Левски върна два гола, но не успя да победи Дукла – 2:2

Отборът на Левски направи трето равенство по време на контролите от подготвителния лагер в Кипър, след като днес завърши наравно 2:2 с чешкия Дукла (Прага).
Старши треньорът на “сините” Илиан Илиев пусна два различни състава през двете полувремена, като единствено Пламен Илиев изигра цял мач за своите.
През първата част дебют за софиянци направиха новите попълнения Гари Родригес и Рене Михелич. Холандецът се представи на добро ниво, като на няколко пъти развинти персоналния си пазач и направи добри провиби, докато словенецът не се запомни с почти нищо, освен с един неточен изстрел от дистанция.
Двубоят започна ужасяващо за българите, тъй като само няколко секунди след началото Орлин Старокин спъна играч на чехите в пеналта си и реферът отсъди дузпа, която бе реализирана хладнокръвно от Мали.
Шокът за “сините” стана пълен в 5-та, когато Божич овладя центъра, напредна няколко крачки и с удар от около 25 метра изненада Пламен Илиев за 2:0.
След това попадение българите овладяха инициативата и започнаха да пресират съперника си в половината му. В 10-ата минута бранител на Дукла изчисти лошо, топката отиде на крака на Жоао Силва, който опита да стреля от воле, но не уцели кълбото.
120 секунди по-късно чехите можеха да вкарат трети гол след бърза контраакция, при която Албиах бе намерен на левия фланг, ала изстрелът му по земя не затрудни Пламен Илиев.
Последваха няколко добри пробива на новото попълнение Гари Родригес, чийто центрирания обаче не бяха достатъчно акуратни.
Така дойде 37-ата минута, когато Дъстли Мулдер намали резултата, ала попадението му бе отменено заради засада.
До края на полувремето, въпреки натиска на българите, нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултата 2:0 за чехите.
За втората част Илиан Илиев смени почти целия състав, а “сините” стартираха със силен натиск.
В 50-ата минута Нуно Пинто опита късмета си от далечна дистанция, ала мерникът му бе твърде неточен. Последва много опасен шут на Прохазка от над 20 метра, който обаче бе спасен с вещина от Рада.
Така дойде 63-ата минута, когато Станислав Ангелов се разходи между чешките защитници и подаде за Прохазка на дъгата на пеналта, словакът върна елегантно с пета за Пелето, който навлезе в наказателното поле и с левия крак намали резултата – 1:2.
Само 120 секунди по-късно Базил Де Карвальо изпълни перфектно фаул от около 20 метра, възстановявайки статуквото.
След гола “сините” нелогично отстъпиха инициативата и позволиха на чехите да изнесат играта в предни позиции. В 77-ата минута Дукла можеше отново да излезе напред, но ударът на Бергер от фаул срещна дясната греда на Илиев.
До края на срещата българите имаха възможност да развият добре няколко контраакции, но не успяха да го сторят, а в 87-ата минута можеха и да загубят, след като Гедеон засече опасно с глава центриране от крилото, но не успя да уцели вратата на “сините”.
В крайна сметка повече попадения в срещата нямаше и така Левски и Дукла (Прага) завършиха наравно 2:2 в контрола.

Следващата проверка на “сините” е на 15-и февруари срещу арменския Импулс от 15:30 часа на терените на “Алфа център” до Ларнака.

Левски – Дукла (Прага) 2:2

0:1 Мали 1′ (д)
0:2 Божич 5′
1:2 Ангелов 63′
2:2 Де Карвальо 65′

Състав на Левски:

Първо полувреме: Илиев, Мулдер, П. Димов, Ели, Старокин, Велев, Михелич, Родригес, Гаджев, Йорданов, Силва

Второ полувреме: Илиев, Мулдер (Р. Цонев 66′) Милиев, Д. Димов, Пинто, Ангелов, Прохазка, Рамос, Йовов, Василев, Де Карвальо

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

90′ Край на мача. Левски и Дукла (Прага) завършиха наравно 2:2 в контрола

87′ Гедеон засече опасно с глава центриране от крилото, но не успя да уцели вратата на “сините”

82′ Центриране на Прохазка от десния фланг, няма кой да засече в пеналта на Дукла

77′ Греда за чехите. Бергер шутира силно от фаул, кълбото срещна десния страничен стълб на Левски

74′ Темпото спадна в последните минути, Дукла изнесе играта в предни позиции

70′ Българите продължават да владеят инициативата, чешкият тим е натикан в половината си

