Локомотив София сгази и адаша от Тбилиси

Локомотив София продължава с убедителните си игри тази зима. Новата жертва на “железничарите” е съименникът им от Тбилиси.

“Червено-черните” победиха с 2:0. Автори на попаденията бяха Даниел Пеев и Крум Бибишков още преди почивката.
Първата опасност в мача обаче беше пред вратата на българския тим. Чикия се откъсна сам срещу вратаря на Локомотив, но падна без видима причина и реферът не даде дузпа.
В 26-ата минута българите стигнаха до преднина. Тогава след центриране от корнер Дани Пеев овладя топката и после я качи на главата на Крум Бибишков, който беше точен за 1:0. SPORTNI.BG
Само четири минути по-късно Локо реши всичко в мача. Най-добрият на терена Дани Пеев стреля от около 23-24 метра от пряк свободен удар.
Той насочи топката в долния десен ъгъл и след лек рикошет тя се озова във вратата на Ткемаладзе за 2:0.
През втората част нямаше особени опасности. Локомотив Тбилиси опита да си вкара автогол, но неуспешно.
Марчо Дафчев пък беше изгонен за нарушение срещу откъсващ се грузински футболист в 69-ата минута, а още в следващата атака на “железничарите” им беше дадена дузпа.
Антонио Павлов обаче подходи несериозно и не успя да преодолее вратаря на грузинското Локо.
До края единствен Чикия тормозеше защитата на българите, но не успя да преодолее Божидар Митрев.
Така Локомотив София спечели и втория си мач на турска земя. Предишният успех беше над Металург Донецк.