Тошко Янчев вкара първия си гол за Славия в скандална контрола

Тодор Янчев вкара първия си гол с екипа на Славия, но мачът, в който го направи, беше белязан от скандал. „Белите” посрещнаха днес съперниците си в „А” група Пирин (ГД) в контрола на „Овча купел”, но срещата беше прекратена в 75-ата минута, когато гостите напуснаха терена заради недоволство от отсъждане на рефера Калин Людмилов. Дотогава резултатът бе 3:0 за „белите”, като бившият капитан на ЦСКА Янчев придаде класическо изражение на резултата в 69-ата минута. Преди него, все през втората част, се разписаха Янко Сандански и Павле Попара.NOVSPORT.COM
15 минути преди края на срещата, която бе с приятелски характер, гостите от Гоце Делчев напуснаха помощния терен на стадиона в кв. „Овча купел”. Причината бе отсъждането на спорен фаул срещу Филип Филипов на границата на наказателното поле, което породи бурни протести от страна на неврокопчани, а малко след това наставникът Тенчо Тенев прикани футболистите си да напуснат терена.
Иначе попадението на 37-годишния Янчев дойде, след като Галин Иванов проби отдясно и подаде към дефанзивния полузащитник, който отбеляза с техничен удар от точката за изпълнение на дузпа.
Основен принос за другите две попадения имаше Павле Попара. 9 минути след почивката роденият в бивша Югославия халф асистира за откриващия гол на Янко Сандански, а в 65-ата минута сам добави в мрежата изпусната от вратаря Абдиков центрирана топка.

Тази бе третата контрола на Славия по време на зимната им подготовка. Преди нея „белите” надиграха Пирин (Разлог) с 3:1 в Сандански, а тази седмица извъртяха 1:1 срещу Ботев (Враца). Във вторник (5 февруари) тимът лети за втория си подготвителен лагер, който ще се проведе в Турция. В южната ни съседка са предвидени 5 контроли.

Пирин (ГД) пък се завърна преди една седмица на българска земя, след като отборът изкара подготвителен лагер в Белек от 3 до 26 януари.