Йешич записа първа победа след завръщането си в ЦСКА

ЦСКА победи австрийския Вакер Инсбрук с 2:1 в първата си контрола от втория подготвителен лагер в Анаталия. Мишел Платини изведе “армейците” напред с глава в края на първата част. Гонзалес изравни от пряк свободен удар в 63-ата минута, а реабилитианият в ЦСКА Илиас Кириакидис донесе победа на “червените”, като на свой ред вкара след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.NOVSPORT.COM

Това е първа победа за ЦСКА под ръководството на Миодраг Йешич през новата година. На първия лагер в Анталия “червените” направиха 3 ремита в 3 мача.

Мачът закъсня с около 40 минути и затова пауза между двете полувремена почти нямаше.

В първите минути ЦСКА контролираше играта, но опасни ситуации нямаше.

Анисе получи добър шанс в 26-ата минута, когато австрийците избиха лошо един корнер, но мадагаскарецът би слабо и неточно в аут.

После Мартин Камбуров стреля в стената от пряк свободен удар, а при добавката пак бранител спря с тяло изстрела.

Крачунов и Платини получиха два бързи жълти картона за спорове с рефера. Двамата не бяха доволни от грубата игра на съперника.

Между двете официални предупреждения Вакер имаше добър шанс да открие, но нямаше кой да засече успоредното на голлинията центриране на Валнер.

„Червените” поведоха в самия край на първата част. Те изпълниха заучено ъглов удар, топката не извадена за Саша на фланга, той центрира и Мишел Платини елегантно с глава прати в мрежата за 1:0.

Йешич извади титулярния състав на почивката и пусна всички резерви, без младия Юлиян Илиянов. Ивайло Чочев стреля слабо с глава след центриране на Присо.

Вакер изравни в 63-ата минута от пряк свободен удар. Мерино Гонзалес матира Божидар Стойчев с техничен удар над стената под гредата – 1:1.

Само 8 минути по-късно реабилитираният халф на ЦСКА Илиас Кириакидис също показа, че умее да бележи от преки свободни удари. Гръцкият халф препарира стража на австрийците с чудесно изпълнение и донесе успеха с 2:1.

До края ЦСКА запази минималния аванс и започна с победа втория лагер.

ЦСКА – Вакер Инсбрук 2:1
1:0 Платини ’45
1:1 Гонзалес ’63
2:1 Кириакидис ’71

ЦСКАТомас Черни, Иван Бандаловски (к), Апостол Попов, Пламен Крачунов, Михаил Венков, Лукас Саша, Анисе, Сержиньо, Серж Нюаджи, Мартин Камбуров, Мишел Платини

През втората част играхаБожидар Стойчев, Костадин Стоянов, Венцислав Василев, Ангел Грънчов, Васил Попов, Петър Витанов, Ивайло Чочев, Илияс Кириакидис, Нджонго Присо, Станко Йовчев, Григор Долапчиев

90′ Край на мача! ЦСКА победи Вакер Инсбрук с 2:1!

72′ Божидар Стойчев спаси сигурен гол и изби мощен шут на Мерино Гонзалес в корнер!

71′ ГООООЛ ЗА ЦСКА!!! Кириакидис показва, че и той може да бележи от преки свободни удари и препарира австрийския вратар – 2:1!!!

63′ ГОЛ ЗА ВАКЕР ИНСБРУК – 1:1!!! Мерино Гонзалес матира Божидар Стойчев с хубав удар под гредата от пряк свободен удар!

57′ Присо центрира, но Чочев стреля слабо с глава.

56′
ЦСКА се задържа продължително в половината на съперника. Корнер за “армейците”, но нищо опасно.

46′ Миодраг Йешич прави 11 промени на почивката и пуска нов състав.
Състав на ЦСКА за втората част – Стойчев, Стоянов, Василев, Грънчов, В. Попов, Витанов, Чочев, Кириакидис, Присо, Долапчиев, Йовчев.

46′ Начало на втората част. Почти никаква почивка за полувреме.

45′ ГОООЛ ЗА ЦСКА!!! Лукас Саша центрира перфкетно и Мишел Платини с глава елегантно открива резултата – 1:0!!!

41′ Мишел Платини си изпусна нервите и също получава жълт картон. Бразилецът негодува от грубата игра на австрицийте.

39′ Австрийците бяха много близо до гола! Валнер центрира успоредно на вратата, но нямаше кой да засече и ЦСКА извади късмет!

35′ Пламен Крачунов получава жълт картон за пререкание с главния съдия.

34′ Силният удар на Камбуров среща стената, нов опит на нападателя и пак защитник спира кълбото.

33′ “Червените” спечелиха удобен пряк свободен удар, малко вляво от вратата.

26′ Корнер за ЦСКА, центрирането е избито лошо, топката попада в Анисе, но мадагаскарецът стреля слабо и неточно.

19′ Нищо опасно от корнера.

18′ Бандата с хубаво включване по десния фланг, печели корнер.

10′ ЦСКА играе по-активно в началото и владее инициативата.

2′ Ето и титулярите на Вакер Инсбрук: Сафар, Кофлер, Пиесингер, Свейноха, Валнер, Мерино Гонзалес, Шретер, Бергман, Вернитцниг, Шилинг

1′ ЦСКА започва в състав: Томас Черни, Иван Бандаловски (к), Апостол Попов, Пламен Крачунов, Михаил Венков, Лукас Саша, Анисе, Сержиньо, Серж Нюаджи, Мартин Камбуров, Мишел Платини

1′ Начало на мача

0′ Novsport.com следи най-интересните моменти от контролата ЦСКА – Вакер Инсбрук, благодарение на пресслужбата на “армейците”