Шахтьор и Борусия завършиха наравно

Шахтьор Донецк и Борусия Дортмунд направиха реми 2:2 в първия 1/8-финален мач от Шампионската лига помежду си, игран на стадион “Донбас Арена”.SPORTNI.BG

Първата голова възможност в двубоя се откри пред гостите от Германия, след като в 8-ата минута Марио Гьотце прати убийствен пас към Блашчиковски, който стреля, но прати топката в аут.
В 17-ата минута Мако Ройс центрира от корнер, а Матс Хюмелс скои над всички, засече топката с глава и я насочи към вратата на съперника и разтресе гредата зад вратаря Пятов.

Така се стигна до 31-ата  минута, когато резултатът на “Донбас Арена” бе открит. Противно на логиката на събитията на терена, голът падна във вратата, пазена от Вайденфелер, след като Дарио Сърна се разписа директно от фаул – 1:0.

След попадението играчите на Юрген Клоп се хвърлиха още по-яростно към вратата на Шахтьор и този път натискът има даде желания резултат.

Четири минути преди края на първото полувреме Роберт Левандовски записа името си сред голмайсторите след хубав удар от воле и изравни резултата – 1:1.

През второто полувреме Шахтьор и Борусия си отбелязаха по още едно попадение за крайното 2:2.

Първо в 69-ата минута, влезлият като резерва за домакините Дъглас Коста се възползва от грешка на защитника Фелипе Сантана и върна преднината на домакините – 2:1.

Този резултат се запази доста дълго време и момчетата на Мирча Луческу вече се виждаха победители, но гостите още не бяха казали последната си дума.

Три минути преди края на редовното време Шмелцер центрира от корнер, Матс Хюмелс засече топката с глава и я пати зад голлинията на Пятов, оформяйки крайното 2:2.