Бразилци разбиха с 6:2 българския шампион Лудогорец в Испания

Българският шампион Лудогорец стартира ужасяващо участието си в турнира „Марбея къп”, след като отстъпи с 2:6 пред бразилския Атлетико (Паранензе),NOVSPORT.COM

Крайният резултат обаче не бе единствената лоша вест за разградчани, тъй като още на загрявката преди първия им сблъсък на испанска земя от втория подготвителен лагер в Испания травма получи капитанът им Емил Гъргоров.

Двубоят, игран на стадион „Сан Педро“, започна двуостро, а в 37-ата минута Лудогорец получи правото да изпълни дузпа, но стражът на кариоките Уевертон спасуи удара на национала Светльо Дяков.

Едва пет минути по-късно южнокорейският рефер Ким Ван Тае отсъди наказателен удар и в полза на Атлетико, който бе реализирана от Елиас, а при първата атака на бразилците след центъра отново Елиас изведе Маркос, за да може последният да прехвърли атрактивно Владислав Стоянов и да даде преднина от две попадения на тима от Паранензе.

На почивката Ивайло Петев извърши само две промени, а неговият колега Рикардо Друбски – една, ала след подновяването на играта бразилците отново успяха да нанесат бърз удар и пратиха Лудогорец в нокдаун.

Още в 47-ата минута Владо Стоянов успя да улови топката на голлинията след удар от малък ъгъл, но четвърт час по-късно Дейвид го преодоля за 3:0, а секунди след това Маркос навърза трима от отбраната на „орлите” и вкара за 4:0.

Междувременно Ивайло Петев направи още седем промени в състава си, който все пак успя да направи резултата малко по-почетен чрез появилия се в 60-ата минута Кишада.

Той бе точен в 72-ата минута за 1:4, но две по-късно влезлият на почивката Георги Костадинов си вкара автогол, засичайки топката в собствената си врата – 1:5.

Шестото попадение на Атлетико не закъсня и падна три минутки след петото, а в негов автор се превърна Мануел, за да може отново Кишада (’84) да оформи крайното 2:6 в заключителната част на двубоя.

Така започна за Лудогорец турнирът „Марбея къп”, а следващия съперник на разградчани в престижната надпревара ще бъде съставът, загубил в срещата между Динамо (Киев) и Оцеул, която стартира малко след мача на разградчани.