Класата на ПСЖ пречупи Валенсия на “Местая”

Пари Сен Жермен взе добър аванс с 2:1 като гост на Валенсия в осминафинален двубой от Шампионската лига по футбол.

Успехът доближи французите до класиране за следващата фаза, а Златан Ибрахимович получи червен картон и ще пропусне срещата-реванш в Париж,SPORT.BNT.BG

Още в десетата минута гостите бяха напред в резултата след силен удар по диагонала на Езекиел Лавеци. В 43-ата минута Хавиер Пасторе реализира второто попадение за парижани, дошло след нов плътен удар този път фронтално в наказателното поле на Валенсия.

В самия край на двубоя домакините върнаха едно попадение чрез Адил Рами, който се разписа от съвсем близка дистанция. В добавеното време Златан Ибрахимович получи червен картон заради груба игра срещу Андрес Гуардадо. Срещата-реванш между двата отбора е на 6 март в Париж.