66′ Радослав Цонев влиза на мястото на Дъстли Мулдер

65′ Гоооооол за Левски! Базил Де Карвальо изпълни перфектно фаул от около 20 метра, възстановявайки статуквото

63′ Гоооооол за Левски! Станислав Ангелов се разходи между чешките защитници и подаде за Прохазка на дъгата на пеналта, словакът върна елегантно с пета за Пелето, който навлезе в наказателното поле и с левия крак намалява резултата

60′ Центриране на Йовов от фаул, бранителите на Дукла чистят в предни позиции

57′ Възможност за чехите, но нападателите им не успяха да развият атаката и кълбото попадна в Пламен Илиев

55′ Изстрел на Йовов от фаул, право в стената

53′ Много силен удар от дистанция на Прохазка, вратарят на Дукла спасява

50′ Далечен шут на Пинто, високо над вратата

47′ Илиан Илиев е сменил почти целия отбор на почивката. От първата част на терена остават единствено Мулдер и Пламен Илиев. Останалите, които се появиха на терена са: Милиев, Д. Димов, Пинто, Ангелов, Прохазка, Рамос, Йовов, Василев, Де Карвальо

46′ Начало на втората част

45′ Край на полувремето! Левски пада от Дукла (Прага) с 0:2

43′ Хубаво центриране на Мулдер от десния фланг, Велев стреля с глава, но много неточно

41′ Хубава многоходова атака на “сините”, Михелич намери Гаджев на границата на пеналта, ударът на българина бе блокиран, кълбото отиде в Родригес, който отново се освободи от пазача си и центрира, ала отново нямаше футболист на Левски, който да засече кълбото

38′ Хубав пробив на Родригес, този път отляво, холандецът центрира, но в пеналта нямаше кой да засече подаването му

37′ Мулдер намалява резултата, ала попадението е отменено заради засада

35′ Играч на Дукла ритна грубо Владо Гаджев, който изпусна нервите си и го удари без топка. Реферът направи устна забележка на двамата

34′ Илиян Йорданов и Гари Родригес смениха местата си на двата фланга, сега холандецът е отляво, а българинът отдясно

32′ Левски тотално владее инициативата след двата гола за Дукла, но все още не може да стигне до попадение

30′ Жоао Силва бе намерен в наказателното поле, но се засуети затвори си ъгъла и ударът му бе блокиран

29′ Михелич овладя в центъра и шутира от въздуха, но много неточно в аут

26′ Старокин изведе Йорданов на левия фланг, крилото центрира за нисичкия Гари Родригес, който успя да стреля с глава, но неточно

23′ Левски изпълни два поредни корнера, но първо Пламен Димов, а после и Силва пропуснаха да вкарат с глава

22′ Гари Родригес проби добре по десния фланг и центрира за Силва, но той бе изпреварен от бранител на чехите

16′ Неточен шут към вратата на българите

15′ Центриране в пеналта на “сините”, Старокин се справя със ситуацията

13′ Топка за Илиян Йорданов в пеналта на Дукла, но крилото на Левски шутира много неточно с левия крак

12′ Добра контраатака на чехите. Албиах бе намерен непокрит на левия фланг, напредна до пеналта и стреля по земя, но Пламен Илиев улови

11′ Далечен удар към Пламен Илиев, който не затруднява стража на “сините”

10′ Бранител на Дукла изчисти лошо, топката отиде на крака на Жоао Силва, който опита да стреля от воле, но не уцели кълбото

9′ Левски опитва да изравни играта след втория гол, действията се водят предимно в центъра

5′ Гол за Дукла. Божив овладя в центъра, напредна и шутира силно от около 25 метра, пращайки кълбото в горния ляв ъгъл на Илиев за 2:0

3′ Илиян Йорданов открадна една топка на левия фланг и центрира ниско за Родригес на точката на дузпата, холандецът стреля, но топката рикошира в бранител на чехите и излезе в корнер

1′ Гол за Дукла. Старокин спъна нападател на чехите в пеналта си и реферът отсъди дузпа, реализирана хладнокръвно от Мали

1′ Начало на мача

Левски: Илиев, Мулдер, П. Димов, Ели, Старокин, Велев, Михелич, Родригес, Гаджев, Йорданов, Силва
Дукла: Рада, Божич, Ханоусек, Хашек, Ворел, Сплетина, Борек, Мали, Албиах, Преучил