Трима добричлии с медали от държавното по лека атлетика

Галин Костадинов спечели сребърен медал на провеждащото се в Добрич на Държавното първенство по лека атлетика в зала. Състезателят на Добруджа 99 завърши втори в тласкането на гюле с резултат 15.97 метра. Златен медал завоюва Георги Иванов от АК Павел Павлов – Враца, с резултат 20.12 м. Преди няколко дни двамата състезатели заеха същите места и в турнира “Академик”, с който бе поставено началото на петдневната лекоатлетическа надпревара в Добрич.
Милица Мирчева (на снимката) отново стана шампионка при девойките старша възраст. Добричлийката, която е състезател на Атлет (Мездра) спечели златен медал на 1500 метра гладко бягане. Мирчева измина дистанцията за време 4.42.99 мин.
Още един добричлия стигна до медалите вчера. Това е състезателят на СКЛА Добруджа Андрей Павлов. Той спечели бронзовия медал на 1500 метра гладко бягане при юношите. Победител стана Александър Йотовски от Атлет (Мездра).