно за Левски. В третата минута Дурич се измъкна от защитата, получи пас и намери долния ляв ъгъл за 0:1 в полза на Виктория.

„Сините” се активизираха, но Стефан Велев на два пъти стреля в аут, а Даниел Димов засече с глава центриране от корнер, но над вратата.
Новият страж Михаил Иванов предотврати сигурен гол в 20-ата минута, като показа отличен рефлекс и извади удар с глава на Бакош.
Малко по-късно Иванов и Везалов не се разбраха и комично изкараха топката в корнер.

Чехите получиха дузпа в 36-ата минута. Нуно Пинто направи нарушение в наказателното поле, което бе бурно оспорвано от българския отбор. Въпреки това капитанът на Виктория – Лимберски спокойно копна в центъра на вратата и удвои – 0:2.

До почивката Левски стигна до много важно попадение, с което намали. Пет минути след дузпата Стефан Велев вкара първия си гол с екипа на Левски. Той пое пред наказателното поле и с премерен удар в долния ъгъл върна интригата – 1:2.

На почивката Илиан Илиев направи три промени. Пламен Илиев, Жоао Силва и Прохазка се появиха на терена, а Мишо Иванов, Станислав Ангелов и Де Карвальо бяха заменени.

Португалският нападател вкара гол след само две минути на терена.  Милен Василев центрира добре и Жоао Силва отблизо засече за 2:2.

Пламен Илиев спаси опасен удар с глава. Милен Василев направи хубав пробив, но завършващият му удар бе слаб.

Роман Прохазка бе големият грешник в 62-ата минута. Словакът загуби топката пред наказателното поле на Левски, Бакош стреля, Пламен Илиев изби удара в напречната греда, но пак Бакош притича и на празна врата направи 3:2 за участника в Лига Европа.

И тук Левски отвърна бързо, за да изравни отново след 7 минути. Този път бе ред на Виктория да сбърка фатално. Вратарят на чехите сбърка един пас, Гаджев пресече, финтира го и на празна врата оформи крайното 3:3.

До края Прохазка направи най-големият пропуск, който можеше да донесе победа на Левски.

Левски се връща в България в четвъртък вечер след реми и загуба в Кипър.

3:3 Гаждев ’69

Стартов състав на Левски: Иванов – Мулдер, Д. Димов, Везалов, Пинто – Ангелов (к), Гаджев, Велев, Йорданов, Василев – Де Карвальо
През вотрата част в игра се появиха: Илиев, Попадийн, Милиев, Ели, Прохазка, Б. Цонев, Вутов, Йовов, Силва

Novsport.com проследи на живо най-интересните ситуации в мача, благодарение на официалния сайт на “сините”!

90′ КРАЙ НА МАЧА!!! ЛЕВСКИ – ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН 3:3!!!

88’Пламен Илиев хвана далеч шут към неговата врата

79′ Далечен удар на Боби Цонев излезе в аут

71′ Пропуск на Роман Прохазка. Левски направи добра атака, Вутов центрира по крилото, словакът стреля с глава, но в тялото на вратаря.

69′ ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ – 3:3!!! Владимир Гаджев пресече пас на вратаря на чехите, финтира го и лесно вкара за 3:3!!!

62′ ГОЛ ЗА ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН!!! Прохазка загуби топката фатално, Бакош стреля, Пламен Илиев отби в гредата, но при добавката пак Бакош не сбърка и вкара на празна врата! Левски губи с 2:3!

61′ Далечен удар на Вутов попада в ръцете на вратаря на Виктория Пилзен.

53′ Милен Василев излъга няколко футболисти на Виктория, влезе с топката в наказателното поле на чехите, но стреля слабо в ръцете на вратаря.

50′ Пламен Илиев спаси опасно положение, като извади удар с глава на футболист от Виктория

48′ ГООООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!! Жоао Силва е точен от няколко метра и изравнява след пас на Милен Василев! Левски върна двата гола пасив – 2:2!!!

46′ Сините започват втората част с три промени – Пламен Илиев замени Мишо Иванов, Жоао Силва смени Де Карвальо, а Прохазка зае мястото на Станислав Ангелов.

46′ Начало на второто полувреме!

45′ Край на първото полувреме! Левски – Виктория Пилзен 1:2!

43′ Чудесна контраатака на Левски. Мюлдер обаче не успя да подаде към Василев, който беше сам срещу вратаря.

41′ ЛЕВСКИ БЕЛЕЖИ – 1:2!!! Стефан Велев вкара своя първи гол за Левски с хубав удар в долния ъгъл от границата на наказателното поле! Левски се връща в мача!

40′ Ъглов удар в полза на Левски, Везалов стреля с глава, но над вратата на Козачик

36′ ГОЛ ОТ ДУЗПА ЗА ПИЛЗЕН – 0:2!!! Нуно Пинто извърши нарушение в наказателното поле и въпреки протестите на Левски, капитанът на чехите Лимберски технично копна в центъра на вратата – 0:2

22′ Неразбирателство между Везалов и Мишо Иванов за малко да доведе до гол във вратата на Левски. В крайна сметка топката се удари във вратря и излезе в корнер. Момент на разконцентрираност можеше да струва скъпо…

20′ Бакош намери добре топката с глава, но Михаил Иванов прояви чудесен рефлекс и спаси втори гол!

18′  Фаул пред наказателното поле на Левски. Шут, топката се удари в стената и се върна към Чесовски, който от 20 метра стреля в аут.

14′ След центриране от корнер Димов стреля с глава над вратата.

8′ Велев стреля над вратата от 20 метра

7′ Корнер в полза на Левски. Футболист на Виктория Пилзен изчисти топката, тя попадна във Велев, който стреля от въздуха в аут

3′ ГОЛ ЗА ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН!!! Чехите повеждат в самото начало след бърза атака! След контраатака отляво Дурич бе изведен сам срещу вратаря и прати топката в долния ляв ъгъл. Левски – Виктория Пилзен 0:1!

1′ Начало на мача!

0′ Съставът на Виктория Пилзен: Козачик – Лимберски, Хеда, Чесовски, Резник, Торал, дарида, Бакош, Дурищ, Коврик, Течл

Резерви: Павлик, Коншо, Чочолошек, Фило, Земан, Петрашек, Кундъл, Адамов

0′ Левски запова мача със следния състав – Михаил Иванов, Дъстли Мюлдер, Даниел Димов, Димитър Везалов, Нуно Пинто, Станислав Ангелов, Стефан Велев, Илиян Йорданов, Милен Василев, Владимир Гаджев, Базил де Карвальо