Черно море падна с 0:3 от Кубан, Попето даде тон

Черно море загуби с 0:3 от четвъртия в руската Премиер лига Кубан (Краснодар) в контролна среща, играна в турския курорт Анталия. За “моряците” това бе първи мач след пристигането на подготвителния лагер,NOVSPOTRT.COM

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов започна като титуляр за Кубан и му бяха нужни само 4 минути, за да открие резултата. Вратарят Георги Китанов падна, а Попов използва това и с премерен удар намери далечния ъгъл за 1:0 в полза на руснаците.

В средата на първата част Черно море допусна нов гол, но попадението на Йонов бе отменено заради засада.

На почивката Кубан направи 5 промени, но много бързо удвои своя аванс след красива комбинация. 4 минути след подновяването на играта Секрет финтира добре отдясно, центрира, Афолаби елегантно заложи с петичка за Букур, който разстреля българската врата за 2:0.

Кубан продължи да доминира и стигна до трети гол 8 минути преди края. Козлов пусна за Букур на далечната греда и той с удар в близкия ъгъл оформи крайния резултат 3:0.

Черно море – Кубан 0:3