Юве помъчи Селтик и си тръгна с 3:0

снимка: EPA/БГНЕС

Ювентус победи Селтик с класическото 3:0 като гост в Глазгоу в първия мач между двата тима от осминафиналната фаза на най-комерсиалния европейски клубен турнир – Шампионската лига.

Резултатът на “Селтик Парк” бе открит още в третата минута на срещата.SPORTNI.BG

След грешка в отбраната на домакините Алесандро Матри овладя и стреля. Топката премина голлинията, но страничният съдия не отсъди нищо.

Тя бе избита от бранител на Селтик, при което Клаудио Маркизио добави и окончателно оплете коженото кълбо в мрежата.

В крайна сметка обаче като голмайстор бе записан Матри.

След това попадение домакините се активизираха и определено бяха властващия тим на терена.

На няколко пъти обаче стражът на гостите Джанлуиджи Буфон се превръщаше в герой, тъй като свърши работата си по най-добрия начин.

На фона на добрата игра на Селтик обаче донякъде нелогично Ювентус стигна и до втори гол.

В 77-та минута Маркизио получи от Матри и с един финт и удар прецизно се разписа, удвоявайки преднината на “старата госпожа”.

Пет минути по-късно пък Вучинич сложи точката на спора, правейки резултата класически. Това стана възможно отново след грешка в отбраната на домакините.